Значение слова "ЗЛІПИТИ" найдено в 9 источниках

ЗЛІПИТИ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

КЛЕ́ЇТИ одне з одним, до чого (прикріплювати що-небудь до чогось за допомогою клейкої речовини), ПРИКЛЕ́ЮВАТИ до чого, ПРИЛІ́ПЛЮВАТИ до чого, ЛІПИ́ТИ на що, до чого, розм.; НАКЛЕ́ЮВАТИ, НАЛІ́ПЛЮВАТИ (на щось); СКЛЕ́ЮВАТИ, ЗЛІ́ПЛЮВАТИ (одне з одним). — Док.: прикле́їти, приліпи́ти, накле́їти, наліпи́ти, скле́їти, зліпи́ти. Монтажниця хутко клеїла шматки плівки (Ю. Яновський); Раптом Василькові захотілося приклеїти одну летючку на спині нотаря (А. Турчинська); Тарас саме приліплював на стіни свого куреня шматки сірого грубого паперу (О. Іваненко); Кожну засушену рослину вони обережно наклеювали на аркуш александрійського паперу (З. Тулуб); Пішов, ходжу по городу та читаю по тих стовпах, де здорові газети наліплюють, з отакелезними літерами — чи нема де тіятру (Б. Грінченко); З якою любов'ю він вистругував дощечки, склеював їх, натягував струни (О. Донченко).

ЛІПИ́ТИ (створювати скульптурні зображення істот, предметів з в'язкого, пластичного матеріалу), ВИЛІ́ПЛЮВАТИ, ЗЛІ́ПЛЮВАТИ, МОДЕЛЮВА́ТИ. — Док.: ви́ліпити, зліпи́ти. Річард ліпить з неї (індіанки) статую натуральної величини (Леся Українка); В теремах княжих, у церквах і монастирях він прикрашав стіни і ззовні, і всередині, виліплював прикраси дивні (А. Хижняк); Як на лихо, Лаврін, жартуючи, взяв та зліпив з м'якушки коника (І. Нечуй-Левицький).

ЛІПИ́ТИ (робити що-небудь з м'якої, в'язкої речовини), ЗЛІ́ПЛЮВАТИ, БГА́ТИ, ТУЛИ́ТИ розм. рідше. — Док.: зліпи́ти, побга́ти діал. Огириха з невісткою за столом вареники ліпили (А. Головко); То (вареник) п'ятирічна пустунка зліпила, бавлячись, і кинула варитися в горщик (Є. Гуцало); Заспівали навіть старі баби, згадуючи ті давні часи, коли ще вони були молодими, як для їх колись бгали коровай (І. Нечуй-Левицький); — Ні, не буду їсти (вареники)! — рішуче відказав Пищимуха.. — Поки не впевнюся, що їх не Омелько тулив (Панас Мирний); Прихвачусь (швидко візьмуся) мерщій до тіста, пироги побгаю (Словник Б. Грінченка).

ПИСА́ТИ (літературний, науковий, музичний і т. ін. твір); СТВО́РЮВАТИ, ТВОРИ́ТИ уроч. (перев. літературний або музичний твір); СПИ́СУВАТИ розм. (втілювати свої задуми у літературний, музичний твір); СКЛАДА́ТИ (перев. вірші, пісні, промови); КОМПОНУВА́ТИ заст. (перев. вірші); ПЛЕСТИ́ розм. (вірші, звичайно погані), БА́ЗГРАТИ зневажл., ДРЯ́ПАТИ зневажл., ШКРЯ́БАТИ зневажл. (перев. про літературні, наукові твори — нашвидку); ЛІПИ́ТИ зневажл. (нашвидку, абияк). — Док.: написа́ти, створи́ти, списа́ти, скла́сти, скомпонува́ти, наба́зграти, надря́пати, нашкря́бати, зліпи́ти. Його оддано в москалі і заслано рядовим в далекий Оренбурзький край та ще й заборонено писати і малювати (Панас Мирний); Звичайно, форма ця нова для мене. Октавами поем я не писав (В. Сосюра); Хто сіє хліб, хто ставить дім, Хто створює поему, — Той буде предком дорогим Нащадкові своєму (М. Рильський); Поки б химерив мудрий дід, Творили б (ми), лежа, епопею, Парили б скрізь понад землею, Та все б гекзаметри плели (Т. Шевченко); — Велика душа в того чоловіка була, що цю книгу списав, бо він розібрав, що й ми люди (Б. Грінченко); — Андрій Іванович, напевне, нову поему складає (А. Кримський); Балабуха.. компонував вірші, хоч і поганенькі, на усякі випадки, з свого життя (І. Нечуй-Левицький); Поет папір вже лапа, Схопив перо і... дряпа! (В. Самійленко); Я шкрябав вірші і тинявсь по місту В компанії патлатих хлопчаків (Л. Первомайський); Буть фурманом — не віршики ліпить (М. Рильський).


найдено в "Українсько-англійському словнику"

недок. зліплювати, док. зліпити

(клеєм) to stick together, to glue together; (клейстером) to paste together


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

див. зліплювати.



найдено в "Українсько-китайському словнику"

【完】 见 зліплювати


найдено в "Словнику синонімів Вусика"

див. партачити


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
зліпи́ти дієслово доконаного виду
найдено в "Українсько-російському словнику"
сов. от зліплювати
T: 49