Значение слова "КОЛАЖ" найдено в 14 источниках

КОЛАЖ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

КОЛА́Ж, у, ч.

1. Прийом в образотворчому мистецтві (перев. у графіці) – наклеювання на будь-яку основу матеріалів різного кольору і фактури для одержання зображення.

Почали робити колаж .. Кароліна показувала, як роблять картини з листя (Г. Вдовиченко);

Колаж (від французького “склеювати”) – це прийом в образотворчому мистецтві, який ґрунтується на введені у твір різних за фактурою та кольором предметів: шматків газет, афіш, шпалер тощо (з навч. літ.);

// Взагалі еклектичне поєднання різнорідних елементів (за формою, змістом, якістю і т. ін.) у літературі, театрі, кіно, музиці і т. ін. для посилення естетичного ефекту.

У літературі колаж виокремився як принцип організації художнього тексту, який посилюють цитати з літературних та позалітературних творів (з наук. літ.);

Широке визнання здобула одна з ранніх композицій Є. Станковича – симфонієта для симфонічного оркестру. Використовуючи колаж як засіб побудови драматургії твору, композитор цікаво, незвично розкриває зміст його концепції (з газ.).

2. Твір, виконаний з використанням цього прийому.

У колажі закономірно та інтуїтивно поєднано принцип деталі (навіть річ цілісна і ніяк не дрібна стає деталлю, відламком якоїсь більшої візії) з принципом випадковості, з вибором “навмання” (із журн.);

Автор визначив жанр свого твору як роман-колаж (з газ.).


Найдено 1 изображение:

Изображения из описаний на этой странице
найдено в "Універсальному словнику-енциклопедії"

Художня техніка і виконаний у ній твір; композиція з різних матеріалів і предметів (в тому числі папір, газети, фотографії, пісок), наклеєних на основу (переважно полотно), часто поєднана з графікою й живописом; запроваджений у 1912 Ж. Браком і П. Пікассо. КОЛАЖ фото


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч.

1) Прийом в образотворчому мистецтві, за яким на певну основу наклеюють різні матеріали, що різняться кольором і фактурою; твори, виконані таким способом.

2) муз. Форма використання композитором фрагментів з власних творів або творів ін. композиторів.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. 1》 Прийом в образотворчому мистецтві, за яким на певну основу наклеюють різні матеріали, що різняться кольором і фактурою; твори, виконані таким способом.
2》 муз. Форма використання композитором фрагментів з власних творів або творів ін. композиторів.

найдено в "Музичних термінах"
(фр. collage - наклеювання) - особлива форма використання композитором фрагментів з власних творів або творів інших авторів. К. характеризується механічним поєднанням стилістично різнорідних елементів, що викликає враження парадоксальної несумісності музики.
найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. чол. родумист., прост., екон.коллаж


найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
кола́ж (франц. collage, букв. – наклеювання) прийом в образотворчому мистецтві, за яким на певну основу наклеюють різні матеріали, що різняться кольором і фактурою; твори, виконані таким прийомом.
найдено в "Українсько-польському словнику"

[kołaż]

ч.

collage, kolaż худ.


найдено в "Словнику іншомовних слів"
колаж; ч. (фр., букв. - наклеювання) прийом в образотворчому мистецтві, за яким на певну основу наклеюють різні матеріали, що різняться кольором і фактурою; твори, виконані таким прийомом.
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
кола́ж іменник чоловічого роду
найдено в "Українсько-російському словнику"
иск. коллаж
T: 60