Значение слова "ПЕРЕСУД" найдено в 43 источниках

ПЕРЕСУД

найдено в "Энциклопедическом словаре Ф.А. Брокгауза и И.А. Ефрона"
пересудное — старинная пошлина Московского государства; взималась с виновного в пользу судьи-наместника или княжего тиуна, обыкновенно в размере 10 денег с рубля.


найдено в "Толковом словаре Ожегова"
ПЕРЕСУД, -а, м. (прост.). Вторичное судебное разбирательство. Делопошло на п.
найдено в "Новом толково-словообразовательном словаре русского языка"
пересуд м. разг. Вторичное судебное разбирательство.



найдено в "Русско-английском словаре"
пересуд
м. разг.
re-trial




найдено в "Словаре синонимов"
пересуд разбирательство, суд Словарь русских синонимов. пересуд сущ., кол-во синонимов: 4 • кассация (7) • разбирательство (17) • суд (41) • суждение (40) Словарь синонимов ASIS.В.Н. Тришин.2013. . Синонимы: кассация, разбирательство, суд
найдено в "Энциклопедическом словаре"
Пересуд пересудное — старинная пошлина Московского государства; взималась с виновного в пользу судьи-наместника или княжего тиуна, обыкновенно в размере 10 денег с рубля.



найдено в "Словнику синонімів української мови"

ЗАБОБО́НИ мн. (ЗАБОБО́Н одн.) (віра у те, що деякі явища та події є проявом надприродних сил; помилкові, хибні погляди, що стали звичними для кого-небудь), ПЕРЕ́ДСУДИ мн. (ПЕРЕ́ДСУД одн.), ПЕРЕ́СУ́ДИ мн. (ПЕРЕ́СУ́Д одн.) рідко. Над людиною, Марто, багато що тяжить... В кожній людині багато минулого ... забобонів (В. Підмогильний); Оригінальність потрібна тоді,.. коли вона, скажемо, розбиває людські передсуди, сприяє поступові людської думки (М. Рильський); Порве (наймит) шкарлющі пересуду — і вольний, власний лан Ти знов оратимеш — властивець свого труду, І в власнім краю сам свій пан! (І. Франко).

ПЕРЕ́СУ́ДИ мн., розм. (детальне, часто недоброзичливе обговорення чиїхось вчинків, поведінки тощо), РОЗМО́ВИ мн., ПЕРЕГУ́ДИ мн., розм., СУД-ПЕРЕСУ́Д розм., БАЛАЧКИ́ мн., розм., ТО́ЛКИ мн., рідше; ПОГОВІ́Р, ПО́ГОЛОС, ПОГОЛО́СКА, ПОМО́ВКА, ПОГОЛО́СОК рідше, ПОГОВІ́РКА розм., ПО́СЛАВКА розм., ОСУ́ДА діал., ЗВО́ДИ мн., діал. (поширення неправдивих чуток, пліток про кого-небудь); РО́ЗГОЛОС, ШУМ розм. (жваве обговорення чогось незначного). Марта, справді, пересилюючи себе, слухала пересуди, не бажаючи образити сусідку (К. Гордієнко); — Чи ж мені ноги посудомить — вистоять якусь годину?! А не стану — одразу розмови почнуться! (О. Гончар); Здавалося, вже треба б було звикнути до всяких перегудів, але вони й досі боляче шмагали його тіло і гордість (М. Стельмах); Ненька зітхає, а батенько лає; Слава недобра про мене біжить... Суд-пересуд... (пісня); — Мені ваша сусідка Пистина Макарівна говорила... Та й од інших людей доводилось чути... Ні, ні, я не прислухаюсь до балачок, то вже якось вийшло само... (Є. Гуцало); Мені часто різні наші громадські рухи, спори, толки, антагонізми та симпатії видаються бурями в шклянці води (Леся Українка); — Це ж тепер поговору на все село буде! — журилася Одарка (М. Зарудний); Остерігаючись і запобігаючи розголосові, дівчина навіть в думці не мала, що поголос, якого вона найбільше боялася, вже йде (В. Козаченко); Пішли здогадки та поголоски; всякі чутки рознеслися (Марко Вовчок); Дуже вона любила мене. І не боялась нічого: ні дідька, ні вовка, ні людської помовки (І. Муратов); На цілий місяць дала (Мадьярка) довгоязиким жінкам предмет до цікавих поговірок і сміху (О. Маковей); Гріх не біда, та пославка страшить! (переклад М. Рильського); Дуже не хотіла (Ганна), щоб хтось із знайомих бачив, як вона заглядала до буфету, і не пустив якого поголоску (В. Козаченко); Дай напитись, І не думай, І не бійсь осуди (Л. Первомайський); — Ой, що ж то за шум учинився, Що комар та й на мусі оженився (пісня); Ой шум, шумиха, сусіди лихії Тебе судять, мене гудять, а самі такії (коломийка). — Пор. чу́тка.

ЧУ́ТКА (ЧУТКИ́) (повідомлення про когось, щось, звичайно ніким не підтверджене), ГО́ВІР розм., ГО́МІН розм., ПРО́СЛУХ розм., СЛИХ заст., ПЕРЕ́КАЗИ заст.; ПОГОЛО́СКА, ПО́ГОЛОС, РО́ЗГОЛОС, ПОГОЛО́СОК (вістка, вірогідність якої не встановлено); ПЛІ́ТКА, СПЛІ́ТКА, ПО́ГОВІР, ПОГОВІ́РКА розм., СЛА́ВА розм., ПО́СЛАВКА розм., СУД-ПЕРЕСУ́Д (СУДИ́ ТА ПЕРЕСУ́ДИ) розм., ПЕРЕГУ́ДИ розм., ПЕРЕГУ́ДКА розм., ЗВО́ДИ ТА ПЕРЕВО́ДИ діал., ОСУ́ДА діал. (свідомо неправдива або викликана необізнаністю звістка); ШЕ́ПІТ, ШЕ́ПТИ розм. (перев. потаємні); БРЕ́ХНІ, ПОБРЕХЕ́НЬКИ розм. (навмисне викривлені вістки). Чутка про дикий бал у панському дворі пішла по селу й нікого не здивувала (І. Нечуй-Левицький); Той тиждень тільки і було говору та гомону, що за Колісника (Панас Мирний); Прослух між людьми пішов (переклад М. Рильського); Йшли страшні слихи про якогось Кривоноса та його загін, що рубав упень панів (І. Нечуй-Левицький); Тривога обіймала село. Переказам не було кінця (М. Коцюбинський); Пущено було по місту поголоску, що сьогодні засідання суду — закрите (П. Колесник); Недруги пустили поголос, мовби пастух із сином хотіли перевести племінне стадо (К. Гордієнко); Вона вже мусить сама викрити своє ймення, і розголос про се доходить до властей (Леся Українка); Поліна любила переповідати плітки й анекдоти про знайомих (П. Загребельний); — Анеля! І ти можеш допустити на хвилю, що я буду вірити підлим спліткам? (І. Франко); Стала слава на все село Про тую вдову. Не так слава, не так слава, Як той поговір, Що заїздив козак з Січі До вдови на двір (Т. Шевченко); На цілий місяць дала (Мадярка) довгоязиким жінкам предмет для цікавих поговірок і сміху (О. Маковей); Ненька зітхає, а батенько лає; Слава про мене недобра біжить... Суд-пересуд... Але все те минає (романс); Про чорта тільки пославка, а ніхто того чорта зроду не бачив (Марко Вовчок); Здавалося, що треба було б звикнути до всяких перегудів, але вони й досі боляче шмагали його тіло і гордість (М. Стельмах); Дума б то (жінка) по старовині, щоб і тут пащекувати, та приньметься за зводи та за переводи: а тут їй зараз у рот і сіла жаба (Г. Квітка-Основ'яненко); Смерть не так страшная, як осуда людськая (П. Чубинський); А скільки було шептів та поговорів на її весіллі про те, як і чому вона "піймала" Порицького (Леся Українка); Насті вже давно хотілося провчити бабу, щоб по хатах брехень не розносила (Я. Качура); А добрість не вважа на злії язики, Не пристають людські до неї побрехеньки (П. Гулак-Артемовський). — Пор. 1. пере́су́ди, повідо́млення.


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ПЕРЕ́СУ́Д, у, ч.

1. перев. мн., розм. Висловлювання недоброзичливої думки про чию-небудь поведінку, чиїсь вчинки і т. ін.; поговір.

Де можна було на відробіток взяти, де можна було випрохати, скрізь набрались, напозичались жінки, не звертаючи уваги ні на людські пересуди, ні на сором випрошування (Л. Яновська);

Оленка ніколи не перечила отим усім пересудам. Тільки сміялася (Г. Хоткевич);

Тож проривайся крізь людську зловтіху, пересуди, й осуди, й суди (В. Стус).

2. рідко. Те саме, що забобо́н.

Порве [наймит] шкарлющі пересуду – І вольний, власний лан Ти знов оратимеш – властивець сво́го тру́ду, І в власнім краю сам свій пан! (І. Франко).

3. заст. Повторний суд.

Він [Євген] зрозумів, що везуть його назад, до Києва, відкіля вивезли півтора роки тому .. Промайнула навіть неможлива думка: може, батько (він же адвокат!) добився перегляду справи, і оце везуть Євгена на пересуд, щоб звільнити? (Б. Антоненко-Давидович);

Війт з лавниками зібрались на пересуд і виправдали невинного (Р. Іваничук);

// Мито з підсудного.

Не будеш пересудів брати (Сл. Б. Грінченка).


найдено в "Малом академическом словаре"
, м. разг.
1.
Вторичное судебное разбирательство.
— Не волнуйтесь. Подадим на пересмотр дела. На пересуд. Коптелов, Возгорится пламя.
2. обычно мн. ч. (пересу́ды, -ов).
Недоброжелательное обсуждение чьего-л. победения, поступков и т. п.; толки, сплетни.
Обычно толки и пересуды начинаются среди баб и девок у колодцев, где они собираются утром и вечером. Они долго стоят с коромыслами на плечах и перебирают всякие семейные мелочи — сплетничают, судачат. Гладков, Лихая година.
Пошли по деревне о вернувшемся после долгой отлучки Родневе разговоры да пересуды. Тендряков, Среди лесов.
- суды и пересуды; суды да пересуды

Синонимы:
кассация, разбирательство, суд



найдено в "Полном фонетическом разборе слов"

1) Орфографическая запись слова: пересуд
2) Ударение в слове: перес`уд
3) Деление слова на слоги (перенос слова): пересуд
4) Фонетическая транскрипция слова пересуд : [п'ир'ис`ут]
5) Характеристика всех звуков:
п [п'] - согласный, мягкий, глухой, парный
е [и] - гласный, безударный
р [р'] - согласный, мягкий, звонкий, непарный, сонорный
е [и] - гласный, безударный
с [с] - согласный, твердый, глухой, парный
у [`у] - гласный, ударный
д [т] - согласный, твердый, глухой, парный
7 букв, 6 звук
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч.

1) перев. мн., розм. Висловлювання недоброзичливої думки про чию-небудь поведінку, чиїсь вчинки і т. ін.; поговір.

••

Суди та пересуди ; Суд-пересуд — недоброзичливе детальне обговорення чиєї-небудь поведінки, чиїхось дій, вчинків і т. ін.

2) рідко. Те саме, що забобон.

3) Повторний суд.

4) Мито з підсудного.



найдено в "Фразеологічному словнику української мови"
суди́ та пере́суди. Недоброзичливе детальне обговорення чиєї-небудь поведінки, дій, вчинків і т. ін. Знову незгода настала у хаті, знову сопуче мовчання, суди та пересуди на стороні (Панас Мирний); По селу йшли суди та пересуди, хто сміявся, хто кепкував, а були й такі, що навіть лаялись (Ю. Збанацький); — Суди та пересуди почались, як завжди, з спогадів про те, як Іван взяв сома на вісім пудів та як Максимові мелькнула щука на два метри (Ю. Смолич).
найдено в "Морфемном разборе слова по составу"
приставка - ПЕРЕ; корень - СУД; нулевое окончание;
Основа слова: ПЕРЕСУД
Вычисленный способ образования слова: Приставочный или префиксальный

¬ - ПЕРЕ; ∩ - СУД; ⏰

Слово Пересуд содержит следующие морфемы или части:
  • ¬ приставка (1): ПЕРЕ;
  • ∩ корень слова (1): СУД;
  • ∧ суффикс (0): -
  • ⏰ окончание (0): -

найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. 1》 перев. мн. , розм. Висловлювання недоброзичливої думки про чию-небудь поведінку, чиїсь вчинки і т. ін.; поговір.
Суди та пересуди; Суд-пересуд — недоброзичливе детальне обговорення чиєї-небудь поведінки, чиїхось дій, вчинків і т. ін.
2》 рідко. Те саме, що забобон.
3》 Повторний суд.
4》 Мито з підсудного.

найдено в "Толковом словаре русского языка"
ПЕРЕСУД пересуда, м, 1. Новое, вторичное судебное разбирательство (старин. и простореч.). Дело пошло на пересуд. 2. чаще мн. Недброжелательное обсуждение чьих-н. поступков, действий, сплетни (разг. неодобрит.). Людских пересудов не переслушаешь. Пословица. Оно дальше-то лучше: и земли побольше, и не так шумно, да и разговору меньше, пересуду. А. Островский.



найдено в "Большом юридическом словаре"

- старинная пошлина Московского государства, взимавшаяся с виновного в пользу судьи-наместника или княжьего тиуна (обычно в размере 10 денег с рубля). Синоним — пересудное.


Синонимы:
кассация, разбирательство, суд



найдено в "Формах слова"
пересу́д, пересу́ды, пересу́да, пересу́дов, пересу́ду, пересу́дам, пересу́д, пересу́ды, пересу́дом, пересу́дами, пересу́де, пересу́дах (Источник: «Полная акцентуированная парадигма по А. А. Зализняку») . Синонимы: кассация, разбирательство, суд
найдено в "Ударении и правописании"
Ударение в слове: перес`уд
Ударение падает на букву: у
Безударные гласные в слове: перес`уд

найдено в "Русско-китайском словаре"
〔阳〕 ⑴〈俗〉重审. Дело пошло на ~. 案件重审了。 ⑵(常用复)〈口〉闲话. людских ~ов не переслушаешь. 人间的闲话听也听不完。

Синонимы:
кассация, разбирательство, суд



найдено в "Русском орфографическом словаре"
перес'уд, -а (повторный суд)

Синонимы:
кассация, разбирательство, суд



найдено в "Большом русско-испанском словаре"
м. прост.

nuevo juicio, segunda vista de la causa; revisión de un proceso


найдено в "Большом итальяно-русском и русско-итальянском словаре"
м. обычно мн. пересуды pettegolezzi m pl maldicenze f pl, dicerie f pl Итальяно-русский словарь.2003. Синонимы: кассация, разбирательство, суд
найдено в "Большом русско-украинском словаре"


сущ. муж. родапересуд


найдено в "Полной акцентуированной парадигме по Зализняку"
пересу'д, пересу'ды, пересу'да, пересу'дов, пересу'ду, пересу'дам, пересу'д, пересу'ды, пересу'дом, пересу'дами, пересу'де, пересу'дах
T: 29