Значение слова "ПРИСІЛОК" найдено в 10 источниках

ПРИСІЛОК

найдено в "Словнику синонімів української мови"

СЕЛО́ (населений пункт неміського типу); СЕ́ЛИЩЕ, СЛОБОДА́ заст., розм. (велике село); ПРИСІ́ЛО́К (невелике село біля більшого); ПОСЕ́ЛЕННЯ, ОСЕ́ЛОК, ОСЕ́ЛИЩЕ заст., ВЕСЬ заст., СЕЛИ́ТЬБА заст., ОСЕ́ЛЯ діал. (назва сукупності жител в сільській місцевості, де поселилися чи селяться люди). Село велике, красиве, над самим Черемошем (Г. Хоткевич); Дніпро, Україну згадаєм, Веселі селища в гаях (Т. Шевченко); Уже на околиці робітничого селища на них дихнула вогкою прохолодою тайга (О. Донченко); Погасло світло в слободі, І все тихенько коло хати (С. Руданський); — Я родом з присілка Скрипчинців, — промовила Нимидора (І. Нечуй-Левицький); Село Збур'ївку обжили переважно моряки, це — традиційно моряцьке поселення (І. Волошин); Тяжко доводиться смердам. В оселищахобщинах живуть вони, біля землі пораються (А. Хижняк); — Ви не знаєте князя Данила?.. Володаря всіх земель, усіх осель і міст від Сяну аж до Дніпра (І. Франко).

ХУ́ТІР (невеликий населений пункт поблизу села; відокремлене господарство разом з садибою господаря), ПРИСІ́ЛОК, ФІЛЬВА́РОК, ВИ́СЕЛОК (невелике селище, яке виникло внаслідок переселення). Хутір із чотирьох садиб лежав на самому дні глибокої балки (П. Панч); Був собі дід та баба. З давнього давна, у гаї над ставом, Удвох собі на хуторі жили (Т. Шевченко); — На нашому кутку в Кавунів найнялася з присілка якась дівчина (І. Нечуй-Левицький); Через бульвар ішли до гімназії всі, хто мешкав у новому місті або на фільварках (Ю. Смолич); Вони довго мовчки дивилися, взявшись за руки, на шахтарський виселок удалині, на лілові терикони (О. Донченко).


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ПРИСІ́ЛОК, лка, ч.

Невелике село, розташоване поблизу більшого, або частина великого села.

– Я родом з присілка Скрипчинців, – промовила Нимидора (І. Нечуй-Левицький);

Село Вороничі порозкидане на великім просторі. Хоч невеличке, а ділиться на три присілки. Скоро кілька хаток при купі, то вже й присілок (Л. Мартович).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-лка, ч.

Невелике село, розташоване поблизу більшого, або частина великого села.



найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. чол. роду


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-лка, ч. Невелике село, розташоване поблизу більшого, або частина великого села.

найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

При́сілок, -лка; -сілки, -лків


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
присі́лок іменник чоловічого роду
найдено в "Як правильно наголосити?"
присілок
T: 54