Значение слова "ДІДИЗНА" найдено в 11 источниках

ДІДИЗНА

найдено в "Словнику синонімів української мови"

СПА́ДЩИНА (майно і т. ін., що переходить від його власника до іншого), СПА́ДОК, НАЩА́ДОК розм.; БА́ТЬКІВЩИНА, МАТЕРИ́ЗНА, ДІДІВЩИНА, ДІДИ́ЗНА, БАБИ́ЗНА, ПРА́ДІДИЗНА заст., ПРА́ДІДІВЩИНА заст., О́ТЧИНА (ОТЧИ́ЗНА) заст., ВІТЦІ́ВЩИНА діал. (спадщина від батьків і конкретно — від батька, матері, діда, баби і т. ін.); ПРЕ́ДКІВЩИНА, ПАТРИМО́НІЙ книжн., ПАТРИМО́НІУМ книжн. Коли три сини старійшини Анта ділили між собою спадщину, середульший син Сварг недаремно взяв собі всяку кузнь (С. Скляренко); По смерті батька Макар став повновладним хазяїном хутора і всіх багатств, що перейшли йому в спадок (П. Кочура); (Демко:) Один змалку працює, у праці і помира, і дітям в нащадок зоставля одну тільки гірку працю (М. Кропивницький); (Золотницький:) Яким згинув... Його батьківщина й материзна тепер у мене, — це більша частина нашого маєтку (Б. Грінченко); Оця десятина землі.. дісталась йому від батька. То була дідизна, прадідизна, може (М. Коцюбинський); Василько схопився з місця: — Не треба, Даниле, не хочу я сам. Будемо разом.. Хай буде наша отчина спільна (А. Хижняк); Кидають отчизну і свою дідизну: свої пасіки й левади (Словник Б. Грінченка).


найдено в "Літературному слововживанні"

ДІДИЗНА – ДІДІВЩИНА

Дідизна. Спадщина від діда. То була ще батьківщина й дідизна давнього козацького роду Дуніних-Левченків (І.Нечуй-Левицький).

Дідівщина1. 1. Те саме, що дідизна. – Воно наше було за дідів, за прадідів!"Еге! За дідів було так, а за внуків буде інак! От іще нас перше попотягають по судах добре за ту дідівщину!" (Леся Українка). 2. Давні, дідівські часи. Свідок слави, дідівщини 3 вітром розмовляє (Т.Шевченко).

Дідівщина2, розм. Позастатутні стосунки в армії, за яких старші солдати знущаються з молодих, новоприбулих.


найдено в "Українській літературній мові на Буковині"
Діди́зна. Те саме, що дідицтво. Проте як кооперация помножить особисту власність, то яким способом витворить власність збірну? На позір є то собі суперечне. Але в дійсности так не є. Не є зовсім неможливим, а навіть треба сего желати, щоби збірна дідизна росла разом з особистим дідицтвом (Товариш, 1908, 199).
найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. жін. роду.. родоваявід слова: дідизнийад'єктивродовой


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-и, ж., заст.

Те саме, що дідівщина.



найдено в "Словнику синонімів Вусика"

див. батьківщина; спадщина


найдено в "Українсько-російському словнику"
= дідівщина 1) наследство деда [дедов] 2) (о времени) дедовские времена
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-и, ж. , заст. Те саме, що дідівщина.

найдено в "Словнику з творів Івана Франка"

Дідизна (21, 438) – “спадщина”;


найдено в "Словнику українського сленгу"
(-и) ж.; мол. Те саме, що «дідівщина».
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
діди́зна іменник жіночого роду
T: 31