Значение слова "АГРЕСІЯ" найдено в 22 источниках

АГРЕСІЯ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АГРЕ́СІЯ, ї, ж.

1. Незаконне застосування сили однією державою проти іншої, збройний напад однієї держави на іншу з метою загарбання її території, ліквідації або обмеження її незалежності і т. ін.

Будь-якій агресії – нема прощення. Той, хто розв'язав її, повинен зазнати найсуворішої кари (Б. Олійник);

Боротьба проти турецько-татарської агресії точилася ще протягом багатьох десятиліть (Ю. Мушкетик);

Вчинити акт агресії.

2. Ворожа внутрішня настанова або ворожий тип поведінки особи щодо когось або чогось.

Але, на диво, ніякої агресії не було. Лише один з тієї братії – він же староста камери – підійшов до Андрія й попросив закурити, пильно його оглядаючи (І. Багряний);

У психології агресія трактується: як результат внутрішньо властивої людині агресивності; як результат фрустрації; як продукт процесу навчання; як наслідок недостатньої або невдалої соціалізації (з наук.-попул. літ.).

3. Навальний наступ якого-небудь негативного для людини, природи і т. ін. явища.

Суспільство переживає нині своєрідну агресію шахрайства й оздобленого вишуканою теорією політиканства (із журн.);

Великого значення набуває забезпечення правопорядку та безпеки як окремих громадян, так і Української держави загалом, захисту громадянина і країни від проявів наркокриміналітету та агресії вітчизняного, міжнародного і транснаціонального наркобізнесу (із журн.).


найдено в "Словнику синонімів української мови"

НА́ПАД (дії, спрямовані проти кого-, чого-небудь з метою заподіяння шкоди, загарбання території тощо); АГРЕ́СІЯ (напад однієї держави на іншу); НАЛІ́Т, НА́СКОК (раптовий стрімкий напад); НАБІ́Г, НАЇ́ЗД заст. (раптовий напад, короткочасне вторгнення — перев. невеликими силами). Третій напад зробив Косинський з своїми козаками (І. Ле); Коли опришок, блищучи очима, оповідав о смілім орлинім нальоті на місто.., Маруся тремтіла, мов сама мчалась конем (Г. Хоткевич); Німці їх (партизанів) боялися і кожної хвилини очікували несподіваних наскоків (О. Десняк); Сидів же хан після розгрому Золотої Орди століття в Криму, живучи набігами (О. Гончар); Оце батько розкаже про наїзди на Туреччину (Панас Мирний). — Пор. 1. нава́ла.


найдено в "Філософському енциклопедичному словнику"
АГРЕСІЯ (від лат. aggredior - нападаю) - у філософії поняття, що позначає гранично насильницькі акти суб'єктів (сторін) взаємодії. Вирізняють А. у рослинному, тваринному та соціальному світах. Т. зв. природна А. пов'язана з інстинктом самозбереження і продовження роду і виступає важливим адаптивним механізмом усього живого (Лоренц). А. у світі соціальної інтеракції характеризується насильницькими і примусовими актами фізичної і вербальної поведінки суб'єктів, що виходять за межі фізичної самодостатності і духовної суверенності і в своїй деструктивній функції загрожують безпеці як окремого людського індивіда, так і соціального життя в цілому. Тлумачення А. неоднозначне - від релігійного і морального засудження (буддизм, християнство) до психологічного, політичного та історичного виправдання.
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ї, ж.

Неспровокований збройний напад однієї держави на іншу з метою загарбання її території, ліквідації чи обмеження її незалежності.

••

Інструментальна агресія псих. — а) агресія, засвоєна в результаті підкріплення відповідних реакцій; б) агресивна дія, яка є засобом досягнення якої-небудь мети.

Непряма агресія — у міжнародному праві – агресія, яка здійснюється силами, що формально не входять до складу регулярних збройних сил якої-небудь держави.

Пряма агресія — у міжнародному праві – агресія, яка здійснюється регулярними збройними силами держави.



найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім aggression • відбивати агресію to rebuff (repel, repulse) aggression • зазнавати агресії to be subjected to aggression • запобігати агресії to prevent aggression • зупиняти агресію to check (stop) aggression • розв'язувати агресію to launch aggression • розширювати агресію to escalate aggression • стати жертвою агресії to fall victim to smb's aggression • акт агресії act of aggression • визначення агресії definition of aggression • вогнище агресії hotbed (seat) of aggression • заборона агресії banning (prohibition) of aggression • придушення актів агресії suppression of acts of aggression • відкрита збройна ~ overt armed aggression • ідеологічна ~ ideological aggression • непряма ~ indirect aggression • пряма ~ direct aggression
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ї, ж. Неспровокований збройний напад однієї держави на іншу з метою загарбання її території, ліквідації чи обмеження її незалежності.
Інструментальна агресія псих. — а) агресія, засвоєна в результаті підкріплення відповідних реакцій; б) агресивна дія, яка є засобом досягнення якої-небудь мети.
Непряма агресія — у міжнародному праві – агресія, яка здійснюється силами, що формально не входять до складу регулярних збройних сил якої-небудь держави.
Пряма агресія — у міжнародному праві – агресія, яка здійснюється регулярними збройними силами держави.

найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

I

поведінка, яка має на меті завдання болю, страждань, шкоди; приймає форму фізичних, словесних вчинків; з'являється внаслідок фрустрації на ґрунті збуджених емоцій, гніву, злості (а. реактивна) чи в якості завченої поведінки з метою отримання певної користі (а. інструментальна).

II

застосування державою збройних сил проти суверенності чи політичної незалежності ін. держави.


найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
I поведінка, яка має на меті завдання болю, страждань, шкоди; приймає форму фізичних, словесних вчинків; з'являється внаслідок фрустрації на ґрунті збуджених емоцій, гніву, злості (а. реактивна) чи в якості завченої поведінки з метою отримання певної користі (а. інструментальна). II застосування державою збройних сил проти суверенності чи політичної незалежності ін. держави.
найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
агре́сія (лат. aggressio, від aggredior – нападаю) в сучасному міжнародному праві будь-яке незаконне з погляду Статуту ООН застосування сили однією державою проти територіальної цілісності або політичної незалежності іншої держави або народу (нації).
найдено в "Українсько-польському словнику"

[ahresyja]

ж.

1) napaść

2) agresja політ., військ.


найдено в "Словнику іншомовних слів"
агресія; ж. (лат., нападаю) 1. Неспровокований збройний напад однієї держави на іншу з метою загарбання її території, ліквідації або обмеження її нездоланності. 2. Войовнича ворожість по відношенню до оточуючих (про людину чи тварину).
найдено в "Большом украинско-русском словаре"


(кого/чого) імен. жін. родуагрессия

¤ агресія проти держави -- агрессия против государства



найдено в "Українсько-англійському словнику з прав людини"
агресі|я ім. aggression;непряма \~я indirect aggression; піддаватися \~ї be subjected to aggression; пряма \~я direct aggression; стати жертвою \~ї fall a victim to smb's aggression;
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
агре́сія іменник жіночого роду
T: 36