Значение слова "КАЛЬВІНІЗМ" найдено в 13 источниках

КАЛЬВІНІЗМ

найдено в "Філософському енциклопедичному словнику"
КАЛЬВІНІЗМ - 1) протестантська конфесія, виникла в ході Реформації; 2) філософсько-теологічний напрям, що ґрунтується на працях Кальвіна. К. - спільна назва класичних (реформатство, пресвітеріанство) і радикальних (пуританство, редемпторизм) течій. Класична форма К. тяжіє до догмату абсолютного напередвизначення, за яким Бог одним людям дарував вічне життя, іншим - загибель. Доля кожного перевіряється успіхами у праці, навчанні, суспільному житті, що обумовлює активну позицію (догмат мирського призначення) віруючого. Радикальні течії визнають учення Армінія, за яким Бог дає спасіння всім, але отримують його лише гідні. Культ спрощений; обряди хрещення (немовлят) і причащання К. розуміє символічно. Церковна будова демократична, священика обирають віруючі. К. заперечує державний статус релігії. У XVI - XVII ст. К. став ідейним обґрунтуванням революційних рухів в Англії, Нідерландах, національно-визвольних процесів у деяких європейських державах; сприяв утвердженню республіканського правління у Швейцарії. Найбільші Церкви - в Голландії, Швейцарії, Шотландії, Франції, Угорщині, СНІА, ПАР, Австралії. Має кілька об'єднань (од 1875 р. - альянс реформатських Церков). В Україні започаткований у XVI ст.; сьогодні визначає конфесійну діяльність низки угор. та укр. реформатських і пресвітеріанських Церков.В. Любащенко
найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

Одна з 2-х, окрім лютеранства, гол. гілок протестантизму; теологічна доктрина, створена Ж. Кальвіном і У. Цвінґлі, спільна для всіх євангелістсько-реформованих церков; гол. елемент доктрини — вчення про предестинацію, за яким Бог навіки визначив обраних для спасіння людей, незважаючи на людські провини й заслуги; Церкви, що сповідують к., існують у Швейцарії, Франції, Нідерландах, Шотландії, Угорщині, Польщі та США; кількість віруючих — бл. 50 млн.


найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
одна з 2-х, окрім лютеранства, гол. гілок протестантизму; теологічна доктрина, створена Ж. Кальвіном і У. Цвінґлі, спільна для всіх євангелістсько-реформованих церков; гол. елемент доктрини - вчення про предестинацію, за яким Бог навіки визначив обраних для спасіння людей, незважаючи на людські провини й заслуги; Церкви, що сповідують к., існують у Швейцарії, Франції, Нідерландах, Шотландії, Угорщині, Польщі та США; кількість віруючих - бл. 50 млн.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
кальвінізм; ч. протестантська релігійна течія, що виникла в процесі Реформації, засновником її у 16 ст.був Ж. Кальвін. Тепер поширений у США, Швейцарії, Нідерландах, Великобританії, ФРН. Див. також: протестантизм, реформація, янсенізм
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч., рел.

Протестантське віровчення, засноване Кальвіном у 16 ст. у Швейцарії.



найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
кальвіні́зм протестантська релігійна течія, що виникла в процесі Реформації, засновником її був Ж. Кальвін. Тепер поширений у США, Швейцарії, Нідерландах, Великобританії, ФРН.
найдено в "Українсько-польському словнику"

[kal'winizm]

ч.

kalwinizm


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. , рел. Протестантське віровчення, засноване Кальвіном у 16 ст. у Швейцарії.

найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Кальвіні́зм, -му, -мові


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
кальвіні́зм іменник чоловічого роду
найдено в "Белорусско-русском словаре"
Кальвинизм
T: 46