Значение слова "ДОГОДА" найдено в 12 источниках

ДОГОДА

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ВИГО́ДА (те, що полегшує життя, побут; сприятливі умови), ЗРУ́ЧНІСТЬ, ДОГО́ДА заст., ПРИДО́БА заст.; ЗА́ТИ́ШОК (сприятливі побутові умови); КОМФОРТА́БЕЛЬНІСТЬ, КОМФО́РТ (сукупність найзручніших перев. побутових умов). Тут у Карпатах є й свої вигоди: люди принаймні не мерзнуть зимою в хатах і не трусяться од холоду (І. Нечуй-Левицький); Сучасні житла будуються з усіма зручностями — центральним опаленням, водопроводом, каналізацією, ванною і душем (з журналу); — Мені в тебе у всьому догода, і ніхто мене не кривдить і не зобижає (І. Нечуй-Левицький); Сестра Меланія посіла у якомусь великому кріслі, що в ньому мало було придоби (Марко Вовчок); Місто дихало теплом нагрітого за день каміння, затишком людських осель (П. Загребельний); Жила на передмісті, замість перейти до свого будинку (в місті) і користатись комфортом (Ірина Вільде).

ДОСТА́ТОК (ДОСТА́ТКИ) (матеріальна забезпеченість, відсутність нестатків), ДОБРО́БУТ, ЗАМО́ЖНІСТЬ, СТА́ТОК, ДОСТА́ЧА розм., БЛА́ГА перев. книжн., ДОГО́ДА заст., БЛАГОДА́ТЬ заст., ЗАЖИ́ТОК діал., ГАРА́ЗДИ (ГАРА́ЗД) діал., ПО́ВНЯ діал. Оточив би молоду жінку достатком, гараздами і добивав би ся любові (Г. Хоткевич); — Ти знаєш: усі наші достатки прийшли з волів, з чумацтва (М. Стельмах); В хаті він єдиний мужчина, і його обов'язок дбати про добробут сім'ї (О. Гончар); Ділив (Василь) поле, ліс, луки. Ділив справедливо, враховуючи все — скільки дітей, робочих рук, яка заможність (О. Бердник); Багато і гарно робив (Лаврон), а статку все не мав (В. Речмедін); Не ростуть їх достачі, як у щасливих, щодня, щохвилини, а все дедалі то того не стає, то другого (Панас Мирний); — Ніякі блага не втримують людину там, де вона зустрічає байдужість, недовіру, грубість... (П. Інгульський); Переїхавши до Намангана, Євген Вікторович створив потрібні умови догоди (І. Ле); Ой у полі хата нова, Хата і кімната, А в тій хаті і кімнаті Усякої благодаті (пісня); Оповите буйним вінком ланів село дихає зажитком і достатками (з газети). — Пор. 1. бага́тство.


найдено в "Словаре славянской мифологии"
Догода – бог тихого, приятного ветра и ясной погоды, в отличие от свирепого Позвизда, своего родного брата, покровителя холодных, сильных ветров. Изображался румяным, русокудрым юношей в васильковом венке, в серебристо-голу бой одежде, с самоцветными крыльями за спиной, неспешно пролетающим над землей. Он благосклонно улыбается всему, что видит на земле, дарит тепло, ласково смотрит вниз, приветливо помахивает вечно цветущей веткой розовоцветного шиповника. В храмы Догоде приносили букеты цветов и устраивали веселые праздники, главным в которых было исполнение нежных песен и танцев.
найдено в "Словаре русского языка XVIII в"

ДОГОДА, ы, м.Миф.Догода. Славенский Зефир, котораго признавали Богом производителем тихаго и приятнаго вѣтра, и ясныя погоды. Ппв Басносл. 191. Под кротким вѣяньем Догоды Блистает мягкий луг в росѣ. Всткв Ст. 216.


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-и, ж.

1) Вчинки, дії, спрямовані на те, щоб зробити кому-, чому-небудь приємність, викликати в когось прихильність.

••

На догоду кому, чому — намагаючись догодити кому-небудь.

2) заст. Зручність, вигода. || Достаток, розкіш.



найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. жін. роду1. вичнки, дiї, спрямованi на те, щоб зробити комусь приємнiсть, викликати в когосьприхильнiсть2. зручнiсть, вигодаугождение сущ. ср. рода


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-и, ж. 1》 Вчинки, дії, спрямовані на те, щоб зробити кому-, чому-небудь приємність, викликати в когось прихильність.
На догоду кому, чому — намагаючись догодити кому-небудь.
2》 заст. Зручність, вигода.
|| Достаток, розкіш.

найдено в "Русской энциклопедии"

славянское весеннее языческое божество ясной погоды.
Источник: Энциклопедия "Русская цивилизация"

найдено в "Українсько-англійському словнику"

Obligingness, complaisance

на догоду — to please


найдено в "Словнику синонімів Караванського"
(дія) догоджання, задоволяння; (у чому) вигода, зручність; ОК. розкіш, достаток.
найдено в "Українсько-російському словнику"
угождение на догоду (кому), чому — в угоду (кому, чему)
найдено в "Святой Руси - энциклопедическом словаре"
славянское весеннее языческое божество ясной погоды.
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
дого́да іменник жіночого роду
T: 23