Значение слова "ЧЕТВЕРТУВАННЯ" найдено в 8 источниках

ЧЕТВЕРТУВАННЯ

найдено в "Словнику синонімів української мови"

СТРА́ТА (позбавлення життя за вироком), СМЕ́РТНА КА́РА, ВИ́ЩА МІ́РА, ПОКАРА́ННЯ, КА́РА НА ГО́РЛО іст.; РО́ЗСТРІЛ (вогнепальною зброєю); ПОВІ́ШЕННЯ (ПОВІ́ШАННЯ) (на шибениці); ЧЕТВЕРТУВА́ННЯ, КОЛЕСУВА́ННЯ, РОЗП'Я́ТТЯ, САДІ́ННЯ НА ПА́ЛЮ (у давні часи — страта через тортури). (Іфігенія:) Коли хто вміє одважно йти на страту, Той мусить все одважно зустрічать (Леся Українка); Самодержавство ще жило.. Смертними карами скінчилися повстання у флоті (А. Головко); — За приховування втікачів належить розстріл, — шипить староста (Ю. Яновський). — Пор. уби́вство.


найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

ЧЕТВЕРТУВА́ННЯ, я, с.

Смертна кара доби середньовіччя, яка полягала в розсіченні засудженого на чотири частини або в послідовному відтинанні рук, ніг, голови.

– В нашу добу сидіти в тюрмі – це забава, – смакував Швейк далі. – Жодних четвертувань, жодних іспанських чобіт (С. Масляк, пер. з тв. Я. Гашека);

До січового товариства приймали тих, хто внутрішньо був готовий і до палі, і до четвертування (із журн.).


найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-я, с.

Смертна кара доби середньовіччя, яка полягала в розсіченні засудженого на чотири частини або в послідовному відтинанні рук, ніг, голови.



найдено в "Большом украинско-русском словаре"


імен. сер. родусмертна кара доби середньовіччячетвертование


найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-я, с. Смертна кара доби середньовіччя, яка полягала в розсіченні засудженого на чотири частини або в послідовному відтинанні рук, ніг, голови.

найдено в "Орфографічному словнику української мови"
четвертува́ння іменник середнього роду
T: 36