Значение слова "ІКОНОЛОГІЯ" найдено в 6 источниках

ІКОНОЛОГІЯ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ІКОНОЛО́ГІЯ, ї, ж.

Напрям у мистецтвознавстві XX ст., що полягає в дослідженні сюжетів та образотворчих мотивів у художньому творі для визначення його історично-культурного змісту та вираженого в ньому світогляду.

Іконологія виникла у 20–30-х роках ХХ ст. як допоміжна наука історії мистецтв (з наук.-попул. літ.);

Іконологія – це продовження іконографії, але, на відміну від неї, вона передбачає розширений метод інтерпретації, тлумачення, виявляє за прямим (предметним) змістом зображення додаткові значення різної природи (з навч. літ.).


найдено в "Архітектурі і монументальному мистецтві"
(грец. — зображення і знання) Розкриття художнього змісту зображень в контексті історичного розвитку мистецтва, його стильових напрямків і течій. За Є. Панофським іконологічний аналіз передбачає три рівні: первинне розпізнання зображальних форм, ототожнення цих форм з міфологічними джерелами і літературними сюжетами, виявлення внутрішнього змісту зображення і його символіки в контексті епохи.
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ї, ж.

Напрямок у мистецтвознавстві 20 ст., що полягає у дослідженні сюжетів та образотворчих мотивів у художньому творі для визначення його історично-культурного змісту та вираженого у ньому світогляді.



найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

Галузь історії мистецтва, яка базується на методі всебічних досліджень твору мистецтва (інтерпретація твору мистецтва як явища, пов'язаного з окресленою історичною епохою, суспільною, політичною ситуацією, мистецьким оточенням).


найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
галузь історії мистецтва, яка базується на методі всебічних досліджень твору мистецтва (інтерпретація твору мистецтва як явища, пов'язаного з окресленою історичною епохою, суспільною, політичною ситуацією, мистецьким оточенням).
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ї, ж. Напрямок у мистецтвознавстві 20 ст., що полягає у дослідженні сюжетів та образотворчих мотивів у художньому творі для визначення його історично-культурного змісту та вираженого у ньому світогляді.

T: 30