Значение слова "АРЕШТ" найдено в 26 источниках

АРЕШТ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

В'ЯЗНИ́ЦЯ (приміщення, де тримають в'язнів), ТЮРМА́, ТЮРЯ́ГА розм., зневажл., ТЕМНИ́ЦЯ заст., поет., ОСТРО́Г заст., Я́МА заст., КРИМІНА́Л заст., ПО́РУБ заст., КУ́НА заст., ЗАТВО́Р заст., ХУРДИ́ГА заст., розм., КОЗА́ заст. розм., КАЗЕ́НКА діал., ЦЮ́ПА діал., ФУРДИ́ГА діал. рідше; ЦЕНТРА́Л заст., ЦЕНТРА́ЛКА заст. розм. (в дорев. Росії — центральна каторжна тюрма перев. для політичних в'язнів); АРЕШТА́НТСЬКА, АРЕ́ШТ заст., БУЦЕГА́РНЯ заст. розм., КАТАЛА́ЖКА заст. розм., ТЕ́МНА заст., ХОЛО́ДНА заст., ЧО́РНА заст. (приміщення для тимчасового утримання арештованих, в'язнів). — Пане полковнику, ми вже в Варшаві. Пан Остап сидить у міській в'язниці (О. Довженко); Джерю випустили з тюрми на волю (І. Нечуй-Левицький); Беруть коваля, кують та ведуть до темниці (Н. Кобринська); (Іван:) Гаврила Куксенка в острог посадовили за те, що вкрав курку у шинкаря (М. Кропивницький); — Сидів я тоді в отсій ямі в слідстві (І. Франко); Він був головний злодій та й забив одного чоловіка в селі. Сидів уже кільканадцять літ у криміналі (Лесь Мартович); — До порубу приставити з мері або чуді, щоб ніхто не збагнув мови в'язневої (П. Загребельний); У нас, скоро чоловіка спантеличить мирська суєта, то в куну або до кози не саджають, а зараз — іди собі к нечистій матері! (П. Куліш); — Місяць у казенці та на цегляних ребрах спати, — тут, діду, чоловік вовком завиє (І. Франко); За віщо посадовлено до цюпи цього старого поляка, я так і не довідався (О. Досвітній); — Я з фурдиги. — Мокра і розпатлана, страшніша за всі привиди, стояла (Ольга) в хаті і просилася (Я. Качура); Розповідав.. про безсонні ночі в Миколаївському каторжному централі (О. Гончар); Петруся продержали три тижні в поліційнім арешті (І. Франко); Економ її вигнав і настрахав, що посадить у буцегарню (В. Кучер); Вони наскочили на беззбройного незаможника, який стояв на варті біля каталажки, і випустили Собченка (І. Ле); Старий гріх знову прокинувся, завів його.. в темну, а з темної на вулицю (Панас Мирний); — Соцький! — гукнув суддя. — Одведи бабу в холодну! (Л. Яновська); Узяли Чіпку п'яного, силоміць посадили в чорну (Панас Мирний).


найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім arrest; detention; (грошового вкладу тощо) attachment; (вантажу, товару) arrest; attachment; seizure; sequestration; (майна боржника у третьої особи) garnishment • бути під ~ом to be held in custody; be under arrest • накладати ~ (арештовувати) to arrest; commit to (take into) custody; detain; effect (make) an arrest; place under arrest; (на грошовий вклад тощо) to attach; (на майно для забезпечення боргу) to arrest; attach; distrain; distress; seize; sequestrate • уникати ~у to evade an arrest • утримувати під ~ом to keep under arrest • злочин, за який передбачено ~ (позбавлення волі) arrestable offence • зняття ~у (з майна) release from attachment • імітація ~у false arrest • постанова (ухвала) про ~ distringas; warrant (writ) of arrest; writ of capias • причина ~у reason for arrest • протокол ~у custody record • санкція на ~ approval of an arrest • ~ без ордера arrest without a warrant • ~ за звинуваченням arrest on a charge • ~ за ордером (за наказом судді) arrest by a warrant • ~ за підозрою arrest on suspicion • ~ за сфабрикованим звинуваченням arrest in a frame-up • ~ на законних підставах authorized arrest • домашній ~ home (house) arrest • законний ~ lawful (legal) arrest • незаконний ~ illegal (unlawful) arrest • попередній ~ provisional arrest; custody (detention) pending a trial • санкціонований ~ authorized arrest • свавільний ~ arbitrary (frivolous) arrest • суворий ~ close arrest
найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АРЕ́ШТ, у, ч.

1. Позбавлення волі, взяття під варту кого-небудь.

Грабунки, заборони, труси і арешти Мов град на хлопську зігнуту, прибиту спину (В. Еллан-Блакитний);

Батька ми бачили вдома ніби в гостях, між одним арештом та другим (П. Козланюк).

2. юр. Судова заборона вільно розпоряджатися власним майном.

– Оформляйте справу до суду. Накладіть арешт на домашні речі (В. Кучер).

3. зах. Приміщення для осіб, позбавлених волі; в'язниця.

Три неділі вже кум у арешті сидів, А селом якийсь шум, наче рій той гудів (І. Франко).


найдено в "Українсько-англійському словнику"

1) arrest, detention

взяти під арешт — to arrest, to put under arrest

незаконний арешт — illegal (unlawful) arrest

ордер на арешт — arrest warrant, capias

перебувати під арештом — to be under arrest

2) (на майно) attachment, sequestration, seizure

накласти арешт (на) — to attach, to sequestrate, to seize


найдено в "Українсько-англійському словнику з прав людини"
арешт ім. arrest, placing under arrest; (взяття під варту) taking into custody; (конфіскація) confiscation, seizure;\~ за непослух у суді attachment; законний \~ lawful arrest; знімати \~ withdraw an attachment; накладання \~у на майно seizure of property / award of sequestration; накладати \~ levy an attachment order; to order the seizure; накладати “\~” на присяжних sequester the jurors; ордер на \~ warrant of arrest; санкціонований \~ authorized arrest; скасування \~у withdrawal of an attachment; утримувати під \~ом keep under arrest;
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч.

1) Взяття під варту кого-небудь.

2) юр. Судова заборона вільно розпоряджатися власним майном.

••

Арешт майна — опис майна та оголошення заборони розпоряджатися ним.

Арешт на вклад — припинення видачі грошей з рахунка вкладника.

3) заст. Приміщення для осіб, позбавлених волі; в'язниця.



найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

1. тимчасове позбавлення волі як запобіжний захід щодо підозрюваних у скоєнні правопорушення, аби вони не змогли ухилитися від судову, застосовується за санкцією прокурора чи суду; 2. а. дисциплінарний — одна із санкцій за порушення встановлених військовими дисциплінарними статутами приписів; а. майна — заборона розпоряджатися майном чи знищувати його до винесення вироку судом, де розглядається майновий конфлікт.


найдено в "УСЕ (Універсальному словнику-енциклопедії)"
1. тимчасове позбавлення волі як запобіжний захід щодо підозрюваних у скоєнні правопорушення, аби вони не змогли ухилитися від судову, застосовується за санкцією прокурора чи суду; 2. а. дисциплінарний - одна із санкцій за порушення встановлених військовими дисциплінарними статутами приписів; а. майна - заборона розпоряджатися майном чи знищувати його до винесення вироку судом, де розглядається майновий конфлікт.
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. 1》 Взяття під варту кого-небудь.
2》 юр. Судова заборона вільно розпоряджатися власним майном.
Арешт майна — опис майна та оголошення заборони розпоряджатися ним.
Арешт на вклад — припинення видачі грошей з рахунка вкладника.
3》 заст. Приміщення для осіб, позбавлених волі; в'язниця.

найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. арест (від латин. arrestum — судова постанова) — 1. Найсуворіший запобіжний захід, який застосовують органи попереднього розслідування щодо обвинуваченого. 2. Адміністративне стягнення, що застосовують за постановою судді до винних у дрібному хуліганстві та інших провинах. 3. А. дисциплінарний, передбачений військовими статутами.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
арешт; ч. (лат.) 1. Ув'язнення, взяття під арешт, під варту; позбавлення волі. 2. юр. Судова заборона вільно розпоряджатися власним майном. 3. заст. Приміщення для осіб, позбавлених волі; в'язниця.
найдено в "Українсько-китайському словнику"

【阳】 逮捕, 拘捕, 拘留, 监禁

Перебувати під арештом 被关押, 在押


найдено в "Українсько-білоруському словнику"

Арышт

арыштаваць


найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Аре́шт, -ту, -тові; аре́шти, -тів


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
аре́шт іменник чоловічого роду
найдено в "Як правильно наголосити?"
арешт
найдено в "Українсько-білоруському словнику"
арышт
арыштаваць
найдено в "Українсько-білоруському словнику"
арышт арыштаваць
T: 42