Значение слова "ОПЦІОН" найдено в 15 источниках

ОПЦІОН

найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч.

1) Право, зафіксоване біржовою угодою, на придбання чи продаж товарів, валюти, цінних паперів за певних умов у майбутньому.

2) Умова, що вводиться в угоди на строк, за якого одній із сторін надається право вибору між альтернативними елементами угоди.

••

Американський опціон — опціон, що його можна реалізувати будь-коли до закінчення його чинності.

Європейський опціон — опціон, що його можна реалізувати лише після закінчення його чинності.

Звичайний опціон — контракт з опціоном, не стандартизований відносно ціни опціону і дати закінчення його терміну.

3) Право працівників підприємства купувати акції за ціною, нижчою за ринкові.

4) Застереження в договорі морського перевезення (чартері) щодо права заміни одного вантажу іншим або одного порту призначення іншим.

5) Можливість вибору (зазвичай боржником) способу виконання альтернативного зобов'язання.

6) В авторському праві – попередня умова договору про видання творів авторів однієї держави в іншій.

7) У біржовій практиці – угода, за якою сплата відомої премії дає право купити або продати цінні папери, товари.



найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ОПЦІО́Н, у, ч.

1. фін. Включена у біржову угоду умова, згідно з якою одній зі сторін надається право вибору між альтернативними елементами угоди.

Опціон валютний;

Опціон без грошей.

2. мор. Надане фрахтівникові право вибору між альтернативними умовами в договорі морського перевезення.

Опціон географічний – це право заміни одного порту призначення іншим (з наук. літ.).

3. фін. Право купівлі акцій за твердими цінами, яке надає компанія своїм службовцям.

4. юр. Попередня угода про укладення договору на майбутнє у терміни, обумовлені сторонами (застосовують в авторському праві під час укладання угод про видання творів авторів однієї держави в іншій).


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. 1》 Право, зафіксоване біржовою угодою, на придбання чи продаж товарів, валюти, цінних паперів за певних умов у майбутньому.
2》 Умова, що вводиться в угоди на строк, за якого одній із сторін надається право вибору між альтернативними елементами угоди.
Американський опціон — опціон, що його можна реалізувати будь-коли до закінчення його чинності.
Європейський опціон — опціон, що його можна реалізувати лише після закінчення його чинності.
Звичайний опціон — контракт з опціоном, не стандартизований відносно ціни опціону і дати закінчення його терміну.
3》 Право працівників підприємства купувати акції за ціною, нижчою за ринкові.
4》 Застереження в договорі морського перевезення (чартері) щодо права заміни одного вантажу іншим або одного порту призначення іншим.
5》 Можливість вибору (зазвичай боржником) способу виконання альтернативного зобов'язання.
6》 В авторському праві – попередня умова договору про видання творів авторів однієї держави в іншій.
7》 У біржовій практиці – угода, за якою сплата відомої премії дає право купити або продати цінні папери, товари.

найдено в "Словнику термінів, уживаних у чинному Законодавстві України"
стандартний документ, який засвідчує право придбати (продати) цінні папери (товари, кошти) на визначених умовах у майбутньому, з фіксацією ціни на час укладення такого О. або на час такого придбання за рішенням сторін контракту. Перший продавець О. (емітент) несе безумовне та безвідкличне зобов'язання щодо продажу цінних паперів (товарів, коштів) на умовах укладеного опціонного контракту. Будь-який покупець О. має право відмовитися у будь-який момент від придбання таких цінних паперів (товарів, коштів). Претензії стосовно неналежного виконання або невиконання зобов'язань опціонного контракту можуть пред'являтися виключно емітенту О. О. може бути проданий без обмежень іншим особам протягом строку його дії. "Про оподаткування прибутку підприємств", Стаття 1
найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. опцион 1. Право вибору умов проведення певних дій, операцій комерційного, здебільшого фінансового, характеру, яке отримується за певну плату (грошову винагороду). 2. Право, яке надається одній із сторін, що домовляються, вибирати спосіб, форму, обсяг виконання взятого нею зобов'язання або навіть відмови від виконання зобов'язань при виникненні обставин, обумовлених договором. 3. Угода, яка надає одній із сторін, що укладають біржову угоду купівлі-продажу, право вибору між альтернативними умовами угоди, зокрема право купувати або продавати цінні папери у завчасно встановленому обсязі за сталою ціною протягом певного часу.
найдено в "Економічному словнику"
(англ. оption)   1. право покупця закупити додаткову кількість товару за умовами, обумовленими попереднім контрактом. 2. застереження у договорі морського перевезення (чартер) щодо права заміни одного вантажу іншим або одного порту призначення іншим. 3. мова, що включається в біржові угоди на строк, за яким одній із сторін надається право вибору між альтернативними елементами угоди. 4. право купівлі акцій за твердою (нижче ринкової) ціною, яке надається компанією своїм службовцям.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
опціон; ч. (лат., вільний вибір) 1. Застереження в договорі морського перевезення (чартері) щодо права заміни одного вантажу іншим або одного порту призначення іншим. 2. Умова, що включається в біржові угоди на строк, за яким одній з сторін надається право вибору між альтернативними елементами угоди. 3. Контракт, що дає право (але не обов'язок) одній із сторін купити що-небудь за ціною, визначеною в день підписання угоди.
найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
опціо́н [від лат. optio (optionis) – вільний вибір] 1. Застереження в договорі морського перевезення (чартері) щодо права заміни одного вантажу іншим або одного порту призначення іншим. 2. Умова, що включається в біржові угоди на строк, за яким одній з сторін надається право вибору між альтернативними елементами угоди.
найдено в "Фінансовій діяльності суб’єктів господарювання"
eng : option deu : Option m стандартний документ, який закріплює право (але не зобов’язання) його власника на придбання від емітента опціона (опціон на купівлю) чи на продаж емітенту (опціон на продаж) у термін, визначений у ньому, зазначену кількість базового активу за фіксованою при укладанні ціною (ціною виконання).
найдено в "Глосарії термінів Фондового ринку"
стандартний документ, укладений як контракт, який закріплює право (але не зобов’язання) його власника на придбання від емітента опціону (опціону на купівлю) чи на продаж емітенту (опціону на продаж) у термін, визначений у ньому, зазначену в ньому кількість базового активу за зафіксованою при укладанні ціною.
найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім [фін] option • відмовлятися від ~у to opt out • валютний ~ option of exchange • подвійний ~ double option; put and call
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
опціо́н іменник чоловічого роду вільний вибір умов угоди; право купівлі акцій за твердою ціною
T: 35