Значение слова "АВАРИ" найдено в 8 источниках

АВАРИ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АВА́РИ, ів, мн. (одн. ава́р, а, ч.).

Тюркські племена, які в VI ст. завоювали придунайські області й утворили самостійну державу, яка проіснувала до кінця VIII ст.

Авари були авангардом великої групи племен, які прийшли із Центральної Азії і склали основу Західнотюркського каганату (з наук. літ.);

До кінця VIII століття авари втратили колишню могутність і були підкорені Карлом Великим, а в подальшому були повністю асимільовані народами Західного Причорномор'я і Подунав'я (з наук. літ.);

Літописи називають аварів обрами (з наук.-попул. літ.).


найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

(в давньоруських літописах обри)

кочові племена тюркського походження; наприкінці VI ст. прийшли з Азії через територію теп. України на середній Дунай і створили там Аварський каганат; нападали на Візантію, Франкську державу, розгромили антів, підкорили деякі слов'янські племена, зокрема дулібів (волинян); наприкінці VIII ст. Карл Вел. розгромив державу а.; рештки втекли на сх.


найдено в "Словнику іншомовних слів"
(тюрк.) великий племінний союз, в якому провідну роль відігравали тюркські племена. У 5-6 ст. авари склали основу Тюркського каганату; просуваючись на захід з Центральної Азії, розбили племена гепідів і захопили їхні землі в колишній римській провінції Панонії (басейн середньої течії Дунаю, рік Сави та Драви), де заснували Аварський каганат. У 7 ст. авари були витіснені з українського Причорномор'я, у 8-у - розгромлені франками, а в 9-у ст. аварська держава остаточно занепала під ударами угорців. У давньруських джерелах авари іменувалися як обри.
найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
(в давньоруських літописах обри) кочові племена тюркського походження; наприкінці VI ст. прийшли з Азії через територію теп. України на середній Дунай і створили там Аварський каганат; нападали на Візантію, Франкську державу, розгромили антів, підкорили деякі слов'янські племена, зокрема дулібів (волинян); наприкінці VIII ст. Карл Вел. розгромив державу а.; рештки втекли на сх.
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ів, мн. (одн. авар, -а, ч., аварка, -и, ж.).

Тюркські племена, які в 6 ст. завоювали придунайські райони, заснували свою державу і проіснували там до початку 9 ст.



найдено в "Літературному слововживанні"

АВАРИ – АВАРЦІ

Авари, -ів, мн. (одн. авар, -а). Тюркські племена, які вторглися в VI ст. в придунайські області.

Аварці, -ів, мн. (одн. аварець, -рця). Народ, що живе переважно в Дагестані, а також в Азербайджані.


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ів, мн. (одн. авар, -а, ч. , аварка, -и, ж. ).Тюркські племена, які в 6 ст. завоювали придунайські райони, заснували свою державу і проіснували там до початку 9 ст.

найдено в "Осетинско-русском словаре"
авария; авари каенын делать аварию.
T: 53