Значение слова "ГЕМОЛІМФА" найдено в 8 источниках

ГЕМОЛІМФА

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ГЕМОЛІ́МФА, и, ж., фізл.

Зелена або безбарвна рідина, що циркулює в судинах та міжклітинних порожнинах тіла багатьох безхребетних.

Гемолімфа являє собою внутрішнє середовище усіх м'якунів. Вона циркулює в їхньому тілі судинами кровоносної системи (з наук. літ.);

Кожна камера серця дафнії має пару бічних отворів, через які гемолімфа потрапляє з перикардія всередину серця (з навч. літ.).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-и, ж.

Рідина, що циркулює в судинах та міжклітинних просторах безхребетних тварин з незамкненою кровоносною системою (членистоногі, молюски та ін.); виконує ті самі функції, що й кров і лімфа у тварин із замкненою кровоносною системою.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-и, ж. Рідина, що циркулює в судинах та міжклітинних просторах безхребетних тварин з незамкненою кровоносною системою (членистоногі, молюски та ін.); виконує ті самі функції, що й кров і лімфа у тварин із замкненою кровоносною системою.

найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
гемолі́мфа (від гемо... і лімфа) рідина, що циркулює в судинах і міжклітинних просторах тварин з незамкнутою кровоносною системою (членистоногих, молюсків) і переносить в організмі кисень, вуглекислоту, поживні речовини й продукти виділення.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
(гемо... і лімфа) рідина, що циркулює в судинах і міжклітинних просторах тварин з незамкнутою кровоносною системою (членистоногих, молюсків) і переносить в організмі кисень, вуглекислоту, поживні речовини й продукти виділення.
найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

Структурна рідина, що циркулює у відкритій судинній системі безхребетних (молюсків, членистоногих); аналог крові у хребетних.


найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. жін. родугемолимфа


найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
структурна рідина, що циркулює у відкритій судинній системі безхребетних (молюсків, членистоногих); аналог крові у хребетних.
T: 25