Значение слова "ЗАКЛИК" найдено в 24 источниках

ЗАКЛИК

найдено в "Словаре синонимов"
заклик сущ., кол-во синонимов: 2 • закличка (2) • призыв (29) Словарь синонимов ASIS.В.Н. Тришин.2013. . Синонимы: закличка, призыв
найдено в "Словнику синонімів української мови"

ЗА́КЛИК (висловлена у формі звертання ідея, політична вимога, завдання), ВІДО́ЗВА, ГА́СЛО, ЛО́ЗУНГ, ПО́КЛИК, КЛИЧ уроч., ПО́КРИК рідко. Козаки почали вже занепадати духом. Та ось до них у табір прийшла незнайома жінка — козачка. — Вона виступила із закликом продовжувати боротьбу з поневолювачами краю (збірник "Легенди"); Поряд з публіцистичними статтями Олександр Петрович (Довженко) пише відозви для засилання у фашистську армію (з підручника); Боліло йому серце, що навіть поміж своїх, у зовсім вузькій організації, топчуть високі лозунги братерства і рівності (Ірина Вільде); Нехай почує древнє плем'є (плем'я) Знов поклик до боїв нових (П. Куліш); Він носив тепер у собі голос, що був молитвою і бойовим кличем (В. Підмогильний); Розуму! праці! — тільки й чутно.. Хто зразу не перелякався того покрику та брався за діло, того захоплювало життя на свої бистрі хвилі (Панас Мирний).

ЗА́КЛИК (прохання, запрошення чи вимога прийти, з'явитися куди-небудь), ПО́КЛИК, ВИ́КЛИК, КЛИЧ уроч., КЛИК поет., ЗОВ поет. Яків Претвич з Гаврон, трембовецький староста, прибув перший на заклик свого давнього друга Острозького (І. Ле); Зайти до кухні без поклику Хани не смів ані Куна, ані Лейбуньо, доки вона була в кухні (І. Франко); — Ходіть-но сюди, — махнув косарям. На клич Семена збіглись люди (І. Цюпа); Троянство, знаєш, все голодне Сіпнуло ристю на той клик (І. Котляревський).

ПРОХА́ННЯ (ввічливе звертання до когось з метою домогтися чогось, спонукати кого-небудь зробити, виконати щось), ПРО́СЬБА рідше, ЖАДА́ННЯ, ЗА́КЛИК, ЗАПРО́ШЕННЯ (прохання прийти, з'явитися кудись). З хати зразу вилітає вервечка босоногих дітлахів і по снігу мчить до мами з єдиним нехитрим проханням: — Мамо, дайте їсти (М. Стельмах); (Командор:) Не забудьте, що командорський плащ мені дістався не просьбами, не грішми, не насильством, але чеснотою (Леся Українка); Вона сама любила Гната, і десь у далекому закуточку серця ворушилась згода на Гнатове жадання (М. Коцюбинський); (Шалімов:) Вона їде до мене... бо вона почула мій заклик, бо вона мене любить... (І. Кочерга); Мартинюк не скористався з запрошення ні Ігоря Пантелійовича, ні доктора Гуля й на нараду не пішов (Л. Дмитерко). — Пор. блага́ння.


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч.

1) Прохання, запрошення прийти, приїхати, з'явитися куди-небудь. || Звук, вигук, що кличе, закликає.

2) без додатка і до чого. Звертання до певної групи людей, у якому в стислій формі висловлено провідну ідею часу, політичну вимогу, завдання; відозва, гасло. || Прохання, вимога розгорнути яку-небудь діяльність, певним чином поводити себе.

3) рідко. Те саме, що виклик 2).



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. 1》 Прохання, запрошення прийти, приїхати, з'явитися куди-небудь.
|| Звук, вигук, що кличе, закликає.
2》 без додатка і до чого. Звертання до певної групи людей, у якому в стислій формі висловлено провідну ідею часу, політичну вимогу, завдання; відозва, гасло.
|| Прохання, вимога розгорнути яку-небудь діяльність, певним чином поводити себе.
3》 рідко. Те саме, що виклик 2).

найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. чол. родудія/процес1. прохання, запрошення прийти, з'явитися куди-небудь2. (до чого) звертання до певної групи людей, у якому в стислiй формi висловлено провiдну iдеючасу, полiтичну вимогу, завдання; вiдозва гаслопризыв

¤ на перший заклик -- по первому призыву



найдено в "Українсько-китайському словнику"

【阳】

1) 呼吁; 号召

Відгукнутися на заклик 响应…的号召

2) 口号

Першотравневі заклики 五一节口号


найдено в "Орфоепічному словнику української мови"

за́клик

аклиек]

-ку, м. (на) -ку, мн. -кие, -к'іў


найдено в "Большом словаре русских поговорок"
Заклику нет [никакого] у кого. Сиб. О своенравном, непокорном человеке. ФСС, 77.

Синонимы:
закличка, призыв



найдено в "Словнику синонімів Караванського"
(сурми) поклик, клич, клик; ОК. вигук; (до чого) прохання, запрошення, д. зазив; (провідника) гасло, льозунг, відозва, звернення; Р. виклик.
найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім (звертання) appeal; call • звертатися із закликом to appeal (to); call on (upon) (smb) (to + inf) • ~ до бунту (заколоту) sedition
найдено в "Українсько-англійському словнику"

1) call, appeal

2) (гасло) slogan, catchword


найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

За́клик, -ку, -кові, в -ку; лики, -ків


найдено в "Словнику синонімів Полюги"
(висунута ідея) відозва, лозунг, поклик, клич, гасло.
найдено в "Орфоэпическом словаре украинского языка"
{за́клиек} -ку, м. (на) -ку, мн. -кие, -кіў.
найдено в "Українсько-шведському словнику"

Uppfordring, uppmaning


найдено в "Украинско-английском юридическом словаре"
call, appeal, biddering, exhortation, plea
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
за́клик іменник чоловічого роду
найдено в "Українсько-російському словнику"
призыв; клич
T: 339