Значение слова "АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО" найдено в 4 источниках

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО

найдено в "Фармацевтичній енциклопедії"

АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО — галузь права (сукупність правових норм), що регулює з метою реалізації завдань і функцій держави суспільні відносини управлінського характеру, які складаються у сфері виконавчої та розпорядчої діяльності органів виконавчої влади, внутрішньоорганізаційній діяльності інших державних органів, а також у процесі здійснення громадськими організаціями, їх органами зовнішніх юридичних владних повноважень. У сфері обігу лікарських засобів нормами А.п. встановлюються порядок отримання ліцензії на виробництво і реалізацію лікарських засобів, проведення перевірок дотримання законодавства суб’єктами господарювання, які здійснюють виробництво і реалізацію лікарських засобів. Адміністративним законодавством передбачено права і обов’язки працівників аптечних закладів під час проведення перевірки, можливість оскарження дій і рішень уповноважених осіб органів влади, які винесені після проведення перевірки.

Авер’янов В.Б. Адміністративне право України. Академічний курс: Підручн. — К., 2007; Кодекс України про адміністративні правопорушення: чинне законодавство зі змінами і доповненнями на 1 березня 2010 року: (Відповідає офіційному тексту). — К., 2010; Конституція України: Основний Закон України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. — 1996. — № 30. — Ст. 141.

Васильєв С.В.

найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. административное право сукупність правових норм, що регулюють суспільні відносини у сфері законодавчої, виконавчої і судової діяльності органів державного управління, громадських організацій. Норми А.п. поділяються на: 1) норми, що визначають основні принципи державного управління та коло державних органів, які мають право утворювати нові органи державного управління, установи, підприємства, організації, а також ліквідовувати наявні, змінювати їхню структуру, регламентувати порядок утворення і ліквідації; 2) норми, якими визначаються адміністративно-правові відносини між окремими ланками управління, права та обов'язки суб'єктів цих відносин та їх службових осіб, повноваження органів державного управління на видання і здійснення юридичних актів; 3) норми, якими визначається правове становище громадян і громадських організацій у сфері державного управління та встановлюється право громадян на захист своїх законних прав та інтересів, а також визначаються обов'язки щодо виконання законних вимог органів державного
T: 84