Значение слова "АЛАНИ" найдено в 7 источниках

АЛАНИ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АЛА́НИ, ів, мн. (одн. ала́н, а, ч.).

Іраномовні племена сарматського походження, що жили з I ст. у Приазов'ї та Передкавказзі (вважаються предками осетинів).

У передгір'ї між Кавказом і Сурозьким морем жили алани й касоги, мир з якими уклав ще князь Святослав (С. Скляренко);

Колись там [у степах Північного Причорномор'я] були скіфи, сармати, кімерійці, алани (П. Загребельний);

Саме населення черняхівської культури, крім германців-готів та аланів, до складу якого входили також слов'яни (особливо в північній та північно-східній частині черняхівського ареалу), мало значно ширший набір прикрас та деталей костюма (з наук. літ.);

Із стародавніх, або “мертвих”, мов відомі за писемними джерелами такі: іранські мови скіфів, сарматів, саків, аланів, готська мова кельтської групи, стародавньоіталійські (умбрів, осків, латина), давньоперські, санскрит та тохарська мови індоіранської групи, фракійська, давньогрецька та ін. (з наук. літ.).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ів, мн. (одн. алан, -а, ч.; аланка, -и, ж.).

1) Плем'я іранського походження, яке на початку 5 ст. дісталося теренів Галлії, Іспанії та Лузітанії.

2) одн. Порода собак, що вирізняється великою головою, широкими грудьми, короткими й дуже сильними лапами, короткою та грубою шерстю, червонастим кольором.



найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

Іраномовні племена сарматського походження, які з I ст. н.е. населяли Пн. Причорномор'я і Пн. Кавказ; частина а. брала участь у Вел. переселенні народів IV-VII ст.; кавказькі а. — предки осетинів.


найдено в "Словнику іншомовних слів"
(самоназва - ірони) іраномовні племена сарматського походження, які жили з 1 ст. н.е. на території між нижнім Дніпром і Південним Уралом, а також на Північному Кавказі. Частина аланів під час Великого переселення народів через Галлію потрапила на Піренейський півострів і в Північну Африку; інша частина в 6 - 9 ст. відступила у передгір'я Кавказу. Кавказькі алани - предки сучасних осетинів.
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ів, мн. (одн. алан, -а, ч. ; аланка, -и, ж. ).1》 Плем'я іранського походження, яке на початку 5 ст. дісталося теренів Галлії, Іспанії та Лузітанії.
2》 одн. Порода собак, що вирізняється великою головою, широкими грудьми, короткими й дуже сильними лапами, короткою та грубою шерстю, червонастим кольором.

найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
іраномовні племена сарматського походження, які з I ст. н.е. населяли Пн. Причорномор'я і Пн. Кавказ; частина а. брала участь у Вел. переселенні народів IV-VII ст.; кавказькі а. - предки осетинів.
T: 26