Значение слова "ГРАБУВАННЯ" найдено в 16 источниках

ГРАБУВАННЯ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ГРАБІ́Ж (напад з метою привласнення чужого майна), ГРАБУ́НОК, ГРАБУВА́ННЯ, ПОГРАБУВА́ННЯ, ДОБИ́ТОК заст., ТАТЬБА́ заст., ГРАБІ́ЖКА діал., РАБУ́НОК діал. Як сарана, налітали вони на села й замки.. і поверталися до коша з отарами овець і баранців. І тоді нові загони заступали їх місце й ішли на грабіж (З. Тулуб); (Пані Люба:) Почалися на шляху грабунки та розбої (С. Васильченко); Долгорукий дуже обачливо запрошував половців, коли ж таке ставалося, то неодмінно умовою ставив перед ханами стримувати воїнів своїх від грабувань і насильств (П. Загребельний); Багратіон в міру сил боровся з безсоромним пограбуванням (П. Кочура); Гайдамаки приїхали з добитків (Словник Б. Грінченка); Той зламав житницю й уволік міх жита, той піймав чужого коня.. — ..скрізь татьба (С. Скляренко); (Олеся:) Трапилася та грабіжка якраз на перший тиждень великого посту (М. Кропивницький); — Мій господар прискаржив мене за рабунок.., але я, бігме, нічого не рабував (І. Франко). — Пор. краді́жка, 1. розбі́й.


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ГРАБУВА́ННЯ, я, с.

Дія за знач. грабува́ти.

– Я боронив інтереси України й буду далі їх боронити від усякого ґвалту й грабування, – різко промовив він (В. Підмогильний);

Долгорукий .. неодмінною умовою ставив перед ханами стримувати воїнів своїх від грабувань і насильств (П. Загребельний).


найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. сер. родуграбеж сущ. муж. рода


найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім (тж див «пограбування») plunder; plundering; (з насильством) robbery (with violence); (мародерство) pillage • збройне ~ armed robbery
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-я, с.

Дія за знач. грабувати.



найдено в "Словнику синонімів Вусика"

див. грабіж


найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Грабува́ння, -ння, -нню, -нням


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
грабува́ння іменник середнього роду
T: 98