Значение слова "АВТАРКІЯ" найдено в 18 источниках

АВТАРКІЯ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АВТА́РКІ́Я, ї, ж.

1. екон., політ. Економічна політика, спрямована на створення замкнутого національного або регіонального господарства, відокремленого від економіки інших країн або інших регіонів.

У чистому вигляді автаркія проявлялась лише в умовах натурального господарства в докапіталістичних формаціях (з наук. літ.);

У сучасну епоху, коли посилюються економічні, наукові та інші зв'язки у світовому господарстві, країна може опинитися у стані автаркії або в силу зовнішніх обставин (наприклад, уведення економічних санкцій), або за рахунок проведення державою політики автаркії (наприклад, в умовах підготовки до війни) (з наук.-попул. літ.);

Політика автаркії проводилась у різні роки різними країнами (Німеччина, СРСР, Італія та ін.) (із журн.).

2. філос. У філософії кіренаїків і стоїків – незалежність особи від речей зовнішнього світу або інших людей.

Літературна традиція пов'язує з Діогеном багато анекдотів та легенд, які демонструють незворушну послідовність, з якою він втілював у своєму житті принципи автаркії, самообмеження і презирство до суспільних умовностей (з наук. літ.);

Ідеал людини в стоїцизмі – незалежність від зовнішніх обставин, автономність, самодостатність (автаркія) (із журн.).


найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
автаркі́я (грец. αυτάρκεια – самовдоволення) створення замкненого самодостатнього господарства в межах окремої капіталістичної країни або групи країн, спрямоване на максимальне обмеження імпорту, стимулювання експорту товарів і капіталу. Імперіалістичні держави використовують політику А. для створення відносно замкнених господарств, які б виробляли все необхідне для ведення війни в умовах економічної блокади.
найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. автаркия (грец. autarkea — самовдоволення) — створення замкненого самодостатнього господарства в межах окремої країни або групи країн, спрямоване на максимальне обмеження імпорту, стимулювання експорту товарів і капіталу. Окремі держави використовують політику А. для створення відносно замкнених господарств, які б виробляли все необхідне з метою протистояння економічній блокаді.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
автаркія; ж. (гр., самовдоволення) створення замкненого самодостатнього господарства в межах окремої країни або групи країн, спрямоване на максимальне обмеження імпорту, стимулювання експорту товарів і капіталу. Держави використовують політику А. для створення відносно замкнених господарств, які б виробляли все необхідне для ведення війни в умовах економічної блокади.
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ї, ж.

1) Створення замкненого самодостатнього господарства в межах окремої країни або групи країн, спрямованого на максимальне обмеження імпорту.

2) Політичний режим (зазвичай деспотія), який забезпечує функціонування такого господарства.



найдено в "Економічному словнику"
(англ. аutarchy)   економічна політика відособлення окремої країни (групи країн) з метою створення замкнутої економіки, що сама себе забезпечує. А. спрямована на максимальне обмеження імпорту, стимулювання експорту товарів і капіталу. Одна з основ а. – політика самозабезпечення.
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ї, ж. 1》 Створення замкненого самодостатнього господарства в межах окремої країни або групи країн, спрямованого на максимальне обмеження імпорту.
2》 Політичний режим (зазвичай деспотія), який забезпечує функціонування такого господарства.

найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. жін. роду, тільки одн.політ., екон.автаркия


найдено в "Літературному слововживанні"

Ї, ор. -єю. Економічна політика відособлення якоїсь країни від економіки інших країн з метою максимального обмеження імпорту.


найдено в "Літературному слововживанні"
-ї, ор. -єю. Економічна політика відособлення якоїсь країни від економіки інших країн з метою максимального обмеження імпорту.
найдено в "Українсько-англійському словнику"

ек.

autarchy, autarky, self-sufficiency


найдено в "Словнику чужослів Павла Штепи"

Самовистарчальність, див. самодовліючий


найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім [екон] (політика економічного відокремлення будь-якої країни) autarchy; autarky
найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

Економічна самодостатність.


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
авта́ркія іменник жіночого роду
найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
економічна самодостатність.
найдено в "Українсько-російському словнику"
эк. автаркия
T: 31