Значение слова "НАДІБОК" найдено в 7 источниках

НАДІБОК

найдено в "Словнику синонімів української мови"

МАЙНО́ (речі, які комусь належать на правах власності), ДОБРО́, ПОЖИ́ТОК, ПОЖИ́ТКИ, СТА́ТКИ, МАЄ́ТОК розм., МАЄ́ТНІСТЬ розм., ВЖИ́ТОК (УЖИ́ТОК) заст., ФОРТУ́НА заст.; ЗБІ́ЖЖЯ (хатні, господарські, особисті речі); НА́ДІБОК, СКАРБ розм. (перев. речі домашнього вжитку); РУХО́МІСТЬ (речі, які можуть бути переміщені з одного місця на друге); ХУДО́БА діал., ХУДО́БИНА діал. (перев. господарські речі); МАНА́ТКИ розм., МАНА́ТТЯ розм., БЕ́БЕХИ зневажл. (дрібні домашні та особисті речі). Перон завалений купами тюків, чемоданів, ящиків, скринь та усякого хатнього майна (І. Кочерга); Ніхто й гадки не мав хапати й спасати своє добро й усякі свої пожитки з наметів (І. Нечуй-Левицький); Дядечко статечно поздоровкався, оглянув наші статки, що настовбурчились на току, і невиразно сказав: — Хе (М. Стельмах); Кай з Іваном сходили до Стрия, принесли Іванові маєтки (Г. Колісник); Острозькі здобули визнання й шану не тільки своїми маєтностями, але передусім ратною звитягою, державною мудрістю, благотворними діяннями (з журналу); — Хіба ж ви не знаєте, що на мужицьких ужитках хирляві та кволі вимирають (М. Стельмах); По п'ятилітнім життю в Парижі він прибув з родиною до Галичини, де за останки колишньої фортуни закупив убоге гірське сільце (І. Франко); Вранці-рано.. піднялась у палаці біганина. То збирали в чемодани збіжжя Василя Семеновича (Панас Мирний); Далі маленька господиня знайшла десь капусти, сала й увесь хазяйчин надібок і почала поратися (Б. Грінченко); Те, що предки потом збили, Скарб, худобу накопили — Все козак прогайнував (Л. Боровиковський); Сухоребра кошлата корівчина.. була єдиною рухомістю на нашому дворі (Ю. Збанацький); А старости все своє та своє торочать: і скоту багато, і воли, і корови, і коні, і всяка худоба (Грицько Григоренко); А якось-то навернулася (дівка) у свою слободу, бачить, що Пархім, зоставшись після батька сам собі господар, не знає нічого і не вміє кінців ні у чому звести, а худобини до гаспида! (Г. Квітка-Основ'яненко); Економ своєю.. властю велів запакувати всі його манатки на його двоколіску.. і разом з тим добром відвезти його в село (І. Франко); (Котька:) Ми попросимо вас звільнити наше чисте приміщення! Беріть ваші бебехи — і під тринадцять богів! (Ю. Яновський).


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

НА́ДІБОК, бка, ч., діал.

1. Деревина, пеньок.

Взимку надолужував [Карпо], корчовані надібки стягав геть (Іван Ле);

Бере [Пригара] відра, простує до дров'яника. Кидає на землю надібок і зорить по схилу (І. Чендей).

2. збірн. Господарські речі.

Далі маленька господиня знайшла десь капусти, сала й увесь хазяйчин надібок і почала поратися, як справжня хазяйка (Б. Грінченко);

Навпомацки, як сліпі, пробралися захаращеними всіляким домашнім надібком сіньми до світлиці (І. Головченко і О. Мусієнко).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-бка, ч., діал.

1) Кусок деревини, пня.

2) збірн. Господарські речі.

3) мет. Виливанець.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-бка, ч. , діал. 1》 Кусок деревини, пня.
2》 збірн. Господарські речі.
3》 мет. Виливанець.

найдено в "Орфографічному словнику української мови"
на́дібок 1 іменник чоловічого роду пеньок діал. на́дібок 2 іменник чоловічого роду господарські речі діал.
найдено в "Дзвона чи дзвону? або -А (-Я) чи -У (-Ю) в родовому відмінку"
надібок, -бка (оцупок) і -бку (господарські речі)
T: 64