Значение слова "НЕЗГОДА" найдено в 29 источниках

НЕЗГОДА

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ВІДМО́ВА (негативна відповідь про небажання або неможливість виконати прохання, наказ і т. ін.), ВІДМО́ВЛЕННЯ, НЕЗГО́ДА, ВІДМО́ВКА розм., ВІДКА́З діал.; О́БЛИЗЕНЬ жарт. (під час залицяння, сватання). У відносинах між державами дедалі більше утверджуються принципи відмови від застосування сили (з журналу); Його відмовлення виїхати з фронту до слободи.. образою запало в душу (Софії) (А. Шиян); Коли Тихович, бажаючи щось відповісти, на знак незгоди потряс головою, Замфір.. стогнав придушеним голосом: -- Голову мені рубайте, не виноград! (М. Коцюбинський); Вона думала, що.. не буде ніякої одмовки (І. Нечуй-Левицький); Хто б чого не попросив, ні в чім нікому не було одказу (О. Стороженко); Отак не один богослов з облизнем (від дівчини) поїхав (А. Свидницький).

ЗЛИ́ГОДНІ мн. (великі життєві труднощі, тяжке життя), ЗНЕГО́ДИ мн., НЕГО́ДА перев. мн., НЕЗГО́ДА, ВИПРО́БУВАННЯ перев. мн., БІДУВА́ННЯ, ХУРТОВИ́НА підсил. розм., НЕЗГО́ДИНА діал., ЮДО́ЛЬ книж., заст., НЕВЗГОДИ́НА рідко; ЛИХОЛІ́ТТЯ (часи тяжкого лиха, бідування народу). Загартований життєвими злигоднями, поет розучився цінити все те, що давалося легко (О. Ільченко); Були труднощі, нестатки, всякі інші знегоди, та Василь Пожар продовжував освіту (С. Олійник); Довго думає Оксана весняної теплої зоряної ночі про свої негоди (Грицько Григоренко); Згорда поглядають вони довкола, певні в своїх силах, байдужі до всяких життєвих незгод (М. Коцюбинський); Убогій Марусі здавалось, що вже настав кінець її бідування (І. Нечуй-Левицький); І серця жар, і пломенистий зір Я пронесу у всяку хуртовину Всім недругам моїм наперекір (А. Малишко); Для оптимістів.. щезають дрібниці, незгодини та труднощі, невдачі.. (Уляна Кравченко); Вважав (Славко) себе.. переможцем над дотеперішніми життєвими невзгодинами (Лесь Мартович); Після лихоліття знову розцвітає життя (О. Донченко). — Пор. неща́стя, тру́днощі.

НЕЗГО́ДА (відсутність взаєморозуміння, мирних стосунків, злагоди між людьми, пов'язаними між собою родинними, товариськими стосунками), НЕЗЛА́ГОДА, НЕ́ЛАД, РОЗРА́ДА, РО́ЗЛАД підсил., РО́ЗБРАТ підсил., РОЗЛА́ДДЯ підсил. розм.; НЕПОРОЗУМІ́ННЯ (незгода, суперечка внаслідок взаємного нерозуміння); ТЕРТЯ́ перев. мн. (незгоди, суперечки, що заважають нормальному ходу справ). — Згода, діти, будує, а незгода руйнує, — повчала нас мати (П. Козланюк); Мій приятель болюче переживав тривалу родинну незлагоду (Л. Первомайський); — Знайте, що всякий нелад і чвари починаються по людях від бідностій злиднів (В. Кучер); З тобою недолі нас кревно з'єднали — Не буде між нами розради (М. Старицький); Іван через розлад з батьком.. почував себе недобре (С. Чорнобривець); У ланці панував розбрат, нічого майже не робилося (В. Минко); Трохи та помалу хатнє розладдя вляглося, серце у Параски стихало (Панас Мирний); У його з мужиками не було сварок ніколи, а коли й були непорозуміння, то вони кінчалися ладом (Б. Грінченко); Між членами організації виникли тертя. — Пор. 1. ро́збрат.

РО́ЗБРАТ (ворожнеча між якимись суспільними групами або окремими особами в державі, в організації тощо), ЧВА́РИ (ЧВА́РА), СВА́РИ, ЗВА́ДА, РО́ЗРУХ, РОЗРУ́ХА заст.; НЕЗГО́ДА, НЕЗЛА́ГОДА, НЕ́ЛАД (відсутність взаєморозуміння); РО́ЗЛАД, РО́ЗБРІД розм., РОЗРА́ДА розм., РОЗЛА́ДДЯ розм. (відсутність єдності, узгодження дій, думок, згоди між кимсь); МІЖУСО́БИЦЯ, УСО́БИЦЯ (перев. у феодальному суспільстві). Настане — вірю я — година: Загине розбрат на землі (П. Грабовський); Розказали кобзарі нам Про війни і чвари (Т. Шевченко); (Гелен:) Як дізнаються про те ахейці, що елліна убито без вини, то знову можуть розпочати чвару на довгі роки (Леся Українка); Незгода між.. інтелігенцією Галичини, той фанатизм, з яким ведуться між її партіями свари, не може не пошкодити поступу народу руського у Галичині (М. Драгоманов); Краще солом'яна згода, як золота звада (прислів'я); Під такий розрух у землі руській, на Вкраїні, надвинулась із далеких абийських степів орда татарська (П. Куліш); Головнії два ватажки Половецького народу Розійшлися в своїх планах І зчинили злу незгоду (І. Франко); На захист князів Острозьких примчав (Вишневецький), як на свято. То більше, що з реєстровцями Косинського мав свої незлагоди (І. Ле); У папері було написано, що Зінько баламутний чоловік, що він чинить у громаді всякий нелад, підбурює молодих повставати проти статечних людей і раз у раз бунтує народ (Б. Грінченко); — Вороги знатнії Предовгий час Сіяли братнії Розлади в нас.., Щоб молодечую Згоду зірвать (І. Франко); Збирається в місті за радою рада, Та згоди немає, панує розрада (Леся Українка); А князі про те не дбали, Самі між собою розладдя кували (Панас Мирний); Вже не вугликами-жаринками жевріла міжусобиця-сварка, а багаттям палала (А. Хижняк); Забув Херсонес про минулу лиху годину, ще дужче почав багатіть; і знов у йому, як бувало, усобиці яро киплять, роздирають громадське життя Херсонеса (Дніпрова Чайка).

РОЗХО́ДЖЕННЯ перев. мн. (відсутність згоди, погодженості між ким-небудь внаслідок неоднакових думок, поглядів, інтересів і т. ін.), НЕЗГО́ДА, РОЗБІ́ЖНІСТЬ, НЕЗЛА́ГОДА. Мені ясно: причину розходження думок критиків та читачів письменник повинен шукати насамперед в собі самому, в самій книзі (Ю. Смолич); В 1922 році близько десятої частини всіх постанов бюро ЦК займали питання, пов'язані з різними суперечками та незгодами між українськими і центральними.. органами (з журналу); Іван мовчав, подивляючись то на брата, то на сестру. Ця повна розбіжність думок потішала його (В. Собко); Горпищенко думає.. про свої вічні чабанські незлагоди з дирекцією (О. Гончар).


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

НЕЗГО́ДА, и, ж.

1. Відсутність взаєморозуміння, мирних стосунків, злагоди між ким-небудь; чвари, розлад.

– Чуєш, зараз мені погодись з жінкою, – обернувсь старшина до Гната, – щоб мені не було межи вами незгоди! (М. Коцюбинський);

– Згода, діти, будує, а незгода руйнує, – повчала нас мати (П. Козланюк).

2. Розбіжність у поглядах, думках, світогляді і т. ін.

Незгода в середині фракції;

// Відсутність погодженості в чому-небудь.

Незгода була, чи німку зараз відправити, чи затримати її (Леся Українка).

3. Негативна відповідь на що-небудь, заперечення чого-небудь, непогодженість з чимсь; відмова.

Коли Тихович, бажаючи щось відповісти, на знак незгоди потряс головою, Замфір .. стогнав придушеним голосом: – Голову мені рубайте, не виноград!.. (М. Коцюбинський);

// у знач. присудк. сл. Відмовлятися, не погоджуватися.

– Настали жнива – давай нашу ціну; незгода, – назувай сам [про пана] постоли та й гайда з серпом на поле (М. Коцюбинський);

Там товариші зразу охоче прийняли наказ, тут – незгода, протест і обурення (Ю. Смолич).

4. Нещастя, біда, труднощі в чому-небудь.

У їх свої нужди, свої незгоди, котрі ближче доходили до серця, ніж чуже лихо (Панас Мирний);

– Тих, хто їде в Сибір, ждуть великі незгоди, тяжкі випробування (І. Рябокляч).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-и, ж.

1) Відсутність взаєморозуміння, мирних стосунків, злагоди між ким-небудь; чвари, розлад.

2) Розбіжність у поглядах, думках, світогляді і т. ін. || Відсутність погодженості в чому-небудь.

3) Негативна відповідь на що-небудь, заперечення чого-небудь, непогодженість із чимсь; відмова. || у знач. присудк. сл. Відмовлятися, не погоджуватися.

4) Нещастя, біда, труднощі в чому-небудь.



найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. жін. роду1. вiдсутнiсть взаєморозумiння, мирних стосункiв, злагоди мiж ким-небудь; чвари2. розбiжнiсть у поглядах, думках, свiтоглядi3. негативна вiдповiдь на щось; вiдмова4. нещастя, бiда, труднощi в чому-небудьнесогласие сущ. ср. рода

¤ незгода в думках -- несогласие в мыслях

¤ незгода на виїзд -- несогласие на выезд

¤ незгода мiж людьми -- разногласие между людьми



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-и, ж. 1》 Відсутність взаєморозуміння, мирних стосунків, злагоди між ким-небудь; чвари, розлад.
2》 Розбіжність у поглядах, думках, світогляді і т. ін.
|| Відсутність погодженості в чому-небудь.
3》 Негативна відповідь на що-небудь, заперечення чого-небудь, непогодженість із чимсь; відмова.
|| у знач. присудк. сл. Відмовлятися, не погоджуватися.
4》 Нещастя, біда, труднощі в чому-небудь.

найдено в "Словаре русского языка XVIII в"

НЕЗГОДА.См. Невзгода.


найдено в "Українсько-англійському словнику"

Discord, discordance, disaccord, difference, variance, disagreement; (відмовлення) refusal

у них незгода — they are on bad terms with each other


найдено в "Словнику синонімів Караванського"
незлагода, нелад, розлад, звада, с. сварка, чвари, розбрат; (у поглядах) розбіжність, незгідність; (несхвалення) відмова; мн. НЕЗГОДИ, знегоди, труднощі, ЗЛИГОДНІ, з. незгодини; (у колективі) тертя; незгодонька.
найдено в "Орфоепічному словнику української мови"

незго́да

[неизгода]

-дие, д. і м. -д'і, р. мн. -од


найдено в "Українсько-польському словнику"

[nezhoda]

ж.

niezgoda


найдено в "Українсько-російському словнику"
1) несогласие; разногласие; нелады разг.; раздор 2) (в знач. сказ.) несогласен [несогласна, несогласны]
найдено в "Толковом словаре живого великорусского языка"
НЕЗГОДА, невзгода, несгода; беда, несчастье, бедствие; | гроза, немилость, гнев.



найдено в "Українсько-англійському словнику з прав людини"
незгод|а ім. disagreement, nonconsent;повідомити про свою \~у indicate one's disagreement;
найдено в "Украинско-английском юридическом словаре"
contradiction, denial, disaccord, disagreement, discord, discrepancy, non-compliance
найдено в "Словнику синонімів Вусика"

див. біда; опір; сварка


найдено в "Українсько-китайському словнику"

【阴】 不和睡, 不和谐, 不一致


найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Незго́да, -ди, -ді; незго́ди, -зго́д


найдено в "Українсько-шведському словнику"

Oenighet, stridighet, tvedräkt


найдено в "Українсько-норвезькому словнику"

Uenighet, uoverensstemmelse


найдено в "Українсько-датському словнику"

Uenighed, uoverensstemmelse


найдено в "Сербско-русском словаре"
ж.несча́стье, несча́стный слу́чай, невзго́да
найдено в "Орфоэпическом словаре украинского языка"
{неизго́да} -дие, д. і м. -ді, р. мн. -о́д.
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
незго́да іменник жіночого роду
T: 46