Значение слова "АРБІТР" найдено в 28 источниках

АРБІТР

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АРБІ́ТР, а, ч.

Посередник, суддя, до якого звертаються для розв'язання спорів, що не підлягають судовому розглядові; третейський суддя.

Андрій якось непомітно зробився повітовим арбітром усяких заплутаних процесів (Г. Хоткевич);

Не кожний критик може бути остаточним арбітром (Ю. Смолич);

// Те саме, що суддя́ 2.

У боротьбі, як і в інших видах спорту, авторитет арбітра – надзвичайно важлива річ (із журн.);

За двадцять хвилин до фінального свистка шотландський арбітр призначив пенальті (з газ.).


найдено в "Словнику синонімів української мови"

АРБІ́ТР (суддя у справах розв'язання спорів, що не підлягають судовому розглядові), ТРЕТЕ́ЙСЬКИЙ СУДДЯ, ПОСЕРЕ́ДНИК (той, хто сприяє примиренню ворогуючих сторін). Бути арбітром у спорі; — Я нічого не второпаю, — сказав Баштанник, якому зовсім не хотілося бути третейським суддею в цьому немислимому бедламі (О. Сизоненко); Наполеон виступив посередником між Росією і Туреччиною, щоб добитись припинення війни між ними (з підручника).

АРБІ́ТР (той, хто судить спортивну гру, змагання), СУДДЯ́, РЕ́ФЕРІ (перев. у боксерських змаганнях). Арбітр (футбольного) матчу, не вагаючись, призначив винуватцям суворе покарання — пенальті (з газети); Суддя товариської зустрічі з баскетболу; Точно о четвертій двадцять розітнувся перший... свисток рефері (Ю. Смолич).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-а, ч.

1) Посередник, суддя, до якого звертаються для розв'язання суперечок, що не підлягають судовому розглядові; третейський суддя.

2) Програмно-технічний пристрій, що вирішує суперечні випадки.

••

Арбітр в обчислювальній системі — апаратно-програмний пристрій розв'язування конфліктів, що виникають в обчислювальній системі в процесі одночасного звертання двох чи більше програм (систем, пристроїв) до ресурсу.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-а, ч. 1》 Посередник, суддя, до якого звертаються для розв'язання суперечок, що не підлягають судовому розглядові; третейський суддя.
2》 Програмно-технічний пристрій, що вирішує суперечні випадки.
Арбітр в обчислювальній системі — апаратно-програмний пристрій розв'язування конфліктів, що виникають в обчислювальній системі в процесі одночасного звертання двох чи більше програм (систем, пристроїв) до ресурсу.

найдено в "Літературному слововживанні"

АРБІТР – РЕФЕРІ

Арбітр, -а. 1. Посередник, третейський суддя тощо. 2. Суддя в спортивних змаганнях.

Рефері, невідм., ч. Суддя в спортивних змаганнях – переважно в боксі.


найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. арбитр (фр. arbitre, від латин. arbiter — посередник) — 1. Службова особа, котра розв'язує майнові спори (претензії) між суб'єктами підприємницької діяльності, установами, організаціями. 2. Суддя-член арбітражного суду. 3. Посередник, визначений (обраний) договірними сторонами для розв'язання майнових спорів (претензій). 4. Суддя на спортивних змаганнях.
найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
арбі́тр (франц. arbitre, від лат. arbiter – посередник) 1. Посередник, що його обирають сторони за взаємною згодою або в передбаченому законом порядку з метою розв’язання спору. 2. Службова особа, що розв’язує майнові спори між підприємствами, установами й організаціями. 3. Член арбітражу. 4. Суддя в спортивному змаганні.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
арбітр; ч. (фр., від лат., посередник) 1. Посередник, що його обирають сторони за взаємною згодою або в передбаченому законом порядку з метою розв'язання спору. 2. Службова особа, що розв'язує майнові спори між підприємствами, установами й організаціями. 3. Член арбітражу. 4. Суддя в спортивному змаганні.
найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім arbiter; arbitrator; judge; [спорт] referee; umpire • призначати ~а to appoint an arbitrator (a judge etc) • неупереджений ~ impartial (unbias/sed) arbitrator (judge etc) • одноосібний (єдиний) ~ sole arbitrator
найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. чол. роду, жив.арбитр


найдено в "Українсько-англійському словнику з прав людини"
арбітр ім. arbitrator відвід \~a challenge to an arbitrator;дискваліфікація \~a disqualification of an arbitrator; обов'язки \~a functions / duties of an arbitrator;
найдено в "Словнику синонімів Полюги"
(суддя для розв'язання суперечок) посередник, (у спортивних іграх) суддя, (переважно в боксі) рефері// третейський суддя.
найдено в "Словнику чужослів Павла Штепи"

Суддя, розсудник, посередник, див. рефері


найдено в "Українсько-англійському словнику"

Arbiter, arbitrator; спорт. umpire, referee


найдено в "Українсько-китайському словнику"

【阳】 仲裁人, 公断人


найдено в "Украинско-английском юридическом словаре"
adjudicator, daysman, judge, laudator, moderationor, referee
найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Арбі́тр, -тра; арбі́три, -трів


найдено в "Українсько-норвезькому словнику"

Dommer, kampdommer, kampleder


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
арбі́тр іменник чоловічого роду, істота
найдено в "Словнику синонімів Караванського"
посередник, суддя.
T: 58