Значение слова "ФІГЕЛЬ" найдено в 6 источниках

ФІГЕЛЬ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ВИ́ТІВКА (вчинок, дія, вигадка, що виходить за межі звичайних норм), ВИ́БРИК, ВИ́ХВАТКА, КО́НИК рідше, НО́МЕР розм., ФО́КУС розм., ШТУ́КА розм., ШТУ́ЧКА розм., КА́ВЕРЗА розм., ТРЮК розм., ФІ́ГЛІ мн. (ФІ́ГЕЛЬ рідко) розм., ФІ́ГЛІ-МІ́ГЛІ розм., ФО́РТЕЛЬ розм., КУ́НШТЮК заст. Граф засунув у рот два пальці і пронизливо свиснув.. Але гості звикли до цих витівок молодого господаря (О. Донченко); Леся.. звеліла собі підчорнити брови. Леся, яка раніше боялася догани з боку Василя за цей вибрик, тепер була розчарована, що він не помічав зміни в ній (Ірина Вільде); Усім панам дуже не сподобалась така гордовита вихватка Вишневецького (І. Нечуй-Левицький); (Андрій:) Охочий же був покійний до балачок та до всіляких коників (З. Мороз); Данько уже жде від нього якогось веселого номера (О. Гончар); — Розказує, які штуки виробляв учителям у бурсі (І. Нечуй-Левицький); Найбільше імпонували мені, недосвідному ще школяреві, ті чисто школярські штучки та дотепи, яких багато знав пан Станіслав (І. Франко); Це шибеники, підступні хлопці.., від яких кожної хвилини можна ждати якої завгодно каверзи (Ю. Збанацький); — Цікаво, який вони (меншовики та есери) сьогодні трюк викинуть? — спитав солдат Одуд (А. Головко); (Старостина:) Ми знаємо давно, що граф на жарти і на фіґлі здатний (І. Карпенко-Карий); До фізичного болю в серці ранить згадка про поведінку Фринки.. Адже він із своєї ласки годує її з матір'ю — і раптом такий фортель (Лесь Мартович).

ЗА́ВИ́ТОК (те, що має форму спіралі, закручені лінії), ЗА́КРУТКА, ЗАВИТУ́ШКА розм.; ФІ́ГЕЛЬ заст. (архітектурна оздоба). Я бачу, як знов вона (кранівниця) в світанки, Крізь іскор рої і диму завитки, Несе понад цехом важкі болванки (Я. Шпорта); Канапа, що стояла в глибині хати з округлим столом наперед неї, мала мовбито штучний вигляд з тою дерев'яною спинкою, вирізаною закрутками вгорі (Олена Пчілка); Рубанок, здавалось, сам бігав по рівненьких квадратових планках, золотава стружка в'юнилась, граючись вислизала з-під рук, згорталася химерними завитушками, падала до ніг (Ю. Збанацький).

ЗАЛИЦЯ́ННЯ, ЛИЦЯ́ННЯ, ЖЕНИХА́ННЯ, ФЛІРТ, ФЛІРТУВА́ННЯ, ЗАЛЬО́ТИ мн., розм., ФІ́ГЛІ мн., розм., ФІ́ГЛІ-МІ́ГЛІ мн., розм., ДЖИГУ́НСТВО розм. По обличчю дівчининому пробігала інколи смужка не то досади, не то таємного задоволення від парубкового залицяння (М. Коцюбинський); Чути веселі вигуки, срібні реготи дівчат та шепоти лицяння (І. Франко); Серед челядників уже ходили чутки про женихання хорунжого до хазяйської дочки (С. Добровольський); (Юрко:) Виходить — ти всерйоз закоханий? А я весь час думав, що між вами звичайний флірт (Я. Мамонтов); Бажаю, щоб ми раз уяснили собі, чим власне має бути театр — чи підоймою поступу і просвіти, чи.. місцем фліртування в антрактах (І. Франко); Не раз, приїжджаючи на батьківський хутір, Семен пробував залицятися до Василини, але нічого з його зальотів не виходило (М. Стельмах); Маріка, як тільки Тимофій куди відвернеться, заводить фіґлі з його братом Палійчуком (Г. Хоткевич); З великою неохотою йшов Захарко до Кирила говорити про фіґлі-міґлі наймолодшої невістки Оксани, яка.. крадькома знаходила собі втіху з Карпом... (А. Іщук).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-гля, ч.

1) заст. Завиток (архітектурна оздоба); розчерк (на письмі).

2) перев. мн., перен., розм. Витівки, штуки, трюки.



найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Фі́гель, -гля; фі́глі, -глів (Укр. Пр.) і фі́ґель, -ґля; фі́ґлі, -ґлів (польське figiel)


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-гля, ч. 1》 заст. Завиток (архітектурна оздоба); розчерк (на письмі).
2》 перев. мн. , перен. , розм. Витівки, штуки, трюки.

найдено в "Словнику застарілих та маловживаних слів"

Завиток, закрутка, кучерик


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
фі́гель іменник чоловічого роду завиток
T: 41