Значение слова "АПАТІЯ" найдено в 21 источнике

АПАТІЯ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

БАЙДУ́ЖІСТЬ до кого-чого і без додатка (відсутність зацікавлення), БАЙДУ́ЖІСТЬ рідше, ІНДИФЕРЕНТНІСТЬ книжн., ІНДИФЕРЕНТИ́ЗМ книжн.; ЗБАЙДУЖІ́ННЯ, ЗНЕОХО́ТА розм., ЗНЕОХО́ЧЕННЯ розм. (втрата зацікавлення); АПА́ТІЯ (байдужість, млявість, в'ялість); БЕЗПРИ́СТРАСНІСТЬ (відсутність почуттів, пристрастей); ПРОХОЛО́ДНІСТЬ розм. (у ставленні до кого-, чого-небудь); НЕУВА́ГА, НЕУВА́ЖНІСТЬ, НЕУВА́ЖЛИВІСТЬ рідше (до кого-чого — відсутність належної уваги до когось, чогось); ЗНЕВА́ГА підсил, ПРЕЗИ́РСТВО підсил. (до чого — повна байдужість до того, що іншим зовсім не байдуже). Мати.. була.. здивована з його байдужості до любимої (улюбленої) справи та з неуваги до материної турботи (Ю. Яновський); Крадіжки, неслухняність, п'янство, байдужність, вбивство душі і тіла густою хмарою нависали над головами (М. Коцюбинський); Серед звичайних російських громадян усяких напрямків панує повнісінький індиферентизм до Галичини (М. Драгоманов); Вона (осінь) закриває перспективи, відбиває ясність, оживлює сумніви та знеохоту (І. Франко); Вона й собі стала якось проворніша й веселіша і вийшла з своєї звичайної апатії (І. Нечуй-Левицький); — Роздягайсь, — сказав Артем, трохи здивований неуважністю матері до гостя, але не догадуючись про причину (А. Головко); В інших камерах було інакше. Тут поруч зі смертю буяло життя — сумне, інколи веселе, а в цілому повне презирства і зневаги до смерті (Ю.Збанацький).


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АПА́ТІЯ, ї, ж.

Стан байдужості, млявості.

Вона й собі стала якось проворніша й веселіша і вийшла з своєї звичайної апатії (І. Нечуй-Левицький);

Поганий день: не то щоб скучно, а якась апатія, пригнобленість (М. Коцюбинський);

Павла охопила якась апатія, і незабаром він впав у холодне й темне забуття (В. Кучер);

Штучно перенесені на наш ґрунт чужоземні звичаї і символи щедро проростають невіглаством, здичавінням, соціальною апатією (з газ.).


найдено в "Словнику іншомовних слів"
апатія; ж. (гр., нечутливість) 1. Одне з основних понять етики стоїцизму, що передбачає повне звільнення душі від пристрастей. 2. Хворобливий стан, який характеризується байдужим ставленням до навколишнього, зникненням зовнішніх проявів емоційних реакцій. 3. перен. Цілковита байдужість. Див. також: абулія, депресія, дистимія, прострація, сопор, ступор, флегма
найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
апа́тія (від грец. άπάθεια – нечутливість) 1. Одне з основних понять етики стоїцизму, що передбачає повне звільнення душі від пристрастей. 2. Хворобливий стан, який характеризується байдужим ставленням до навколишнього, зникненням зовнішніх проявів емоційних реакцій. 3. Переносно – цілковита байдужість.
найдено в "Словнику із соціальної роботи"
психологічний стан людини, що характеризується її байдужістю до самої себе, до того, що відбувається навколо неї, і супроводжується пониженою активністю і негативними емоційними переживаннями. англ. apathy; нім. Apathie f=, …thi / en; угор. apatia; рос. апатия.
найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. апатия (грец. apatheia — нечутливість) — 1. Хворобливий стан, який характеризується байдужим ставленням до навколишнього, зникненням зовнішніх проявів емоційних реакцій. 2. Переносно-цілковита байдужість.
найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. жін. роду, тільки одн.апатия


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ї, ж.

Стан байдужості, млявості.



найдено в "Словнику синонімів Караванського"
байдужість, млявість, відсутність життя < всі мож. пох. від АПАТИЧНИЙ.
найдено в "Українсько-китайському словнику"

【阴】 淡漠, 冷淡, 漠不关心


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ї, ж. Стан байдужості, млявості.

найдено в "Правописному словнику Голоскевича"

Апа́тія, -тії, -тією


найдено в "Словнику чужослів Павла Штепи"

Зневіра, байдужість


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
апа́тія іменник жіночого роду
T: 28