Значение слова "АПАТИЧНИЙ" найдено в 14 источниках

АПАТИЧНИЙ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

БАЙДУ́ЖИЙ (про людину — який не виявляє зацікавлення до навколишнього, не схильний до почуттів, пристрастей), БАЙДУ́ЖНИЙ рідше, ІНДЕФЕРЕ́НТНИЙ книжн., БАЙДУ́ЖЛИВИЙ рідко; АПАТИ́ЧНИЙ (байдужий і млявий); ЗБАЙДУЖІ́ЛИЙ, ЗНЕОХО́ЧЕНИЙ (який втратив цікавість до кого-, чого-небудь); БЕЗПРИ́СТРАСНИЙ (не схильний до почуттів, пристрастей); НЕУВА́ЖНИЙ, НЕУВА́ЖЛИВИЙ рідше (який не виявляє уваги в ставленні до кого-, чого-небудь); ГЛУХИЙ підсил., СЛІПИ́Й підсил. (перев. до чого — який не звертає уваги на кого-, що-небудь, не виявляє зацікавленості в чомусь). Псаломщик, глянувши на ридаючого рекрута, одвернувся, лишаючись байдужим до всього, що тут відбувалося (А. Шиян); В останні часи вона почувала себе такою втомленою, такою апатичною, байдужною до всього (М. Коцюбинський); (Бобочка:) Я вам родич і на правах родича не можу залишатися індиферентним (В. Собко); Ватя.. була непроворна, спокійна, нешвидка і ніби апатична до всього (І. Нечуй-Левицький); Батько вернув із криміналу зломаний, знеохочений (І. Франко); Тихонов гостро бачить і чудесно описує світ. Але він — далеко не безпристрасний спостерігач (М. Рильський); Коли Марійка приходила без запрошення, Ніна була неуважна і явно не раділа їй (О. Донченко); Неспокій знову вселився у Чорногорця. Він ходив неуважливий, все на самоті (І. Сенченко); Вчений будь-якого фаху чи практик із практиків у сільському господарстві чи в промисловості, глухий до пісні, сліпий до картин і статуй, байдужий до цвітіння і розкоші живої природи — не може назватись повноцінною людиною (М. Рильський). — Пор. нечу́лий.

БАЙДУ́ЖИЙ (який виражає байдужість), БАЙДУ́ЖНИЙ рідше, БАЙДУ́ЖЛИВИЙ рідко, ВІДЧУ́ЖЕНИЙ підсил.; ДАЛЕ́КИЙ (про погляд, очі); ЗБАЙДУЖІ́ЛИЙ, ЗНЕОХО́ЧЕНИЙ (який став байдужим); АПАТИ́ЧНИЙ (байдужий і млявий) БЕЗПРИ́СТРАСНИЙ (який не виражає почуттів, пристрастей); ПРОХОЛО́ДНИЙ розм. (про ставлення до кого-, чого-небудь); НЕУВА́ЖНИЙ, НЕУВА́ЖЛИВИЙ рідше (про ставлення, погляд і т. ін.). Вигляд у нього був такий байдужий, що скажи йому зараз, що треба їхати на край світу, та й то не здивується (Григорій Тютюнник); Мадам Шмідтова глянула байдужними очима на групу (І. Нечуй-Левицький); Обличчя його прийняло відчужений, розчарований вираз (Леся Українка); Очі його були сумні й далекі (Ю. Яновський); З утомленого, знеохоченого вигляду приятеля пізнав боярин Микола, що після оп'яніння старшого, зрілого мужа молодою шляхтянкою прийшло уже протверезіння (Ю. Опільський); — Ви до мене? — спитав господар безпристрасним голосом (М. Чабанівський); На противагу "прохолодному"ставленню до нас (кіногрупи) місцевого ліспромгоспу, саперна військова частина виявила нам величезну увагу і дружбу (О. Довженко); Вигляд у нього був стомлений, погляд ніби неуважний (М. Трублаїні). — Пор. 2. холо́дний.

МЛЯ́ВИЙ (про людину — позбавлений жвавості, бадьорості), НЕПРОВО́РНИЙ, БЕЗТЕМПЕРА́МЕНТНИЙ, АНЕМІ́ЧНИЙ, В'Я́ЛИЙ, КВО́ЛИЙ розм., ПРОКВО́ЛИСТИЙ розм., СО́ННИЙ розм., НАПІВСО́ННИЙ (ПІВСО́ННИЙ) розм., ДЛЯ́ВИЙ діал.; АПАТИ́ЧНИЙ (який перебуває в стані апатії). Усі діти давно уже стали тихими та млявими: сиділи апатично за партами, не бавились на перервах. Лише голод світився в їхніх очах (А. Дімаров); -. Та, сказати правду, я гаразд не знаю, за що ти покохала отого Ломицького: непроворний, нерозторопний, смирний, як ягня (І. Нечуй-Левицький); Його обличчя було бліде, аж жовте, і чимось стривожене. Іслам-Гірей відзначив про себе, що, певно, недовго поживе цей анемічний меланхолік (Р. Іваничук); Люди ходили в'ялі, спорожнені наче, ліниві (М. Коцюбинський); -. А поверніться кругом! Та проворніше! І, вже з вас і панич! Якийсь сонний неповертайло та одоробало! — сказала Христя (Панас Мирний); То ж він сьогодні, він сидів отам, У барвнім колі повнолітніх дам, Панів півсонних, паничів крутливих (М. Рильський); Той загайко ближче до них, звісна річ, не підходив, але бачив, що обидва мовчать, і серце длявому ченчику мліло від радості (О. Ільченко); Якимось упертим, твердим і апатичним видавався той чоловік (І. Франко). — Пор. 1. байду́жий, 2. пові́льний.


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АПАТИ́ЧНИЙ, а, е.

Який перебуває в стані апатії; схильний до апатії; байдужий, млявий.

Ватя вдалась в матір своєю .. вдачею, була непроворна, спокійна, нешвидка і ніби апатична до всього (І. Нечуй-Левицький);

Якимось упертим, твердим і апатичним видавався той чоловік (І. Франко);

Зниження діяльності щитоподібної залози позначається і на центральній нервовій системі: хворий – апатичний, млявий, байдужий до оточення (з наук. літ.);

// Який виражає апатію.

Софія взялась знов до пера, потім апатичним рухом кинула його на стіл і підвела голову (Леся Українка);

Чекаючи на поїзд, вони з апатичним виглядом лежали, сиділи і тинялись по перону (П. Панч).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-а, -е.

Який перебуває в стані апатії; схильний до апатії; байдужий, млявий. || Який виражає апатію.

••

Апатичний синдром — психічний розлад, при якому виникає повна душевна спустошеність, психічна та фізична адинамія.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-а, -е.Який перебуває в стані апатії; схильний до апатії; байдужий, млявий.
|| Який виражає апатію.
Апатичний синдром — психічний розлад, при якому виникає повна душевна спустошеність, психічна та фізична адинамія.

найдено в "Українсько-англійському словнику"

Apathetic, listless, languid; (байдужий) indifferent

апатичний характер — languid disposition


найдено в "Українсько-польському словнику"

[apatycznyj]

прикм.

apatyczny


найдено в "Словнику чужослів Павла Штепи"

Байдужий, байдужливий, збайдужілий, збайдужнілий, зневірений, див. індиферентний, пасивний


найдено в "Словнику синонімів Караванського"
байдужий, байдужний, млявий; (сонний) неживий, жм. оспалий, (погляд ще) безживний, сил. мертвотний; пор. ІНЕРТНИЙ, БЕЗДІЯЛЬНИЙ, ПАСИВНИЙ.
найдено в "Большом украинско-русском словаре"


ад'єктивапатический


найдено в "Українсько-китайському словнику"

【形】 淡漠的, 冷淡的, 漠不关心的


найдено в "Словнику синонімів Вусика"

див. байдужий


найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Апати́чний, -на, -не


найдено в "Українсько-російському словнику"
апатический, апатичный
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
апати́чний прикметник
T: 30