Значение слова "СТОВПИЩЕ" найдено в 13 источниках

СТОВПИЩЕ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

НА́ТОВП (велике скупчення людей, що перебувають десь або рухаються кудись), ЮРБА́, Ю́РМА́ розм., ТОВПА́ розм., Ю́РМИЩЕ підсил. розм., Ю́РМИ́СЬКО підсил. розм., З'Ю́РМИСЬКО підсил. рідше, ГУРБА́ заст., ТИ́ЧБА заст., ГУ́РМА́ діал., ГАЛА́ЙСТРА діал., ГЛОТА́ діал., ТИ́ЖБА діал.; ТАБУ́Н розм., ОТА́РА зневажл., СТА́ДО зневажл., ОРДА́ підсил. розм., НАВА́ЛА кого або яка, підсил. розм. (безладний, неорганізований натовп); ЗБО́РИЩЕ, ЗБО́РИСЬКО, ЗБІГО́ВИЩЕ розм., ЗБІГО́ВИСЬКО розм., СХО́ДЬБИЩЕ розм. рідко, ЗДВИГ діал. (велике скупчення людей в одному місці); СТО́ВПИЩЕ, СТО́ВПИСЬКО, ТЛУМ розм., СТОВКО́ВИСЬКО розм., СТОВКО́ВИЩЕ розм. (безладне й тісне скупчення людей в одному місці); ТИСК розм., ТИ́СНЯВА розм. (кого: народу, людей і т. ін. — тісне скупчення людей в одному місці); ВАТА́ГА розм., БА́НДА заст. розм. (група людей, компанія, що зібралася разом для чого-небудь); ОРА́ВА розм. (галасливий і безладний натовп). Парубки й дівчата стоять густим натовпом, впритул (Т. Масенко); — Бачу, іде юрба жінок од греблі (А. Головко); Коло самої шахти зібралася вже чимала юрма (Б. Грінченко); В розрізах вулиць стояли товпи людей (Ю. Смолич); Не раз розбігалася чутка: "зловили отамана!", й цілі тичби людей збігалися на його дивитися (Марко Вовчок); Вона (Катря) миттю стрибнула з печі додолу й побачила табун посипальників, що товпились біля порога (Панас Мирний); Суне солдатська отара в зеленаво-сірих шинелях (О. Довженко); Громом озвалась з радощів семінарська орда (С. Васильченко); На похорон припливла така навала людей, утворилася така тиснява (Ірина Вільде); На колгоспному подвір'ї.. селянського люду було стільки, що зборище це на перше око можна було взяти за звичайний сільський ярмарок (Г. Епік); Стіни хатинки аж двигтіли від збориська солдаток (Я. Баш); Біля намету Сагайдачного застав Микула велике збіговище і крик (О. Маковей); Князь не знав якийсь час, що робити йому з отим збіговиськом, як вгамувати сіверян (Д. Міщенко); Іван щезає в людському стовпищі, мов голка в сіні (П. Колесник); Всі лірники в цей день заздрили Доротею, що не знати чим ярмарчан принадив, росло стовписько (К. Гордієнко); Десь із-за возів у ярмарковий тлум несподівано врізались два вершники (С. Добровольський); Людей на базарі — тиск: те продає, те купує — кожний заклопотаний (С. Васильченко); А кузня, з постійною тиснявою народу в ній, хоч і добра була школа, та до якогось часу (А. Головко); Вже нишпорять по лісі ватаги хлопчаків (А. Шиян); Де не взялась юрба хлопців.. Крик, ґвалт, гармидер! А за бандою друга купа йде — парубки, ґазди (І. Франко); Народу стеклося проханого і непроханого.., столів на таку ораву забракувало б, тому розмістилися на траві (В. Земляк). — Пор. 1. гру́па, ску́пчення.

СКУ́ПЧЕННЯ (велика кількість зібраних, зосереджених в одному місці людей, тварин, предметів і т. ін.), ТИ́СНЯВА, СТО́ВПИЩЕ, СТОВПИСЬКО, СКО́ПИЩЕ підсил., СКОП підсил. розм., СОНМ підсил. книжн., СО́НМИЩЕ підсил. книжн.; НАПЛИ́В (прибуття кого-небудь у великій кількості); ПРО́БКА розм. (скупчення кого-, чого-небудь, що запруджує прохід, проїзд). В ці дні село трималося гурту, не маючи думки про те, що гітлерівцям легше вигубить людське скупчення, ніж окремі сім'ї (К. Гордієнко); Попереду, в густій тисняві рейок, колій, вивернутих шпал — скільки видно було — безліч покалічених і вцілілих вагонів (В. Козаченко); Білі довгасті пасма, одірвавшись од ніби нерухомого, а насправді неспокійного стовпища хмар, летять назустріч літакові (Л. Первомайський); Розімлілим оком він перелічує корів, що пасуться на стернях, зупиняє погляд на скопищі (М. Стельмах); Багата моя Січ була не п'яним скопом — Могутніми синами! (Б. Олійник); Від напливу людей у читальні не зачинялися двері (С. Чорнобривець); — На вулиці утворилася пробка.


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

СТОВПИ́ЩЕ, а, с.

Збільш. до стовп 1, 2.

СТО́ВПИЩЕ, а, с.

Безладне скупчення великої кількості людей; натовп.

Нещасливі стовпились коло багаття .. Коли це несподівано з того стовпища сміливо виступив один старий дідуган (І. Нечуй-Левицький);

Там, де ясно шугало вгору полум'я, чути було невгавний поплутаний галас людського стовпища (Б. Грінченко);

Вартові .. суворо поглядали на стовпище селян (Олесь Досвітній);

// перен. Велика кількість кого-, чого-небудь, зосереджена в одному місці.

Цілі стовпища куряви застилали світ (Леся Українка);

Білі довгасті пасма, одірвавшись од ніби нерухомого, а насправді неспокійного стовпища хмар, летять назустріч літакові (Л. Первомайський);

Раз він натрапив на цілий табун вепрів.., але не став гнатись за ними, бо стикатись одному з цілим стовпищем цих хижих звірів було небезпечно (С. Скляренко).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"
I ст`овпище

-а, с.

Безладне скупчення великої кількості людей; натовп. || перен. Велика кількість кого-, чого-небудь, зосереджена в одному місці.

II стовп`ище

-а, с.

Збільш. до стовп 1), 2).



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
I ст`овпище-а, с.
Безладне скупчення великої кількості людей; натовп.
|| перен. Велика кількість кого-, чого-небудь, зосереджена в одному місці.
II стовп`ище
-а, с.
Збільш. до стовп 1), 2).

найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Сто́впище, -ща, -щу, -щем, у -щі і у -щу; -пища, -щів і -пищ, -щам


найдено в "Словнику синонімів Караванського"
(людей) збіговисько, збіговище, тиск, здвиг, натовп, юрба, юрма, юрмище, о. циганський табір, кн. сонм, сонмище; (хмар) скупчення, згромадження.
найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. сер. родускопление


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
сто́впище іменник середнього роду натовп стовпи́ще іменник чоловічого роду великий стовп
найдено в "Українсько-російському словнику"
= стовписько толпа; скопление (народа); разг. неодобр. сборище, скопище, орава
найдено в "Словнику чужослів Павла Штепи"

див. томіа


найдено в "Українсько-англійському словнику"

Gathering; (натовп) crowd, medley, throng


найдено в "Словнику синонімів Вусика"

див. багато; ватага


T: 59