Значение слова "ТЕЛЕНЬКНУТИ" найдено в 7 источниках

ТЕЛЕНЬКНУТИ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ДЗВОНИ́ТИ (викликати звуки, ударяючи в дзвін, калатаючи дзвінком тощо; видавати дзвін); БО́ВКАТИ розм., БЕ́ВКАТИ розм., БЕ́МКАТИ розм., БА́МКАТИ розм., БО́МКАТИ розм. рідше, БАЛА́МКАТИ діал. (перев. про великий дзвін); ДЗЕЛЕ́НЬКАТИ, ТЕЛЕ́НЬКАТИ розм., ТЕ́НЬКАТИ розм. (перев. про дзвоник); КАЛАТА́ТИ, БИ́ТИ (перев. сигналізувати дзвоном про щось); ВИДЗВО́НЮВАТИ (старанно або раз у раз). — Док.: продзвони́ти, пробо́вкати, бо́вкнути, пробе́вкати, бе́вкнути, пробе́мкати, бе́мкнути, проба́мкати, ба́мкнути, пробо́мкати, бо́мкнути, пробала́мкати, дзеле́нькнути, теле́нькнути, те́нькнути, прокалата́ти, калатну́ти, проби́ти, уда́рити (вда́рити). Бовкає дзвін. Дзвонить старий попик (О. Довженко); За стіною в їдальні почав дзвонити годинник (А. Головко); Дзвін сумно бевкав на ґвалт (І. Нечуй-Левицький); Настобісіло їй літувати в степу, кухарювати, бемкати в рейку (М. Рудь); На дзвіниці бамкнув тривожно дзвін (Мирослав Ірчан); На дзвіниці.. монотонно баламкав одинокий дзвін (В. Гжицький); Дзвоник земської пошти, якою я їхав, дзеленькав монотонно (М. Коцюбинський); Дрібно теленькали дзвони найменші (О. Ільченко); На монастирській дзвіниці тенькали жалобні дзвони (І. Микитенко); Він, Василько, калатав у дзвони, коли вода прорвала греблю (О. Донченко); Дзвоник калатав собі на подвір'ї, скликаючи нас, але ми його не чули (М. Чабанівський); Бубни б'ють, і хитається в танку Індіанський убогий вігвам (А. Малишко); Видзвонювала гітара надривно й сумно (П. Кочура).


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ТЕЛЕ́НЬКНУТИ, ну, неш, док., розм.

1. Однокр. до теле́нькати 1.

Не минула й година, як Подол було звільнено. Ще гучніше загукала мідяна плита на Бабинім Торжку і дзвінкіше теленькнув дзвінок на церкві Святого Іллі... (Б. Лепкий);

В коридорі теленькнув дзвоник, і Михайло поспішив відчинити (М. Олійник);

Не встиг теленькнути дзвінок, як нам назустріч вийшли батько й два сини (з газ.).

2. Здригнутися, стиснутися від радості, страху тощо.

А там футбол [м'яч] десь за ворітьми на вигоні бехне, аж у хлопців серце теленькне (А. Головко);

Коли його привезли на станцію, а потім, після огляду лікаря, віднесли на носилках у вагон, він одразу ж побачив тут вартового .. Серце боляче теленькнуло (Ю. Збанацький).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ну, -неш, док., розм.

1) Однокр. до теленькати 1).

2) Здригнутися, стиснутися від радості, страху тощо.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ну, -неш, док. , розм. 1》 Однокр. до теленькати 1).
2》 Здригнутися, стиснутися від радості, страху тощо.

найдено в "Словнику синонімів Вусика"

див. сказати


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
теле́нькнути дієслово доконаного виду розм.
найдено в "Українсько-російському словнику"
сов. от теленькати
T: 33