Значение слова "ЯКНАЙШВИДШИЙ" найдено в 10 источниках

ЯКНАЙШВИДШИЙ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ЯКНАЙШВИ́ДШЕ (якомога швидше), ЩОНАЙШВИ́ДШЕ, ЧИМШВИ́ДШЕ, ЧИМСКОРІ́Ш, ЧИМСКОРІ́ШЕ, ЩОДУ́ХУ, ЩОСИ́ЛИ, ЩОМО́ГА, ЧИМДУ́Ж, ЧИМДУ́ЖЧЕ, ЧИМСКОРШЕ діал., ЧИМБО́РШЕ діал. Кожний з їх.. тільки й мав на думці якнайшвидше пристати до козаків на згубу Єремії й усім польським панам (І. Нечуй-Левицький); Сахно зібрала всі сили і кинулася плисти щонайшвидше (Ю. Смолич); Тимко.. пригадував той час, коли він уже став підлітком і як батько хотів спекатися його чимшвидше з дому (Григорій Тютюнник); Він сам гаразд не знав, чого йому дужче хотілось: чи щоб під'їхав хтось чимскоріш, чи щоб не було зовсім нікого (А. Головко); Демидів побіг чимскоріше до товаришів (О. Маковей); Він (хан) поспішно зняв облогу й щодуху помчав у Крим, увесь час оглядаючись, чи не женуться за ним запорожці (І. Шаповал); Всі троє щосили побігли навздогінці за саньми (М. Коцюбинський); Ну, чухрай же й ти, Гулаче, У Харків щомога: Там з дітками жінка плаче, — Жде тебе небога (П. Гулак-Артемовський); По синьому морю байдаки під вітром гуляють, Братів щоб визволяти, Запорожці чимдуж поспішають (пісня); Коли відлунав останній постріл, командир батареї чимдужче побіг до переднього танка (П. Панч); Чимскорше слуг у двір стягнувши.., Він сам з рушницею в руці Став у отворенім вікні (І. Франко); — Не буде вже тут, бачу, ні дівки, ні горівки. Ліпше таки тікати чимборше (Г. Хоткевич).


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ЯКНАЙШВИ́ДШИЙ, а, е, підсил.

Найвищ. ст. до швидки́й.

Побажавши якнайшвидшого одужання, просили чимскоріш з'єднати військові сили – росіян і гетьманщини. Війна увіходила в силу, наставала схмелілість від крові (Г. Колісник);

Успіх лікування інфаркту мозку значною мірою визначається чинником часу, тому вирішальне значення набувають якнайшвидша госпіталізація хворих у неврологічне відділення, ранні терміни початку терапевтичного втручання після розвитку інсульту (з наук.-попул. літ.).


найдено в "Орфоепічному словнику української мови"

якнайшви́дший

акнайшвиджшией]

м. (на) -шому/-ш'ім, мн. -ш'і


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-а, -е, підсил.

Найвищ. ст. до швидкий.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-а, -е, підсил. Найвищ. ст. до швидкий.

найдено в "Українсько-російському словнику"
самый [наиболее] быстрый; самый [наиболее] скорый
найдено в "Орфоэпическом словаре украинского языка"
{йа́кнайшви́джшией} м. (на) -шому/-шім, мн. -ші.
найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Якнайшви́дший, -ша, -ше


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
якнайшви́дший прикметник, найвищий ступінь
T: 31