Значение слова "АВТОМОБІЛІ, ВОЛГА, “ВОЛГА”, ЖИГУЛІ, “ЖИГУЛІ”, НИВА, “НИВА”, ТАВРІЯ, “ТАВРІЯ”, ЛІТАКИ, РУСЛАН, “РУСЛАН”, АНТЕЙ, “АНТЕЙ”, ФОРД, ФІАТ, АУДІ, МЕРСЕДЕС, ТОЙОТА, МЕССЕРШМІТ, КОНДОР, ФАНТОМ, ХОЛОДИЛЬНИКИ, ДНІПРО, “" найдено в 1 источнике

АВТОМОБІЛІ, ВОЛГА, “ВОЛГА”, ЖИГУЛІ, “ЖИГУЛІ”, НИВА, “НИВА”, ТАВРІЯ, “ТАВРІЯ”, ЛІТАКИ, РУСЛАН, “РУСЛАН”, АНТЕЙ, “АНТЕЙ”, ФОРД, ФІАТ, АУДІ, МЕРСЕДЕС, ТОЙОТА, МЕССЕРШМІТ, КОНДОР, ФАНТОМ, ХОЛОДИЛЬНИКИ, ДНІПРО, “

найдено в "Уроках державної мови (з газети «Хрещатик»)"
Чому назви автомобілів “Волга”, “Жигулі”, “Нива”, “Таврія”, літаків “Руслан”, “Антей”, холодильників “Дніпро”, “Мінськ” тощо треба брати в лапки? Тому, що вони не виражають реальних властивостей відповідних об’єктів, а вживані символічно. Якщо не виділяти їх таким чином, то це буде основне, пряме, а не символічне застосування найменувань. Написання назв у лапках часто має і змістово-розрізнювальне значення. Порівняйте: “До Астрахані пасажири дісталися Волгою” і “До Астрахані пасажири дісталися “Волгою”. У першому реченні слово Волга подане без лапок отже, воно позначає річку. Тут ідеться про те, що люди прибули в кінцевий пункт подорожі водним шляхом. У другому реченні іменник Волга взятий у лапки, отже, він позначає марку авто. Мовиться, що пасажири приїхали до Астрахані машиною. Чому “Таврія” береться в лапки, а фіат – ні? Назви іноземних марок авто і літаків пишуться переважно без лапок і з малої літери: машини форд, фіат, ауді, мерседес, тойота, літаки мессершміт, кондор, фантом і т. ін. Однак слова української мови, виступаючи в символічному значенні, потребують окремого виділення, що досягається вживанням лапок. Оскільки символічними назвами стають здебільшого власні імена, то в них зберігається велика літера: автомашини “Таврія”, “Запорожець”, автобус “Богдан”, літаки “Мрія”, “Руслан”.
T: 37