Значение слова "ОТРИМУВАТИ" найдено в 22 источниках

ОТРИМУВАТИ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ЗАРОБЛЯ́ТИ (мати право або домовленість на плату за виконану роботу), УРОБЛЯ́ТИ (ВРОБЛЯ́ТИ) розм., ЗАПРАЦЬО́ВУВАТИ рідко; ПРИРОБЛЯ́ТИ (ПРИРО́БЛЮВАТИ), ПІДРОБЛЯ́ТИ (ПІДРО́БЛЮВАТИ) (додатково, понад основний заробіток); ОТРИ́МУВАТИ, ОДЕ́РЖУВАТИ, БРА́ТИ (перев. на руки). — Док.: зароби́ти, уроби́ти (вроби́ти), запрацюва́ти, прироби́ти, підроби́ти, отри́мати, оде́ржати. — Доярки тепер добре заробляють, не те, що раніше (Є. Гуцало); Спочив би на старість. Сини і онуки Вробили б на хліб і до хліба доволі (А. Малишко); Він.. чесно запрацював ті гроші, він потом обливався шість повних літ, спину не розгинав... (Мирослав Ірчан); Паськам в'язала, копала, приробляла корму телиці на зиму (К. Гордієнко); І ти ростеш поміж сиріток, і вже одержуєш платню, і носиш матері (В. Сосюра); — Та дівчина, що у мене була, п'ятнадцять карбованців на рік брала на моїй одежі (Панас Мирний).

ОДЕ́РЖАТИ (взяти очікуване, надіслане, належне — документи, поштові відправлення, житло, товари і т. ін.), ОТРИ́МАТИ, ДІСТА́ТИ. — Недок.: оде́ржувати, отри́мувати, дістава́ти, постача́тися чим. Віталій Калмиков за якийсь тиждень мав уже одержати матуру — атестат зрілості (Ю. Смолич); Напередодні наступу бійці одержали тютюн (О. Гончар); Велика черга людей очікувала під заводськими ворітьми в надії одержати роботу (І. Цюпа); Питала я скрізь листів.., але ніде нічого не отримала (Леся Українка); Його жінка була шляхетського роду і дістала в придане той невеличкий куток в Хохітві (І. Нечуй-Левицький); Росія одверто вступила в союз з Англією і тепер буде постачатися озброєнням з-за моря (П. Кочура).

ОДЕ́РЖАТИ (прийняти те, що надано за певну діяльність, роботу і т. ін. — звання, посаду, нагороду, покарання і т. ін.), ОТРИ́МАТИ, ДІСТА́ТИ, ДОБУ́ТИ, ЗДОБУ́ТИ, ЗАСЛУЖИ́ТИ, УДОСТОЇТИСЯ (ВДОСТОЇТИСЯ), ЗАРОБИ́ТИ розм. — Недок.: оде́ржувати, отри́мувати, дістава́ти, добува́ти, здобува́ти, удосто́юватися (вдосто́юватися), заробля́ти. Чоботи наваксував (Охрім), в нагрудний карманчик ланцюжок повісив і кожному зустрічному хвалився, що одержав у нагороду іменні золоті часи (Григорій Тютюнник); За свій дерев'яний стиль він отримав срібну почесну чарку (Леся Українка); Згідно з законом дістали (жінки) покарання (О. Гончар); Весело й тяжко згадувати нам тебе, старий наш діду Києве!.. Скільки-то князів, лицарства і гетьманів добуло, воюючи за тебе, слави (П. Куліш); Софійські ворота Києва після 1240 року здобули назву Батиєвих (з газети); — Працював непогано і заслужив велику срібну медаль на виставці в Москві (В. Кучер); Удостоїтися премії ім. Т. Шевченка; За кілька день Біда відбуватиме кару. Заробив якусь кількість нарядів (М. Трублаїні); Після великої зими Вернувся і Максим безногий: В поході, каже, загубив. Та срібний хрестик заробив! (Т. Шевченко).

ОДЕ́РЖАТИ (заслужити якусь оцінку на уроці або екзамені), ОТРИ́МАТИ, ДІСТА́ТИ, ЗАРОБИ́ТИ розм.; УХОПИ́ТИ (ВХОПИ́ТИ) розм., СХОПИ́ТИ розм. (незадовільну або нижчу, ніж хтось сподівався). — Недок.: оде́ржувати, отри́мувати, дістава́ти, заробля́ти, хапа́ти, схо́плювати. Ася.. одержала з математики двійку, всім було дуже сумно за неї (О. Іваненко); На вступних екзаменах з літератури я схопив "трійку" (А. Хорунжий).

ОДЕ́РЖАТИ (навчаючись, досягти чогось — про освіту, професію, знання і т. ін.), ОТРИ́МАТИ, ЗДОБУ́ТИ, ДОБУ́ТИ, ДІСТА́ТИ. — Недок.: одержувати, отри́мувати, здобува́ти, добува́ти, дістава́ти. Одержати вищу освіту; П'ять місяців навчання минули, як тиждень. Дмитро отримав п'ятий розряд (П. Автомонов); Здобудеш освіту — побачиш більше світу (прислів'я); — Я добув науку, і діти в мене будуть її добувати (М. Стельмах).

ОДЕ́РЖАТИ (набути якоїсь характеристики, оцінки), ОТРИ́МАТИ, ДІСТА́ТИ, ЗДОБУ́ТИ, ЗАСЛУЖИ́ТИ, ЗАРОБИ́ТИ. — Недок.: оде́ржувати, отри́мувати, дістава́ти, здобува́ти, заслуго́вувати, заробля́ти. Ще за свого життя Франко одержав світове визнання як учений і письменник (з журналу); Марта хутко йшла звичним шляхом на Хрещатик.. Це вперше за життя вона дістала на себе стільки одвертого цинізму, брехні й базарної лайки (В. Підмогильний); Два кобзарі.. виспівували про Морозенка, про Нечая, про Перебийноса, що здобули на всьому світі несказанної слави (П. Куліш); Радів Чіпка, потай од матері, вдвох з жінкою, що заробив людську шану, повагу (Панас Мирний).

ОДЕ́РЖАТИ (зазнати на собі певної дії кого-, чого-небудь), ОТРИ́МАТИ, ДІСТА́ТИ, ЗАРОБИ́ТИ розм., ЗДОБУ́ТИ розм.; СХОПИ́ТИ розм., УХОПИ́ТИ (ВХОПИ́ТИ) розм. (раптово, несподівано). — Недок.: оде́ржувати, отри́мувати, дістава́ти, заробля́ти, здобува́ти, схо́плювати. Я простяг у напрямку до борців руки й одержав кілька добрих стусанів у щелепи (Ю. Яновський); Так отримав по пальцях, що й досі, при згадці, щемлять вони (М. Стельмах); Падає отаман Балабан, діставши три смертельні рани (О. Довженко); — То дарма, що собі заробили болячку, по токах чужих ходячи, зате он кому повні винбарі зерном поналивали (А. Головко); Був покликаний (Іванов) до армії на початку війни і відвоював, поки не здобув сухоти в Мазурських болотах (Ю. Смолич); На ранок його знову схопив кашель, закололо в боці (Ю. Бедзик).


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ОТРИ́МУВАТИ, ую, уєш, недок., ОТРИ́МАТИ, аю, аєш, док., кого, що.

Те саме, що оде́ржувати.

В цьому році відділ народної освіти прислав у село завзятого учителя, який недарма отримував щомісяця тридцять фунтів жита, один фунт цукру та дві пачки сірників (М. Стельмах);

Любі мої! Питала я скрізь листів, і в Генуї, і в Неаполі, і в Палермо, але ніде нічого не отримала (Леся Українка);

Подяка, яку ми отримали з Олександром Васильовичем від особового складу корабля, статутом не передбачена, і її нікуди не впишуть (В. Логвиненко).


найдено в "Українсько-польському словнику"

[otrymuwaty]

дієсл.

1) uzyskiwać (одержувати, діставати, набувати)

2) dostawać, otrzymywać (одержувати)

отримати лист — ... list

отримувати постачання — fasować


найдено в "Большом украинско-русском словаре"


(кого/що) дієсл. недокон. виду (що робити?)

Дієприслівникова форма: отримувавши, отримуючи

получать

Деепричастная форма: получая



найдено в "Украинско-английском юридическом словаре"
achieve, attain, (докази тощо) bring out, (гроші по векселях) collect, derive, (підтримку, докази тощо) develop, earn, elicit, (прибуток) gain, get, obtain, (голоси на виборах) poll, procure, raise money through illegal means, receive, recover, score, win
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ую, -уєш, недок., отримати, -аю, -аєш, док., перех.

Те саме, що одержувати.



найдено в "Українсько-англійському словнику"

недок. отримувати, док. отримати

to get, to receive


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ую, -уєш, недок. , отримати, -аю, -аєш, док. , перех. Те саме, що одержувати.

найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Отри́мувати, -мую, -муєш; отри́мати, -маю, -маєш = оде́ржувати, оде́ржати


найдено в "Українсько-білоруському словнику"

Атрымаць

прыймаць

прыняць


найдено в "Українсько-китайському словнику"

【未】 见 одержувати


найдено в "Українсько-російському словнику"
несов. - отримувати, сов. - отримати получать, получить
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
отри́мувати дієслово недоконаного виду
найдено в "Українсько-білоруському словнику"
атрымаць
прыймаць
прыняць
найдено в "Українсько-білоруському словнику"
атрымаць прыймаць прыняць
найдено в "Словнику синонімів Караванського"
див. ОДЕРЖУВАТИ.
T: 63