Значение слова "АЖІО" найдено в 16 источниках

АЖІО

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

А́ЖІО, невідм., с., фін.

Величина надбавки, на яку ціна товару перевищує номінальну вартість.

Звичайно ажіо виражається у відсотках від номіналу (з наук. літ.);

Якщо цінний папір номінальною вартістю 100 гривень продається з ажіо 5 %, то його ціна дорівнює 105 гривень (з наук.-попул. літ.).


найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. ажио (італ. аggio — відхилення) — перевищення, різниця (як правило, у бік збільшення), з якою продаються на біржі цінності (грошові знаки, векселі, акції, облігації), порівняно з їх номінальною вартістю, а також збільшення курсу акції на зарубіжних біржах порівняно з національним біржовим курсом. Вживається також при операціях із золотими монетами (при випуску ювілейних монет на честь визначних дат, подій і видатних осіб) як різниця між загальною вартістю використаного золота та сумою, одержаною від реалізації золотих монет. Ідентичний термін — лиж.
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

невідм., с.

1) Відхилення курсу цінних паперів від їхньої номінальної вартості в бік перевищення.

2) Комісійний збір, що його сплачують за обмін нерівноцінних валют або за обмін банкнот на металеві монети.

3) Різниця в сумах валютного виторгу чи платежів, яка виникає внаслідок зміни співвідношення між курсами валют оплати та національної валюти від часу платежу.



найдено в "Українській літературній мові на Буковині"
А́жіо, відм., с. р, Ажіо. Краї з золотою монетою уважають срібло за товар. Що тут може хоть би і яке високе цло супроти ажія, котре накладають краї з золотою монетою в зносинах своїх на краї з срібною монетою [...] (Б., 1895, 136, 2); Наше ажіо золоте рівнає ся майже нулі, а рента стоїть понад Pari (Б., 1895, 137, 1)// пол. ażio, c. р. - ажіо; порівн. ажіо, im. -приплата до номіналу, різниця між номінальною і справжньою ціною цінних паперів (СЧС, 14).
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
невідм. , с. 1》 Відхилення курсу цінних паперів від їхньої номінальної вартості в бік перевищення.
2》 Комісійний збір, що його сплачують за обмін нерівноцінних валют або за обмін банкнот на металеві монети.
3》 Різниця в сумах валютного виторгу чи платежів, яка виникає внаслідок зміни співвідношення між курсами валют оплати та національної валюти від часу платежу.

найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. незмін.фін.ажио сущ. ср. рода неизм.


найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
а́жіо (італ. aggio) в капіталістичних країнах відхилення курсу грошових знаків, векселів та інших цінних паперів від номінальної вартості їх або паритету в бік перевищення. Інша назва – лаж. Див. також «дизажіо».
найдено в "Українсько-польському словнику"

[ażio]

с.

ażio, aggio, agio фін.


найдено в "Словнику іншомовних слів"
ажіо (іт.) відхилення курсу грошових знаків, векселів та інших цінних паперів від номінальної вартості їх або паритету в бік перевищення. Інша назва - лаж. Див. також: дизажіо
найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім [фін] [італ] (різниця між курсами валют; тж між номінальною і біржовою вартістю товару) agio; (комісія по обміну слабкої валюти на сильну тж) premium
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
а́жіо іменник середнього роду підвищення ринкових курсів грошових знаків, векселів, цінних паперів порівняно з їхньою номінальною вартістю
найдено в "Економічному словнику"
(англ. аgio)   1. різниця між курсами валют. 2. комісія, що здійснює обмін паперових грошей на монету чи слабкої валюти на сильну.
найдено в "Фінансовій діяльності суб’єктів господарювання"
eng : agio deu : Agio n сума перевищення доходів, отриманих від емісії цінних паперів, над їх номіналом.
найдено в "Українсько-англійському словнику"

невідм. ком.

agio


T: 49