Значение слова "ІНТЕРВАЛ" найдено в 29 источниках

ІНТЕРВАЛ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

ВІДРІ́ЗОК (невелика частина чогось — часу, простору і т. ін.), ВІДТИ́НОК, ІНТЕРВА́Л, ШМАТО́К, УРІ́ЗОК рідше; ПРОМІ́ЖОК (звичайно про час); ДІЛЯ́НКА (частина якогось простору). Півстоліття — немалий строк лише в житті окремої людини, а в житті суспільства — це дуже короткий відрізок часу (з журналу); Такт — це відрізок музичного твору; На цім відтинку шляху амфібія рухалась ще без особливих труднощів (О. Гончар); Попервах я навіть не вірю своїм вухам: інтервали між вибухами начебто довшають... Та ні, таки довшають (Н. Тихий); Я пишу мемуари. Згадую певний шматок життя, що мені він дорогий, і пишу про нього (Ю. Яновський); Вдвох з Марисею Юзя почала обходити дівчат, наділяючи кожну урізком стрічки (Леся Українка); І ось раптом, через якийсь проміжок часу, тобі перевернула душу давно почута п'єса чи пісня (М. Стельмах); У штабі Данило вперше пересвідчився, що полк вважають малорегулярним і не ставлять на відповідальні ділянки фронту (Ю. Яновський).

ПЕРЕ́РВА (тимчасове припинення якоїсь дії, процесу; проміжок часу, на який припиняється дія, процес), ІНТЕРВА́Л, ПРО́МІЖОК, АНТРА́КТ розм., ПЕРЕСТА́НОК діал.; ПА́УЗА (перев. у мові, звучанні); ПРОСТІ́Й (непередбачена затримка в роботі). Саїд, не подумавши, підписав наказа про.. перерву в голодностепському будівництві на невизначений час (І. Ле); В інтервалі між двома військовими ешелонами станція раптом вирішила пропустити наш агітпоїзд (Ю. Смолич); З берега, в проміжках від залпу, линув з рупора голос (Ю. Смолич); Допитував він мене з антрактами, висилаючи на якийсь час до іншої кімнати (В. Самійленко); Він кашляє та в перестанках щось бубонить (І. Франко); Після кожного пострілу наставала довга пауза — офіцери неквапно розглядали ціль, радилися (О. Гончар); — П'ятий рік без простоїв роблю (І. Муратов).

ПРОМІЖОК (відстань, простір, що відокремлює предмети один від одного), ІНТЕРВА́Л, ПРОГА́ЛИНА, ПРОСВІТ, ПРО́СВІТОК, ПРО́РІЗ, ПРОЗІ́Р розм. (звич. між близько розташованими предметами); ПРОГІ́Н (у споруді, будівлі). Посеред кімнати стіл, під однією стіною диван,.. у проміжку між двома вікнами витієвата етажерка (М. Ю. Тарновський); Вона побачила, що вподовж всього узлісся через рівні інтервали стоять жандарми (С. Скляренко); В прогалині поміж засніженими деревами видно було луки й далеку Ліщинівку (А. Головко); У просвіті між деревами з траншеї, що вела до воріт, виткнулось троє (Я. Баш); (В'язеньлицар:) Ой, що се? Світло згасло! Ніч настала?! ..Ой, лихо! Закладають останній просвіток! Живцем ховають! (Леся Українка); Декоративний рушник.. прикрашував хатній інтер'єр — на покуті, в обрамленні віконних прозорів, дзеркал тощо (з журналу); Спершись грудьми на поруччя мосту, задивився (Ярослав) на бистру і шумливу течію Росави, яка несла в прогони між дубовими бичками останні льодини (І. Волошин).


Найдено 1 изображение:

Изображения из описаний на этой странице
найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

У музиці — різна висота 2 звуків (рівні діапазону): співзвучний (і. гармонічний) або послідовний (і. мелодичний); розрізняють і. простий (прима, септима, терція, кванта, квінта, секста, септима, октава) і складний (нона, децима, ундецима і т.д.), а залежно від кількості півтонів — і. чистий, вел., малий, збільшений і зменшений. ІНТЕРВАЛ фото


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч.

1) Відстань, простір, що відокремлює предмети один від одного; проміжок. || Проміжок між рядками машинопису.

2) Відтинок часу між певними діями, перерва в якійсь дії, пауза.

3) муз., фіз. Різниця між двома тонами або звуками за їх висотою.

••

Гармонічний інтервал — інтервал, що утворений двома звуками, взятими одночасно.

Мелодичний інтервал — інтервал, що утворений двома звуками, взятими послідовно.



найдено в "Музичних термінах"
(від лат. intervallum - відстань) - висотне співвідношення двох звуків. Нижній звук І. називається основою І., верхній - вершиною І. Звуки, що звучать послідовно, утворюють мелодичний І.; ті, що звучать одночасно - гармонічний. Назва І. визначається кількістю ступенів звукоряду, які його утворюють (див. Кількісна величина інтервалу), а його якість - кількістю тонів і півтонів, що складають І. (див. Якісна величина інтервалу). І. в межах октави звуться простими, поза межами - складеними. За акустичними ознаками І. поділяються на консонанси і дисонанси.
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. 1》 Відстань, простір, що відокремлює предмети один від одного; проміжок.
|| Проміжок між рядками машинопису.
2》 Відтинок часу між певними діями, перерва в якійсь дії, пауза.
3》 муз. , фіз. Різниця між двома тонами або звуками за їх висотою.
Гармонічний інтервал — інтервал, що утворений двома звуками, взятими одночасно.
Мелодичний інтервал — інтервал, що утворений двома звуками, взятими послідовно.

найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
інтерва́л (від лат. intervallum – проміжок, відстань) 1. Перерва (у просторі або часі), пауза. 2. Віддаль по фронту між військовослужбовцями, підрозділами, частинами. 3. Співвідношення двох музичних звуків за висотою їх. 4. Сукупність усіх чисел (або точок), що містяться між двома даними числами a та b (або точками), яка не включає їх.
найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
у музиці - різна висота 2 звуків (рівні діапазону): співзвучний (і. гармонічний) або послідовний (і. мелодичний); розрізняють і. простий (прима, септима, терція, кванта, квінта, секста, септима, октава) і складний (нона, децима, ундецима і т.д.), а залежно від кількості півтонів - і. чистий, вел., малий, збільшений і зменшений.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
інтервал; ч. (лат., проміжок, відстань) 1. Перерва (у просторі або часі), пауза. 2. Віддаль по фронту між військовослужбовцями, підрозділами, частинами. 3. Співвідношення двох музичних звуків за висотою їх. 4. Сукупність усіх чисел (або точок), що містяться між двома даними числами а та в (або точками), яка не включає їх.
найдено в "Українсько-польському словнику"

[interwał]

ч.

1) interwał муз., мат.

2) odstęp poligraf.


найдено в "Гірничому енциклопедичному словнику"
интервал - interval - Zwischenraum, Abstand; Bereich, Zone, Intervall - 1) Перерва у (просторі або часі), пауза. 2) Сукупність усіх чисел (або точок), що містяться між двома даними числами а та b (або точками), яка не включає їх.
найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. интервал (від латин. intervallum — проміжок, відстань) — 1. Перерва (у просторі або часі), проміжок, пауза, відстань між будь-чим. 2. Сукупність усіх чисел (або точок), що містяться між двома даними числами.
найдено в "Орфоепічному словнику української мови"

інтерва́л

[інтеирвал]

-лу, м. (на) -л'і, мн. -лие, -л'іў


найдено в "Українсько-китайському словнику"

【阳】

1) (空间或时间的) 间隔; 间隙, 间距; 间断时间

2) 音程


найдено в "Словнику чужослів Павла Штепи"

Перерва, прогал, прогалок, протяг, проміжок, відстань, віддаль, відлеглість


найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Інтерва́л, -лу; -ва́ли, -лів


найдено в "Орфоэпическом словаре украинского языка"
{інтеирва́л} -лу, м. (на) -лі, мн. -лие, -ліў.
найдено в "Словнику синонімів Караванського"
(лінійний) проміжок; (часу) перерва, павза.
найдено в "Українсько-шведському словнику"

Intervall, mellanrum


найдено в "Українсько-норвезькому словнику"

Intervall, mellomrom


найдено в "Українсько-датському словнику"

Interval, mellemrum


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
інтерва́л іменник чоловічого роду
найдено в "Украинско-русском политехническом словаре"
матем.; техн.; физ. интервал
найдено в "Українсько-грузинському словнику (Георгія Чавчанідзе)"
ინტერვალი, შუალედი
найдено в "Analytical Chemistry (Ukr-Eng)"
interval
T: 74