Значение слова "ДОРОБОК" найдено в 16 источниках

ДОРОБОК

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ДОХІ́Д (ДОХО́Д) (гроші або матеріальні цінності, одержувані в результаті якоїсь діяльності), ДОСТА́ТКИ (ДОСТА́ТОК рідше), СТА́ТКИ (СТА́ТОК рідше), ПРИХІ́Д заст., БАРИ́Ш заст., ПРОФІ́Т зах.; ПРИБУ́ТОК, ЗИСК, ДОРО́БОК діал. (також різниця між доходом і витратами); ВИ́ТОРГ (від торгівлі); РЕ́НТА спец. (з капіталу, землі або майна); ПРОЦЕ́НТ (від капіталу, суми грошей, покладеної в банк). Шість мільйонів доходу нині в артілі, понад два мільйони одне тваринництво дасть (В. Большак); Хоча батько її був заможною людиною, але достатки їм приносили не наймити, а тютюн.., садовина і бджоли (М. Стельмах); Щасливий чудесний край, де навіть вода могла приносити людині статки! (О. Гончар); В книгах було все справно записано: увесь прихід і всі видатки були вилічені добре й позаписувані (І. Нечуй-Левицький); Ніхто вже не слухав запевнень голови, що через рік-два витрати на будівництво будуть перекриті, що потім піде прибуток (М. Чабанівський); Мав хитрий тесляр добрий зиск з своєї будівлі (П. Загребельний); Як виявилося з даних колгоспної бухгалтерії, ці ділянки належали здебільшого ледарям, що не покладались на майбутній доробок з своїх трудоднів (Б. Антоненко-Давидович); Ніякої ренти цей маєток не приносив (В. Собко); — От з нашого дома маємо дохід. Час би дещо і в банк покласти, щоб проценти наростали для дочки ... (І. Нечуй-Левицький).

ЗАРОБІ́ТОК (плата за виконану роботу), ЗАРІ́БОК (ЗАРО́БОК) рідше, ЗАСЛУЖЕНИ́НА діал., ДОРО́БОК діал., ЗАЖИ́ВОК діал.; ПРИРОБІ́ТОК (додатковий заробіток); ОКЛА́Д, СТА́ВКА (зарплата, установлена відповідно до посади, кваліфікації тощо). Заробіток лікарського практиканта був невеличкий і зовсім недостатній для нових життєвих вимог Безбородька (Ірина Вільде); Лісорубові не вистачало заробітку, щоб прогодувати свою невелику сім'ю (Т. Масенко); (Герміона:) Даремне ти, Антею, не взяв від нього грошей.. Сяк чи так, а се ж твоя заслуженина (Леся Українка); Я не чужу телицю взяв, а свою: вона мій заживок (Словник Б. Грінченка); Син живе не на свої шістсот, він має ще приробіток поверх того (І. Сенченко). — Пор. пла́та.


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-бку, ч.

1) Те, що зроблене, створене ким-небудь.

••

Творчий доробок — сукупність книжок, картин, наукових праць та ін. творів, створених за життя письменника, художника, науковця та ін.

2) діал. Заробіток; прибуток.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-бку, ч. 1》 Те, що зроблене, створене ким-небудь.
Творчий доробок — сукупність книжок, картин, наукових праць та ін. творів, створених за життя письменника, художника, науковця та ін.
2》 діал. Заробіток; прибуток.

найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. чол. родузаделвід слова: доробкаімен. жін. родудоработка


найдено в "Літературному слововживанні"

Оку. Щось зроблене, створене ким-небудь; переважно вживається в позитивному плані як критерій оцінки зробленого найчастіше зі сл.: літературний, творчий, поетичний, художній, науковий.


найдено в "Орфоепічному словнику української мови"

доро́бок

[доробок]

-бку, м. (ў) -бку, мн. -бкие, -бк'іў


найдено в "Літературному слововживанні"
-оку. Щось зроблене, створене ким-небудь; переважно вживається в позитивному плані як критерій оцінки зробленого найчастіше зі сл.: літературний, творчий, поетичний, художній, науковий.
найдено в "Українсько-китайському словнику"

【阳】

1) 创造物; 创作(指文学作品)

2) 工资, 工钱


найдено в "Українсько-польському словнику"

[dorobok]

ч.

dorobek


найдено в "Словнику синонімів Караванського"
ДОРІБОК (автора) творча спадщина, твори, написане ким; (театру) репертуар; (композитора) створене ким; З. заробіток, прибуток.
найдено в "Українсько-російському словнику"
1) (чий) разг. сделанное (кем), созданное (кем); (писателем - обычно) написанное (кем) 2) (плата за работу) обл. заработок
найдено в "Українсько-англійському словнику"

Work, creation

творчий доробок — masterpiece


найдено в "Орфоэпическом словаре украинского языка"
{доро́бок} -бку, м. (ў) -бку, мн. -бкие, -бкіў.
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
доро́бок іменник чоловічого роду
найдено в "Украинско-русском политехническом словаре"
техн. задел, наработка
T: 24