Значение слова "ГИЦЕЛЬ" найдено в 23 источниках

ГИЦЕЛЬ

найдено в "Словаре синонимов"
гицель сущ., кол-во синонимов: 2 • живодер (37) • фурманщик (5) Словарь синонимов ASIS.В.Н. Тришин.2013. . Синонимы: живодер, фурманщик
найдено в "Словнику синонімів української мови"

НЕДО́ЛЮДОК зневажл., лайл. (про людину, що втратила свої людські риси й не гідна цього звання через свої потворні, жахливі вчинки, дії), НЕДО́ЛЮД зневажл., лайл., НЕ́ЛЮД перев. мн., зневажл., БУЗУВІ́Р лайл., ПОТВО́РА зневажл., ВИ́РОДОК зневажл., лайл., ДЕГЕНЕРА́Т зневажл., ПО́КРУЧ зневажл., ВИ́ЛУПОК зневажл., лайл., НЕДОНО́СОК зневажл., лайл., ГИ́ЦЕЛЬ лайл., І́РОД лайл., ПЕСИ́ГОЛОВЕЦЬ зневажл., лайл.; ЗВІР зневажл., ЗВІРЮ́ГА (ЗВІРЮ́КА) підсил. лайл., ЛЮДОЇ́Д підсил. зневажл., ЛЮДОЖЕ́Р підсил. зневажл., КАНІБА́Л підсил. зневажл. (про надзвичайно жорстоку людину, схильну до насильства, вбивства); ТВАРИ́НА зневажл., лайл., ТВАРЮ́КА підсил. зневажл., лайл., ХУДО́БА зневажл., лайл., ХУДО́БИНА зневажл., лайл., СКОТИ́НА зневажл., лайл., СКОТИНЯ́КА (СКОТИНЮ́КА) підсил. зневажл., лайл., БИ́ДЛО зневажл., лайл., ТВАР заст. зневажл., лайл. (про грубу, жорстоку або підлу, морально низьку людину). Фашисти уявлялися страхітливими недолюдками, що з'явилися з якогось потойбічного світу, світу мороку, зла і злочинів... (Я. Гримайло); — Ага, ви гадаєте, погані недолюдки, що ми вам скоримось, повіримо, що ви тут навіки? (О. Іваненко); Схаменіться, недолюди, Діти юродиві! Подивіться на рай тихий, На свою країну (Т. Шевченко); — Що ви робите?! Чи ви люди чи нелюди?! — заголосила дівчина, коли побачила, як проходжався по парубочому тілі Октав Пігловський (М. Стельмах); — Нелегко, видно, було і їй тут, Європі. Розтерзали бузувіри, назнущалися... (О. Гончар); Гукнув він: — Стій! — І цю гадюку, потвору в золоті й духах, урятував... (В. Сосюра); — Та хіба ж то люди, Докіє? То виродки, — заспокоювала Христя (В. Кучер); Хотілось підійти ближче до столу, взяти за комір цього панського недоноска і випхнути за вікно (П. Кочура); Спробував з вартовим заговорити ..Мовчить, собака, ніби й не чує. "Еге, — думаю, — доброго гицеля поставили" (Ю. Збанацький); — Вперед!.. — рвався Опара. — ..Коли багнетом іродів! (Я. Качура); — Діла? Діла — нічого! Діла, як казали оті песиголовці (німецькі окупанти) — ґут! (Остап Вишня); Вони (загарбники) до нас підкрались крадькома, Скажені звірі і отруйні гади (М. Бажан); — Розбійник!.. Людожер!.. Він хоче моєї загуби!.. — хвилювався дорогою Семен (М. Коцюбинський); Гоголь гарячково обдумує: яку неприємність директор і ці канібали готують Миколі Григоровичу?.. (О. Полторацький); Щодня п'яний капрал приходить до примаря доповідати про все, що діється в селі. І щоразу примар мусить пригощати цю тварину (М. Чабанівський); — Там хлопці пруть німця, ллють кров, а ця худобина грає в очко? (Григорій Тютюнник); Вона допевнилася, що її муж — скотина. То чи ж годна вона любити скотину людською любов'ю? (Лесь Мартович). — Пор. мучи́тель, негі́дник.


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ГИ́ЦЕЛЬ, целя і цля, ч., розм.

Той, хто займається відловлюванням бездоглядних собак.

– Спіймали Чорного [собаку] .. – Пропав. От чортові гицелі! – вилаявся [Матрос] і плюнув просто перед себе, ніби в вічі тим гицелям (І. Микитенко);

Вночі до двору, як на бойню, з усього села збіглися собаки, хоч ставай за гицеля та промишляй собачими шкурами (С. Чорнобривець);

– Підіть до старого Броняка, що був колись гицелем, він мусить мати псячу куделю, бо колись на тім добре заробляв (Ю. Винничук);

* У порівн. – Штани на вас, гей би в найліпшого капітана, а лаєтесь, як той вибачте, гицель... (Д. Бедзик);

// Уживається як лайливе слово.

Ніхто й припустити не міг, що той триклятий гицель, Однокрил, посуне в наступ цієї суботи (О. Ільченко);

– Не чув там, чоловіче добрий, не буде нам [в'язням] якої полегкості? Може, хоч стріляти нашого брата заборонили б отим гицелям [фашистам]? (Ю. Збанацький);

Став [Богдан] загнаний, жалісний і дратівний, злословив батька, бо той повчав, що гицлем ростеш, вовкулакою, увірвителем, куролапом на фермі! (Є. Пашковський).


найдено в "Лексиконі львівському"
ги́цель 1. той, хто відловлює безпритульних собак (м, ср, ст): До важніших “собитій” в часі мого студенства в Стрию, а був я там шість і півроку, належали ось такі: поставлення пам'ятника в “Вільшині” для жовнірів зі стрийського полку, що загинули в битві під Сольферіно і Манджентою, приїзд краєвого інспектора на візитацію школи, заведення телеграфу, приїзд руського театру під дирекцією Бачинського та приїзд гицля зі Львова. [...] На повитання гицля, що приїхав жидівською “будкою”, вийшли ми аж до рогатки, бо такого функціонаря перед тим у Стриї ніхто не бачив і не мав поняття про ловлення шнурком псів. Тут звичайно вбивали псів патиками, а що в тім часі забагато було появилося скажених псів, то управа міста спровадила гицля на три дні (Нагірний)2. лайл. підла, непорядна людина; негідник (Лучук) (ср, ст)|| = креатура
найдено в "Большом полутолковом словаре одесского языка"

Как по-русски называется эта профессия, в Одессе до сих пор никто не знает. Приблизительный перевод - индивидуум, отлавливающий бродячих животных в компании себе подобных; сотрудник «собачьей будки».

Вместо ментовского «лунохода» Дед почему-то оказался в гицельской будке рядом с другими творениями природы, также стоящими на четвереньках.

Папа, дорогой, мы заживем там, как гицели, а ты помрешь здесь, как собака.


найдено в "Словаре иностранных слов русского языка"
ГИЦЕЛЬ
(польск. с нем.). Полицейский служитель в городах, на обязанности котор. лежит от времени до времени делать облавы на бродячих собак; фурманщик.

Словарь иностранных слов, вошедших в состав русского языка.- Чудинов А.Н.,1910.


Синонимы:
живодер, фурманщик



найдено в "Языке Одессы. Словах и фразах"

сотрудник горкоммунхоза, отлавливающий бродячих животных, а еще и домашних, чтобы за деньги вернуть бедное существо обезумевшему от горя хозяину.


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-целя і -цля, ч.

Людина, що виловлює собак. || Уживається як лайливе слово.



найдено в "Словнику українського сленгу"
(-целя і -цля) ч.; мол., жрм; зневажл. Хлопець, чоловік. Троє кремезних гицлів помалу спустилися по східцях і підійшли до джипа (Л. Кононович, Феміністка). ■ Від укр. лайл. гицель.
найдено в "Этимологическом словаре русского языка"
гицель
ги́цель
"живодер", южн., зап. (Даль), из польск. hycel – то же, которое Брюкнер 174 считает заимств. из нем. (силез.) hitzel, возм., от hetzen "травить".



найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. чол. роду, жив.шкуродер


найдено в "Этимологическом русскоязычном словаре Фасмера"
"живодер", южн., зап. (Даль), из польск. hycel – то же, которое Брюкнер 174 считает заимств. из нем. (силез.) hitzel, возм., от hetzen "травить".
найдено в "Словнику з творів Івана Франка"

Ги́цель:

— людина, яка виловлює собак; вживається також як лайливе слово [54]


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-целя і -цля, ч. Людина, що виловлює собак.
|| Уживається як лайливе слово.

найдено в "Словнику синонімів Вусика"

див. жорстокий


найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Ги́цель, ги́цля, -цлеві; ги́цлі, -цлів


найдено в "Українсько-російському словнику"
(род. гицеля и гицля) разг. собачник; шкуродёр
найдено в "Толковом словаре живого великорусского языка"
ГИЦЕЛЬ м. южн. зап. живодер.



найдено в "Орфографічному словнику української мови"
ги́цель іменник чоловічого роду, істота
найдено в "Словнику чужослів Павла Штепи"

Псар, собакар


найдено в "Старабеларускі лексікон"
памочнік ката
T: 34