Значение слова "ОХОЧИЙ" найдено в 50 источниках

ОХОЧИЙ

найдено в "Толковом словаре Ожегова"
ОХОЧИЙ, -ая, -ее; -оч, до чего, на что и с неопр. (прост.). Имеющийохоту2 (в 1 знач.), пристрастие (в 1 знач.) к чему-н. Охоч погулять. Охоч досладкого. О. на работу.
найдено в "Новом толково-словообразовательном словаре русского языка"
охочий прил. разг.-сниж. 1) а) Изъявляющий желание, готовность к чему-л. б) Добровольно берущийся за выполнение какого-л. поручения, задания. 2) Имеющий склонность, особое расположение к чему-л.



найдено в "Русско-английском словаре"
охочий
(до рд., на вн., + инф.) разг.
keen (to), having an urge (to)




найдено в "Словаре синонимов"
охочий См. любитель... Словарь русских синонимов и сходных по смыслу выражений.- под. ред. Н. Абрамова, М.: Русские словари,1999. охочий падкий, приверженный, жадный, охотливый, любитель, любящий, охоч, склонный Словарь русских синонимов. охочий см. падкий Словарь синонимов русского языка. Практический справочник. — М.: Русский язык.З. Е. Александрова.2011. охочий прил. • падкий • охотливый имеющий сильное пристрастие к чему-либо) Словарь русских синонимов. Контекст 5.0 — Информатик.2012. охочий прил., кол-во синонимов: 15 • жадный (49) • изъявляющий готовность (1) • изъявляющий желание (1) • имеющий особое расположение (2) • имеющий склонность (8) • лакомый (18) • ласый (4) • любитель (41) • любящий (42) • охотливый (6) • охоч (1) • падкий (9) • приверженный (7) • склонный (17) • являющийся любителем (1) Словарь синонимов ASIS.В.Н. Тришин.2013. . Синонимы: жадный, любитель, любящий, охотливый, охоч, падкий, приверженный, склонный
найдено в "Словнику синонімів української мови"

ДОБРОВІ́ЛЬНИЙ (який здійснюється з власної волі, за власним бажанням, без примусу), ОХО́ЧИЙ, ОХО́ТНИЙ рідше, САМОХІ́ТНИЙ розм., ДОБРОХІ́ТНИЙ розм. Якими словами розповість (Мирослава) йому про свій — добровільний чи недобровільний? — побут у монгольськім таборі? (І. Франко); Щодня в труді охочому Гартуйся, наша воле! (В. Бичко); (Маруся:) Які надії, на що надії?.. Немає їх тепер. Вони поховані там, на споді мого серця, загребла і поховала їх моя хіть самохітна (Панас Мирний); Доброхітні пожертвування.

ДОБРОВО́ЛЕЦЬ (той, хто за власним бажанням береться за виконання чогось, зокрема йде до війська), ОХО́ЧИЙ, ОХО́ТНИК заст.; ВОЛОНТЕ́Р заст. (на військовій службі). Повернувся з Європи старший син Івась, котрий пішов в армію добровольцем (О. Бердник); З багатьох охочих ми відібрали для прикриття десять чоловік, переважно гарних кулеметників (В. Козаченко); Ми залишили кількох охотників на правдиву смерть, самі ж подалися очеретами вбік і вчасно вискочили з мішка (Ю. Яновський); Загони волонтерів на чолі з Джузеппе Гарібальді висадилися на острові Сицилія (з газети). — Пор. охо́чий.

ЛЮБИ́ТЕЛЬ чого (людина, що має схильність, пристрасть до чого-небудь), ОХО́ТНИК до чого і з інфін., розм., ОХО́ЧИЙ ім. Наш шофер належав до любителів швидкої їзди (М. Трублаїні); — Хороший хлопець Артем!.. Допитливий. А до книжок який охотник! (А. Головко); Охочих послухати завжди було багато (П. Козланюк).

ОХО́ЧИЙ до чого і з інфін. (який має особливу схильність, велике бажання до чого-небудь), ЗАПОПА́ДЛИВИЙ до чого, на що, ЗАПОПА́ДНИЙ до чого, на що, ГОЛІ́ННИЙ до чого, на що, розм.; БЕРУЧКИ́Й до чого, розм., БЕРКИ́Й до чого, розм., БЕРУ́ЧИЙ до чого, розм., ХАПКИ́Й до чого, розм., ХВАТКИ́Й до чого, розм., ЧІПКИ́Й до чого, розм., РУ́ЧИЙ до чого, заст., ПАДКИ́Й на що, до чого, діал., ПАДКОВИ́ТИЙ до чого, діал., ВАБКИ́Й до чого, діал., ЗАГА́РЛИВИЙ до чого, діал. (перев. до якоїсь роботи); ЛА́СИЙ до чого, на що (перев. до чогось приємного). Нащо з тим миритись, хто охочий сваритись (прислів'я); Мала, а така запопадлива до науки! (М. Стельмах); Старанні (дівчата) запопадні до роботи. Ого, за ними тільки керувати умій — гори перевернуть!.. (В. Минко); — Що то він у мене голінний до пісень (Панас Мирний); Росли сини... Всі дружні такі, і до роботи беручкі, і до книги охочі (І. Цюпа); — Я своєї Лукини за Уласа не оддам, бо він не дуже беркий до роботи (І. Нечуй-Левицький); Що не лацюга (Порфир), то не лацюга.. Хапкий до всякого діла (О. Гончар); Вона уперта і хватка І до науки, й до роботи (Л. Забашта); Він.. розігрував з себе князька, щоправда не вельми вже багатого, але ще чіпкого до популярності, слави (М. Олійник); Не показна вона з себе, кирпатенька і трошки глухенька, та до роботи руча (Ганна Барвінок); Старий сидів посеред тротуару, серед тої купи людей, що збіглася з цікавості, падка на новинку і на скандал (І. Франко); — Побачили б, який з мене вийшов би падковитий до діла столоначальник! (І. Нечуй-Левицький); Вабкий до всякого діла; Загарливий до роботи (Словник Б. Грінченка); Йшла (баба) до воріт або над став шукати жінок, ласих на розмову (В. Стефаник). — Пор. працьови́тий.

ОХО́ЧИЙ ім. (той, хто виявляє бажання, готовність до чого-небудь), БАЖА́ЮЧИЙ, ОХО́ТНИК розм. Охочих ходити до школи все більшало (Л. Юхвід); Бажаючі підійти до коменданта штовхалися і терлися, як вівці в загороді (Григорій Тютюнник); — Охотників багацько, а купців мало. Гуртом не спроможетеся телиці купить.., — звернувся Опанас до людей (Л. Яновська). — Пор. доброво́лець.

ПРАЦЬОВИ́ТИЙ (який сумлінно ставиться до праці, добре працює), ПРАЦЕЛЮ́БНИЙ, ТРУДОЛЮ́БНИЙ, ТРУДОЛЮБИ́ВИЙ рідше, ТРУДІВЛИ́ВИЙ розм., ТРУДОВИ́ТИЙ розм., ТРУДЯ́ЩИЙ розм., ТРУДОВИ́Й розм., РОБОТЯ́ЩИЙ розм., РОБО́ЧИЙ розм. рідше, БЕРУЧКИ́Й розм., БЕРУ́ЧИЙ розм. рідше, ТОВКУ́ЩИЙ розм., РОБІ́ТНИЙ заст., РОБУ́ЧИЙ діал. Був Матвій непосидючий і працьовитий, завжди собі якусь роботу знайде (І. Цюпа); Від найдавніших часів славиться Україна красою природи, своїм працелюбним і героїчним народом (з журналу); Таким чесним і трудолюбним натурам, як Морачевська, хотілося дати народові знань більше, ніж потрібно за програмою (П. Тичина); У Лютенці.. хлопці і дівчата на батьковій шиї не сидять.. Пречудесна молодь, трудолюбива (О. Ковінька); Якщо ти не зібрав добра — Срібла-золота два відра, — Тільки рід зростив трудівливий — Ти щасливий! (В. Бичко); Василь людина наполеглива, трудовита (О. Копиленко); Непевний був Максим отой, брате. А трудящий, роботящий, Та тихий до того, Та ласкавий (Т. Шевченко); Грай, бандуро! Згадай командира Олександра Яковича, увесь рід його трудовий, усіх його знайомих по шаблі й по коню! (П. Панч); Робочий та ворушкий зроду, він не любив байдикувати та походеньки справляти (І. Нечуй-Левицький); В ділі Шкурупій був гарячий, беручкий, умів постояти за справедливість (Ю. Бедзик); — І не вчив би його, сякого-такого хлопця, коли ж воно таке до всього зарадне, таке беруче — на що не гляне, те й зробить (С. Васильченко); Товкуща жінка.. лишилася одна з дочкою, і сама хазяйнує не гірше чоловіка (С. Чорнобривець); Ґаздиня не проти весілля, бо хлопець гарний і здоровий, робітний і розумний (казка); Ти на пчіл поглянь: Є робучії, Але й трутні є Неминучії (С. Руданський). — Пор. 1. охо́чий.


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ОХО́ЧИЙ, а, е.

1. Який виявляє бажання, готовність до чого-небудь; який добровільно зголошується на щось.

І у мріях скликаю численні полки З тих, що стати за край свій охочі (В. Самійленко);

На село французки не дуж-то охочі виїздити (Леся Українка);

Охочих послухати завжди було багато, і навіть Микита іноді наставляв довгі вуха (П. Козланюк);

// у знач. ім. охо́чий, чого, ч. Той, хто виявляє бажання, готовність до чого-небудь, хто з власної волі зголошується на щось; бажаючий.

Ні Хоми, ні Гущі не було. Вони десь щезли. Підпара найшов охочих і послав їх шукати (М. Коцюбинський);

// Який здійснюється з власної волі, за власним бажанням, без примусу; добровільний.

Цілий тиждень отак Йшла робота охоча (С. Крижанівський).

2. до чого і з інфін. Який має особливу схильність до чогось, дуже любить що-небудь.

Я про охочих до мандрівки Давно сказать хотів: Хто дома зледащів, Тому не жаль домівки (Л. Глібов);

[Кармелюк:] А паненка [панянка], видно, охоча до танку? (С. Васильченко);

І ми, в дитинстві до казок охочі, Сміялися і плакали не раз (Л. Дмитерко).

3. у знач. ім. охо́чий, чого, ч. Те саме, що доброво́лець.

Вернидуб бере десять чоловік з левенців та тридцять з охочих... (М. Старицький);

В бліндаж зібрались охочі з одного батальйону (Іван Ле).


найдено в "Словаре русского языка XVIII в"

ОХО́ЧИЙ, ая, ее; охоч (-чь), а, е.1.Проявляющий охоту, желание, готовность к чему-л.Нрд. II 514.О. к чему, до чего, на что, с инф.Младый шляхтич или отрок всегда должен быть охочь к научению всякаго добра. ЮЧЗ 40. Кто драться не охочь, на что ему и сила. Сум. Притчи 228.О. люди.Приказн.Желающие получить, приобрести что-л.Велено продавать охочим людем не с болшою прибылью. ПСИ 121.Охочие, субст.О вызовѣ желающих ко взятью оных ловель на откуп, Губернскою канцеляриею произведены были троекратныя публики, к которым охочие в ту Канцелярию явились. ПСЗ XXII 423.— Ср. охотный.

Принадлежащий добровольцам.Взяли де его .. в полон .. с охочих дощаников. ДАИ X 382.

2.Охотничий.Оное для болотной или охочей собаки напрасное без нужды затруднение. Егер 442.

Охоче, нареч. столь охоче поет, что цѣлую весеннюю ночь в пѣниях провождает. Егер 184.

Стил. САР1 б/п, САР2 свойственное просторѣчию.


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-а, -е.

1) Який виявляє бажання, готовність до чого-небудь; який з власної волі зголошується на щось. || у знач. ім. охочий, -чого, ч. Той, хто виявляє бажання, готовність до чого-небудь, хто з власної волі зголошується на щось. || Який здійснюється з власної волі, за власним бажанням, без примусу; добровільний.

2) до чого і з інфін. Який має особливу схильність до чогось, дуже любить що-небудь. || у знач. ім. охочий, -чого, ч. Аматор, любитель чого-небудь.

3) у знач. ім. охочий, -чого, ч. Те саме, що доброволець.



найдено в "Малом академическом словаре"
-ая, -ее; охо́ч, , ; до кого-чего или
с неопр. прост.
Имеющий охоту, склонность к кому-, чему-л., любящий что-л.
— Да по ведру бы водочки, — Прибавили охочие До водки братья Губины. Н. Некрасов, Кому на Руси жить хорошо.
— Пробовал ты с ним заговаривать?.. Что говорит? — Пробовал-то пробова-ал, да, вишь, он разговаривать-то не больно охоч. Короленко, Убивец.

Синонимы:
жадный, любитель, любящий, охотливый, охоч, падкий, приверженный, склонный



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-а, -е.1》 Який виявляє бажання, готовність до чого-небудь; який з власної волі зголошується на щось.
|| у знач. ім. охочий, -чого, ч. Той, хто виявляє бажання, готовність до чого-небудь, хто з власної волі зголошується на щось.
|| Який здійснюється з власної волі, за власним бажанням, без примусу; добровільний.
2》 до чого і з інфін. Який має особливу схильність до чогось, дуже любить що-небудь.
|| у знач. ім. охочий, -чого, ч. Аматор, любитель чого-небудь.
3》 у знач. ім. охочий, -чого, ч. Те саме, що доброволець.

T: 41