Значение слова "ІЄРАТИЗМ" найдено в 7 источниках

ІЄРАТИЗМ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ІЄРАТИ́ЗМ, у, ч., книжн.

У давньому світі та середньовіччі – урочиста застиглість й абстрактність зображуваних постатей, зумовлена релігійно-канонічними вимогами.

Модест Сосенко поєднав в іконописі дві протилежності – стародавньо-візантійський ієратизм і живі форми народного мистецтва (з наук. літ.);

У кам'яній статуї фараона Хасехема спостерігається ієратизм образу (з наук.-попул. літ.).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-у, ч.

Зумовлені релігійно-канонічними вимогами урочиста застиглість та абстрактність зображуваних постатей, характерні головним чином для мистецтва давнього світу та середньовіччя.



найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
ієрати́зм (від грец. ιερατικός – обрядовий, священний) зумовлені релігійно-канонічними вимогами урочиста застиглість і абстрактність зображуваних постатей, характерні, головним чином, для мистецтва давнього світу й середньовіччя.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
ієратизм; ч. (гр., обрядовий, священний) зумовлені релігійно-канонічними вимогами урочиста застиглість і абстрактність зображуваних постатей, характерні, головним чином, для мистецтва давнього світу й середньовіччя.
найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-у, ч. Зумовлені релігійно-канонічними вимогами урочиста застиглість та абстрактність зображуваних постатей, характерні головним чином для мистецтва давнього світу та середньовіччя.

найдено в "Українсько-польському словнику"

[ijeratyzm]

ч.

hieratyzm


найдено в "Орфографічному словнику української мови"
ієрати́зм іменник чоловічого роду
T: 33