Значение слова "ХІЛІАЗМ" найдено в 8 источниках

ХІЛІАЗМ

найдено в "Філософському енциклопедичному словнику"
ХІЛІАЗМ, мілленаризм (від лат. mille - тисяча) - тисячолітнє Царство Боже на Землі та вчення про нього. Ідея X. базується на провіщеній біблейськими пророками ідеї земного царювання Месії. У християнстві X. - тисячолітнє царювання Ісуса Христа, яке встановиться з його другим пришестям, обітниця про що міститься у текстах Нового Завіту. На Заході більше поширене поняття "мілленаризм". Існують два погляди на друге пришестя Христа на Землю: або перед його тисячолітнім царюванням (премілленаризм), або після (постмілленаризм). X., або мілленаризм, є органічною складовою християнської есхатології. Хіліастичні мотиви вплинули на формування есхатологічного типу історичної свідомості, в т.ч. в його поза- або квазірелігійних формах. Різноманітні суспільно-утопічні побудови, навіть апелюючи до секуляризаційної соціально-політичної практики, історично виявлялися перетвореними формами X.С. Головащенко
найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ХІЛІА́ЗМ, у, ч.

Вчення релігійної секти в середні віки про майбутнє тисячолітнє панування Христа на землі перед кінцем світу.


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч.

Віра в тисячолітнє царство Бога та праведників на Землі, тобто у здійснення містично зрозумілого ідеалу справедливості ще до кінця світу.



найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

Теологічний погляд, що проголошує настання на Землі тисячолітнього Царства Божого (Христового); на х. покликаються тепер деякі течії християнства, що виросли з Реформації (зокрема, Дослідники Святого Письма).


найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
теологічний погляд, що проголошує настання на Землі тисячолітнього Царства Божого (Христового); на х. покликаються тепер деякі течії християнства, що виросли з Реформації (зокрема, Дослідники Святого Письма).
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. Віра в тисячолітнє царство Бога та праведників на Землі, тобто у здійснення містично зрозумілого ідеалу справедливості ще до кінця світу.

найдено в "Орфографічному словнику української мови"
хіліа́зм іменник чоловічого роду
T: 32