Значение слова "ЛІДЕР" найдено в 27 источниках

ЛІДЕР

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ЛІ́ДЕР, а, ч.

1. Той, хто стоїть на чолі політичної партії або певної суспільно-політичної організації; вождь (у 2 знач.), керівник.

З переконань народник, Єфремов за революції був лідером української партії соціалістів-федералістів і посідав пост товариша, цебто заступника голови Центральної Ради (Б. Антоненко-Давидович);

Лідер опозиції був у розпачі (В. Нестайко);

Кожен лідер такої [авторитарної] держави – новітній Чинґізхан (не історичний, а символічний) (Г. Пагутяк);

I ось коли вона вже вирішує кинути виробництво і звалити в італійський бордель, її викликає до себе в кабінет профспілковий лідер (С. Жадан);

Передусім у 20-х роках XVII століття козацтво посіло роль лицаря національної ідеї, лідера народу в час тривоги й непевності (з наук. літ.).

2. Спортсмен або спортивна команда, що йдуть першими в якому-небудь змаганні.

Одноособовий лідер турніру визначився після шостого туру – ним стала грузинка Ніно Бациашвілі, яка очолювала таблицю до останнього туру (з газ.).

3. Особа, яка має авторитет і вплив у колективі.

Товариство гаряче підтримало Мартофляка як справжнього лідера свого покоління (Ю. Андрухович);

Люда з батьками поїхала до родичів у містечко Липова Долина, і на три дні вона, власниця старенького потріпаного іноземного журнальчика, стала неформальним лідером серед місцевих ровесниць (А. Кокотюха).

4. Про те, що займає чільне місце серед інших, подібних.

Україна – світовий лідер з продажу соняшникової олії (з газ.);

Лідер мобільного зв'язку.

(1) Харизмати́чний лі́дер – людина, що завдяки своєму вольовому характерові, винятковому впливу має надзвичайний авторитет серед прибічників.

Можливо, перемога була б набагато вагомішою, якби навколо харизматичного лідера згуртувалася дружніша команда (з газ.).


найдено в "Музичних термінах"
(від лат. leader - ведучий, керівник) - 1. Особистість, яка завдяки своїм якостям має переважний вплив на інших людей. За змістом впливу Л. бувають організаторами, програмістами, універсалами; за спрямованістю - інтелектуалами, ерудитами, психологами, майстрами, гіпнотизерами, умільцями, диктаторами, лібералами, демократами. 2. Керівник ансамблю або гурту. 3. Провідний музикант - співак або інструменталіст. 4. В традиційному джазі - трубач, в біг-бенді - перший альт-саксофон, перша труба і перший тромбон. 5. В комбо - інструмент, який виконує основну мелодію. 6. В рок - групах - провідний вокаліст, який також грає на гітарі або інших інструментах.
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-а, ч.

1) Той, хто стоїть на чолі політичної партії або іншої певної суспільно-політичної організації; вождь (у 2 знач.), керівник.

2) Про того, хто посідає провідне місце серед інших, подібних.

3) Особа чи група осіб, що йде першою в якому-небудь змаганні. Гонка за лідером.

4) Ескадрений міноносець особливо великих розмірів, який у загоні суден виконує роль ведучого.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-а, ч. 1》 Той, хто стоїть на чолі політичної партії або іншої певної суспільно-політичної організації; вождь (у 2 знач. ), керівник.
2》 Про того, хто посідає провідне місце серед інших, подібних.
3》 Особа чи група осіб, що йде першою в якому-небудь змаганні. Гонка за лідером.
4》 Ескадрений міноносець особливо великих розмірів, який у загоні суден виконує роль ведучого.

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ВОЖДЬ (ідейний і політичний керівник партії, класу, громадського руху), ЛІ́ДЕР, КЕРМА́НИЧ уроч., ГЕГЕМО́Н книжн. Пролетарські вожді; Особливо запеклою суперечка буває тоді, коли поет — не лише поет, а й політичний діяч, народний вождь (М. Рильський); Лідери політичних партій; Керманич країни.


найдено в "Економічному словнику"
(англ. leader)   1. ланка управління, фірма, що досягає порівняно високих результатів діяльності. 2. працівник, керівник, що визначає діяльність інших працівників. Л. формальний – офіційний керівник, наділений необхідними повноваженнями. Л. неформальний – працівник, який має такі особисті якості, які дають йому змогу впливати на поведінку та настрій людей, вести їх за собою.
найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. лидер 1. Керівник громадської організації, профспілок, провідний працівник наукової установи. 2. Підприємство, що посідає провідне місце на ринку. 3. Акція, що однією з перших реагує на загальне піднесення або падіння курсів на фондовому ринку. 4. Товар, який має високу питому вагу в обороті ринку. 5. Учасник змагань, що випереджає інших.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
лідер; ч. (англ., від вести, керувати) 1. Керівник політичної партії або іншої суспільно-політичної орагнізації; вождь. 2. Ескадрений міноносець особливо великих розмірів, який у загоні суден виконує роль ведучого. 3. Особа або група осіб, що йде першою у якому-небудь змаганні; передовик, ведучий. - гонка за лідером
найдено в "Словнику чужослів Павла Штепи"

Провідник, проводар, проводир, провідця, (вона) провідниця, провідничка, проводарка, проводирка, ватажок, вожай, водій, орудар, див. гід, провожатий, бригадир, старший, шеф, ударник, начальник


найдено в "Словнику із соціальної роботи"
авторитетний член групи, організації, суспільства, що виконує роль організатора, ініціатора групової взаємодії, який сприймаєтья групою завдяки його здібностям вирішувати важливі для групи проблеми і задачі. англ. lider; нім. Führer m -s, =; угор. vezér; рос. лидер.
найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
лі́дер (англ. leader, від lead – вести, керувати) 1. Керівник політичної партії, професійної спілки тощо. 2. Ескадрений міноносець особливо великих розмірів, який у загоні суден виконує роль ведучого. 3. Учасник змагань, який іде попереду.
найдено в "Українсько-китайському словнику"

【阳】

1) (政党﹑ 社会政治团体等的) 领袖, 首领

2) 运动 (比赛中) 占先的人, 领先的人


найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. чол. роду, жив.лидер


найдено в "Словнику синонімів Караванського"
провідник, керівник, проводир; (у спорті) передовик, як ім. ведучий.
найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Лі́дер, -ра; лі́дери, -рів


найдено в "Словнику англіцизмів"
- leader < англ. lead «вести, керувати».
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
лі́дер іменник чоловічого роду, істота
T: 34