Значение слова "ВАГАНТИ" найдено в 6 источниках

ВАГАНТИ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ВАГА́НТИ, ів, мн. (одн. вага́нт, а, ч.), іст.

У середні віки в країнах Західної Європи – мандрівні актори, поети, співаки – автори та виконавці вистав, пісень, рідше прозаїчних творів звичайно сатиричного спрямування.

Вагантами ставали клірики, які не мали постійної парафії, школярі та студенти, які подорожували з міста в місто в пошуках знань і кращих учителів, утеклі монахи та ін. (з наук. літ.);

Творчість українських мандрівних дяків і школярів нагадує поезію середньовічних вагантів: традиція бурлескної поезії, що межує з пародією, травестією й відвертою сатирою, може вважатися предтечею романтичної іронії (з навч. літ.).


найдено в "Українській літературній енциклопедії"

вага́нти

• ваганти

, голіарди (від лат. vagantes — мандрівні; старофранц. goliard — блазень) — середньовічні мандрівні клірики (здебільшого ченці-втікачі), школярі, студенти в Німеччині, Франції, Англії, Пн. Італії, які складали сатиричні, любовні, застольні пісні та дотепні пародії на церк. тексти і ритуали. В. переслідувались церквою і властями. В середовищі В. виникло чимало студ. пісень, зокрема "Gaudeamus igitur". Розквіт творчості В. припадає на 12 — 13 ст. В історії укр. л-ри подібне явище — творчість мандрівних дяків.

Літ.: Гаспаров М. Л. Поэзия вагантов. В кн.: Поэзия вагантов. М., 1975.

Г. Л. Рубанова.


найдено в "Музичних термінах"
(лат. vagantes - мандрівний) – мандрівні поети-співці в країнах середньовічної Західної Європи, які виконували пародійні та сатиричні пісні, вихваляючі земні радощі. Пісні В. були попередниками студентських пісень, зокрема, 'Гаудеамуса' - неофіційного гімну усіх студентів.
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ів, мн.

В 12-14 ст. у деяких країнах Західної Європи – мандрівні актори, автори і виконавці пародійних та сатиричних пісень.



найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
вага́нти [від лат. vagans (vagantis) – блукаючий] в 12 – 14 ст. у деяких країнах Західної Європи мандрівні актори – автори і виконавці здебільшого антиклерикальних пісень і вистав.
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ів, мн. В 12-14 ст. у деяких країнах Західної Європи – мандрівні актори, автори і виконавці пародійних та сатиричних пісень.

T: 38