Значение слова "ШВОРІНЬ" найдено в 14 источниках

ШВОРІНЬ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ШВО́РІНЬ, рня, ч.

Металевий або дерев'яний стержень, що є вертикальною віссю передка воза, візка чи поворотним пристроєм в автомобілі, локомотиві і т. ін.

[Гавкун:] Ану лишень, назвіть усі частини чумацького воза. А нуте, хто знає?.. [Василь:] Шворінь і такі інші подробиці (В. Самійленко);

Причіп-розпуск зроблено без кузова, він має поворотний коник, який з'єднується з рамою з допомогою шворня (з навч. літ.);

Гаврило десь іде вулицею з товстим шворнем у руках (І. Микитенко);

На землі під ґанком, спиною обпершись об колону, Невкипілий стояв з шворнем у зведеній над головою руці (А. Головко).

◇ (1) Як (мов, ні́би і т. ін.) розпе́чений шво́рінь – дуже виразно, чітко.

– Дивний сон мені приснився ниньки. Ніби повторення того самого, що тоді – на Херсонщині. Згадуєш? – Атож. Той мені врізався мов розпечений шворінь. Тільки ти ж тоді не доказала його... (О. Бердник).


найдено в "Словнику синонімів української мови"

СТРИ́ЖЕНЬ (предмет видовженої форми, який є осьовою або опорною частиною чого-небудь; взагалі предмет такої форми), СТЕ́РЖЕНЬ рідше, ШПЕНЬ, ШПЕ́НИК, ШПЕНЬО́К (невеликий); ШПИ́ЛЬКА (цвях або болт без головки); СЕРДЕ́ЧНИК (стрижень, який є внутрішньою частиною чого-небудь або на який намотується, насаджується щось); ШТОК, ШТИР, ШТИФТ (металевий циліндричний стрижень); ШВОРІНЬ (ШКВО́РІНЬ рідше) (металевий або дерев'яний стрижень, що є віссю у возі); ПРУТ (тонкий, довгий металевий стрижень); ШПИЛЬ (загострений стрижень на будівлі). Обидва крюки зварювалися не поверхнево, а серцевиною, зчіпалися молекули з молекулами в самій глибині залізного стрижня (І. Сенченко); Бичок упевнено підійшов до рукомийника і став тикати тупим носом у стержень, підхоплюючи губами струмок холодної води (С. Журахович); Сердечник індукційної печі.


найдено в "Фразеологічному словнику української мови"
як (мов, ні́би і т. ін.) розпе́чений шво́рінь. Дуже виразно, чітко. — Дивний сон мені приснився ниньки. Ніби повторення того самого, що тоді — на Херсонщині. Згадуєш? — Атож. Той мені врізався мов розпечений шворінь. Тільки ти ж тоді не доказала його… (О. Бердник).
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-рня, ч.

Металевий або дерев'яний стержень, що є вертикальною віссю передка воза, візка чи поворотним пристроєм в автомобілі, локомотиві тощо.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-рня, ч. Металевий або дерев'яний стержень, що є вертикальною віссю передка воза, візка чи поворотним пристроєм в автомобілі, локомотиві тощо.

найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. чол. родушворень


найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Шво́рінь, шво́реня, -реневі; -рені, -нів і шво́[і́]рень, шво́[і́]рня; -рні


найдено в "Українсько-англійському словнику"

Coupling bolt (pin), drawbolt, drag bolt, pintle


найдено в "Словнику синонімів Караванського"
д! СТРИЖЕНЬ, п! ПРОГОНИЧ, шкворінь, з. швірень
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
шво́рінь іменник чоловічого роду
найдено в "Украинско-русском политехническом словаре"
техн. шкворень, штырь
T: 78