Значение слова "М'ЯСОРУБКА" найдено в 16 источниках

М'ЯСОРУБКА

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

М'ЯСОРУ́БКА, и, ж.

1. Ручна машинка або спеціальна машина для розмелювання м'яса на фарш.

Особливо старанно треба мити м'ясорубку, бо залишки м'яса на її стінках псуються і, потрапляючи у фарш, можуть спричинити шлунково-кишкові захворювання (з наук.-попул. літ.);

Пристрасть до техніки не вгамувалась і після того, як мене полаяли за праску .. В моїх руках побували м'ясорубка, знятий з дверей замок (П. Автомонов);

* У порівн. Усім своїм єством він зненавидів війну, що перемелювала, як у м'ясорубці, тисячі молодих здорових людей (з наук. літ.).

2. перен. Про війну, битву або місце кривавого бою.

– Я думаю, що взагалі, сидячи десь у пухкому кріслі з сигарою в зубах, легко уявити себе господарем світу. Що тут такого? Взяти й кинути в м'ясорубку мільйон чи десять мільйонів простого народу... Хай гниють в окопах, хай конають в шпиталях, а мені що? (О. Гончар).


найдено в "Словнику синонімів української мови"

БИ́ТВА (тривалий, жорстокий або вирішальний, генеральний бій), БАТА́ЛІЯ заст., уроч., БОЙОВИ́ЩЕ заст., уроч., БОЙОВИ́СЬКО заст., уроч., БРАНЬ уроч., ПИР поет., ПОБО́ЇЩЕ заст., СІ́ЧА підсил. уроч., РАТОБО́РСТВО заст., уроч., РАТЬ заст., уроч., М'ЯСОРУ́БКА підсил. розм. На панів найшов страх. Кожний з їх пам'ятав Корсунську битву, кожний знав, що татари погнали в Крим обох гетьманів і півшоста тисяч поляків (І. Нечуй-Левицький); О, дев'ятнадцятий рік поразок і перемог, кривавий рік історичних баталій і нелюдських битв..! (Ю. Яновський); Однорукий.. лапнув за порожній рукав. — Із князем Романом був у бойовищі (А. Хижняк); Кличе Дон князів на бойовисько половецьку знищить ненасить (Н. Забіла); Дивні діла твої, Господи! Чи я в монастирі, чи на полі брані ходжу по трупах убієнних? — метикував отець Тарасій (І. Нечуй-Левицький); Отак на березі Каяли Брати різнились, бо не стало Крові-вина!.. Допирували Хоробрі русичі той пир (Т. Шевченко); Земля вічних побоїщ... Не раз могутні армії сходились тут на смерть, не раз історія ставила на Перекопі свої терези (О. Гончар); Пройшли, звільнивши путь в боях, в атаках, в січах (М. Бажан); — Що отримають мої лицарі за рать? — Крим заселиш ляхами, — коротко відповів Хмельницький (Р. Іваничук). — Пор. 1. бій.


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-и, ж.

1) Ручна машинка або спеціальна машина для розмелювання м'яса на фарш.

2) перен. Про війну, битву або місце кривавого бою. Верденська м'ясорубка.



найдено в "Українсько-польському словнику"

[m'jasorubka]

ж.

maszynka do mielenia mięsa фіз.


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-и, ж. 1》 Ручна машинка або спеціальна машина для розмелювання м'яса на фарш.
2》 перен. Про війну, битву або місце кривавого бою. Верденська м'ясорубка.

найдено в "Українсько-англійському словнику"

1) meat chopper, mincing machine; амер. meat grinder

2) перен. slaughterhouse


найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. жін. родумясорубка


найдено в "Словнику синонімів Караванського"
П. війна, кровопролиття, табір смерти.
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
м'ясору́бка іменник жіночого роду
T: 43