Значение слова "АРБІТРАЖ" найдено в 25 источниках

АРБІТРАЖ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АРБІТРА́Ж, у, ч.

1. Спосіб розв'язання спорів, що розглядаються відповідними, спеціально уповноваженими на це органами – арбітражними судами.

У результаті Віденського арбітражу під Угорщиною залишилось 35 греко-католицьких парафій (з наук. літ.);

Ліга Націй – всесвітня організація, створена для розв'язання міжнародних спорів шляхом арбітражу (із журн.);

// юр. Орган, що займається розглядом майнових спорів між установами і підприємствами.

Державний арбітраж розглядає суперечки і претензії постачальників та одержувачів, що виникають як у момент укладання договорів, так і в період їх виконання (з наук.-попул. літ.).

2. Суд, у якому спір розв'язує суддя-посередник (арбітр).

Спори, пов'язані з укладанням біржових угод, розглядаються в біржовому арбітражі, рішення якого може бути оскаржене в суді або арбітражі (з мови документів).

△ (1) Валю́тний арбітра́ж – купівля іноземної валюти на одному валютному ринку з одночасним її продажем на іншому для одержання прибутку на різниці у валютних курсах.

Основний принцип валютного арбітражу полягає у купівлі певного фінансового активу якнайдешевше з метою його подальшого перепродажу якнайдорожче (з навч. літ.).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч.

1) Спосіб розв'язання суперечок, конфліктів між юридичними особами. || юр. Орган, що займається розглядом майнових суперечок між установами та підприємствами.

2) фін. Одночасні купівля і продаж цінних паперів, валюти і т. ін. на різних ринках з метою отримання прибутку від різниці в цінах, валютних курсах і т. ін.

••

Валютний арбітраж — купівля-продаж чужоземної валюти з наступною зворотною угодою для отримання прибутку від різниці курсів валют.

Вексельний арбітраж — спекулятивні операції щодо купівлі-продажу векселів в іноземній валюті для отримання курсової різниці.

Відсотковий арбітраж — угода, що поєднує валютну та депозитну операції для регулювання суб'єктами господарювання валютної структури своїх короткотермінових активів та пасивів.

Конверсійний арбітраж — валютні операції для отримання прибутку за рахунок багаторазового обміну валют.

Фондовий арбітраж — біржова операція, що передбачає купівлю цінних паперів на одному ринку і продаж їх на іншому для отримання прибутку за рахунок курсової різниці.



найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім arbitrage; arbitration • звертатися до ~у to turn to arbitration • передавати спір до ~у to refer (submit) a dispute to arbitration • підлягати розгляду в ~і to be subject to arbitration • розв'язувати спір через ~ to settle a dispute by arbitration • заява до ~у application to arbitration • порядок проведення ~у arbitral order • правила ~у arbitration (arbitral) rules • проведення ~у arbitration; arbitration process • рішення ~у arbitration award (decision) • розв'язання спору в ~і settlement of a dispute by (in) arbitration • склад ~у composition of arbitration • стаття про ~ (арбітражна примітка в договорі, контракті) arbitration clause • час і місце проведення ~у time and place of arbitration • валютний ~ arbitration (arbitrage) of exchange; currency arbitrage • державний ~ state arbitration • зовнішньоторговельний ~ foreign trade arbitration • комерційний ~ commercial arbitration • міжнародний комерційний ~ international commercial arbitration • обов'язковий (примусовий) ~ compulsory arbitration • трудовий ~ labour arbitration • ~ні умови (в договорі, контракті) arbitration clauses
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. 1》 Спосіб розв'язання суперечок, конфліктів між юридичними особами.
|| юр. Орган, що займається розглядом майнових суперечок між установами та підприємствами.
2》 фін. Одночасні купівля і продаж цінних паперів, валюти і т. ін. на різних ринках з метою отримання прибутку від різниці в цінах, валютних курсах і т. ін.
Валютний арбітраж — купівля-продаж чужоземної валюти з наступною зворотною угодою для отримання прибутку від різниці курсів валют.
Вексельний арбітраж — спекулятивні операції щодо купівлі-продажу векселів в іноземній валюті для отримання курсової різниці.
Відсотковий арбітраж — угода, що поєднує валютну та депозитну операції для регулювання суб'єктами господарювання валютної структури своїх короткотермінових активів та пасивів.
Конверсійний арбітраж — валютні операції для отримання прибутку за рахунок багаторазового обміну валют.
Фондовий арбітраж — біржова операція, що передбачає купівлю цінних паперів на одному ринку і продаж їх на іншому для отримання прибутку за рахунок курсової різниці.

найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
арбітра́ж (франц. arbitrage) 1. Спосіб розв’язання спору, коли сторони звертаються не в судові органи, а до окремих осіб – арбітрів, обраних за взаємною згодою або в передбаченому законом порядку. 2. В СРСР орган для розв’язання майнових спорів між підприємствами, установами й організаціями. 3. А. міжнародний – органи, передбачені рядом міжнародних правових актів і Статутом ООН для мирного розв’язання міжнародних спорів. 4. Купівля іноземної валюти чи інших цінностей на одному офіційному валютному ринку і продаж на іншому валютному ринку, щоб дістати прибуток на різниці в курсах валют або цінностей.
найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. арбитраж (фр. arbitrage) — 1.Спо-сіб розв'язання спорів, коли сторони звертаються до третейського судді (незалежний від сторін, які сперечаються, посередник). 2. Арбітр, який виконує роль судді-експерта залежно від зазначених сторонами в договорі умов розв'язання спорів. Арбітри можуть визначатись за згодою сторін або в порядку, визначеному чинним законодавством, найчастіше органами арбітражного суду.
найдено в "Словнику із соціальної роботи"
будь-який арбітраж (третейський суд) незалежно від того, чи утворюється він спеціально для розгляду окремої справи, чи здійснюється постійно діючою арбітражною установою, зокрема Міжнародним комерційним арбітражним судом або Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України. англ. arbitration; нім. Schiedsspruch m –es, -¨e; угор. döntőbiróság; рос. арбитраж.
найдено в "Українсько-англійському словнику з прав людини"
арбітраж ім. arbitration;врегулювання спору через \~ settlement of a dispute through arbitration; звертатися в \~ turn to arbitration; касація в \~ appeal to arbitration; передавати спір до \~у refer / submit a dispute to arbitration; рішення / ухвала \~у award / decision;
найдено в "Економічному словнику"
(англ. аrbitration)   спосіб вирішення спірних питань, що можуть виникнути між юридичними особами в процесі їхньої господарської діяльності за посередництва арбітрів. Арбітри обираються безпосередньо юридичними особами або призначаються відповідно до чинного законодавства.
найдено в "Українсько-польському словнику"

[arbitraż]

ч.

arbitraż юр., комерц.


найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. чол. роду, тільки одн.юр.арбитраж


найдено в "Словнику іншомовних слів"
арбітраж; ч. (фр.) 1. Розв'язання арбітрами спорів, які не підлягають судовому розглядові; третейський суд. 2. юр. Орган, який займається розглядом майнових спорів між установами і підприємствами.
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
арбітра́ж 1 іменник чоловічого роду розв'язання спорів арбітра́ж 2 іменник чоловічого роду орган, що розв'язує спори розм.
найдено в "Украинско-английском бизнес словаре"
arbitration; arbitration tribunal; court of arbitration; arbitral proceedings; arbitration proceedings.
найдено в "Українсько-китайському словнику"

【阳】 仲裁, 公断


найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Арбітра́ж, -жу, -жеві, -жем


найдено в "Словнику чужослів Павла Штепи"

Суд, посередництво


найдено в "Analytical Chemistry (Ukr-Eng)"
arbitration procedure
найдено в "Белорусско-русском словаре"
Арбитраж
T: 47