Значение слова "ЄВРЕЇ" найдено в 5 источниках

ЄВРЕЇ

найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

(староукр. етнонім, вживаний у народній та літературній мові до кін. XIX ст. — жиди)

семітський народ, з ХIII ст. до н.е. до I ст. н.е. проживав на території Палестини; опісля розпорошений на Близькому Сх., у Пн. Африці, Європі, а пізніше також в Америці; у діаспорі розпався на багато етнічно-культурних груп (ашкеназі, сефарди, сх. є.) з окремими мовами і діалектами (їдиш, ладино та ін.), але спільною релігією (юдаїзм); у середні віки є. обмежували у правах (гето) і відправляли на вигнання; вони шукали притулку (в тому числі у Речі Посполитій); у ХIX-ХХ ст. поряд із традиціоналістичними були групи, які прагнули асимілюватись і, навпаки, відродити національні зв'язки й утворити власну державу (сіонізм); під час II Світової війни німці у Німеччині та на окупованих територіях знищили бл. 6 млн. є.; тепер на світі живуть бл. 14 млн. є., у т.ч. 4,3 млн. — у державі Ізраїль; мова іврит.


найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
(староукр. етнонім, вживаний у народній та літературній мові до кін. XIX ст. - жиди) семітський народ, з ХIII ст. до н.е. до I ст. н.е. проживав на території Палестини; опісля розпорошений на Близькому Сх., у Пн. Африці, Європі, а пізніше також в Америці; у діаспорі розпався на багато етнічно-культурних груп (ашкеназі, сефарди, сх. є.) з окремими мовами і діалектами (їдиш, ладино та ін.), але спільною релігією (юдаїзм); у середні віки є. обмежували у правах (гето) і відправляли на вигнання; вони шукали притулку (в тому числі у Речі Посполитій); у ХIX-ХХ ст. поряд із традиціоналістичними були групи, які прагнули асимілюватись і, навпаки, відродити національні зв'язки й утворити власну державу (сіонізм); під час II Світової війни німці у Німеччині та на окупованих територіях знищили бл. 6 млн. є.; тепер на світі живуть бл. 14 млн. є., у т.ч. 4,3 млн. - у державі Ізраїль; мова іврит.
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-їв, мн. (одн. єврей, -я, ч.; єврейка, -и, ж.).

Загальна назва народностей, які живуть у різних країнах та об'єднані спільністю походження від давньоєврейського народу, що населяв Палестину до перших століть нашої ери.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-їв, мн. (одн. єврей, -я, ч. ; єврейка, -и, ж. ).Загальна назва народностей, які живуть у різних країнах та об'єднані спільністю походження від давньоєврейського народу, що населяв Палестину до перших століть нашої ери.

T: 29