Значение слова "АВУАРИ" найдено в 16 источниках

АВУАРИ

найдено в "Словнику української мови у 20 томах"

АВУА́РИ, ів, мн., фін.

1. Різні активи (див. акти́в² 1), за рахунок яких можуть здійснюватися платежі та сплачуватися борги їхніх власників.

Авуари діляться на вільні – які використовуються без обмежень, і блоковані – які перебувають під контролем держави або банку (з наук. літ.).

2. Кошти банку, розміщені на його рахунках у закордонних банках в іноземній валюті.

Оскільки значна частина платіжного обороту між державами здійснюється в доларах і євро, найпоширеніші авуари в цих валютах (з наук.-попул. літ.);

Уряди європейських країн дозволили своїм громадянам та підприємствам тримати валютні авуари за кордоном без будь-яких обмежень (з газ.).


найдено в "Фармацевтичній енциклопедії"

АВУАРИ (франц. avoir — майно, актив, надбання, англ. holdines, assets) — грошові кошти, активи, у т.ч.: чеки, векселі, перекази, акредитиви, якими можна здійснювати платежі та погашати фінансові зобов’язання. А. також називають активи, ресурси країн в іноземній валюті й золото, які зберігаються в банках інших країн. У вузькому значенні А. — це лише активи і наявні гроші, розрахунки в інших банках, акції, облігації, казенні векселі та інші цінні папери, які легко реалізувати та які перебувають на їх рахунках у закордонних банках. Сукупність цих засобів називають іноземними А. Банки України мають незначні А. у закордонних банках. Важливою передумовою забезпечення незалежності України у зовнішньоекономічній діяльності є встановлення прямих зв’язків з іноземними банками, накопичення там своїх А. А. поділяються на вільні (використовуються без обмежень) та блоковані (перебувають під контролем держави чи банку). Також є А. з обмеженим режимом використання.

Базилевич В.Д., Баластрик Л.О. Державні фінанси / За заг. ред. В.Д. Базилевича. — К., 2002; Василик О.Д., Павлюк К.В. Державні фінанси України. — К., 2002; Діденко В.М., Полова В.Д., Прядко В.В. Загальна теорія фінансів — Чернівці, 2000.

Деркач Н.Ю.

найдено в "Eкономічній енциклопедії"
рос. авуары (від фр. avoir — майно, надбання) — 1. Найчастіше — кошти банку в іноземній валюті, які знаходяться на його рахунках у іноземних банках, здебільшого на кореспондентських рахунках. Загальна сума коштів усіх банків держави складає її іноземні А. 2. Загалом це різні активи (грошові засоби, валюта, чеки, векселі, перекази, акредитиви), за рахунок яких можуть бути проведені платежі та погашені зобов'язання чи борги їхніх власників, а також засоби банку (його каса, рахунки в інших банках, цінні папери, які легко реалізуються, векселі тощо). А. стимулюють розвиток товарообмінних операцій, розрахунків як усередині держави, так і з зарубіжними країнами.
найдено в "Толковом словаре украинского языка"

-ів, мн.

1) Різні активи (гроші, чеки, векселі, перекази, акредитиви), за рахунок яких можуть бути проведені платежі.

2) Грошові ресурси банку (його каса, рахунки в інших банках, цінні папери, що можуть бути легко реалізовані, векселі тощо), які є на його рахунках у закордонних банках в іноземній валюті.

3) Вклади приватних осіб та організацій у банках.



найдено в "Великому тлумачному словнику (ВТС) сучасної української мови "
-ів, мн. 1》 Різні активи (гроші, чеки, векселі, перекази, акредитиви), за рахунок яких можуть бути проведені платежі.
2》 Грошові ресурси банку (його каса, рахунки в інших банках, цінні папери, що можуть бути легко реалізовані, векселі тощо), які є на його рахунках у закордонних банках в іноземній валюті.
3》 Вклади приватних осіб та організацій у банках.

найдено в "Українсько-англійському словнику"

мн. фін.

holdings, assets; deposits

авуари в іноземних банках — deposits at foreign banks

авуари в іноземній валюті — foreign exchange holdings (assets)

державні авуари — state holdings


найдено в "Словнику іншомовних слів Мельничука"
авуа́ри (від франц. avoir – майно) 1. Різні активи (гроші, чеки, векселі, перекази, акредитиви), за рахунок яких можуть бути проведені платежі. 2. Засоби банку (його каса, рахунки в інших банках, цінні папери, що можуть бути легко реалізовані, векселі тощо), які є на його рахунках у закордонних банках в іноземній валюті.
найдено в "Словнику іншомовних слів"
авуари; мн. (фр., майно) 1. Різні активи (гроші, чеки, векселі, перекази, акредитиви), за рахунок яких можуть бути проведені платежі. 2. Засоби банку (його каса, рахунки в інших банках, цінні папери, що можуть бути легко реалізовані, векселі тощо), які є на його рахунках у закордонних банках в іноземній валюті.
найдено в "Сучасному українсько-англійському юридичному словнику ( І. Борисенка, В. В. Саєнка, Н. М. Конончука, Т. І. Конончук)"
ім (мн) [фін] (активи) assets; holdings • ~ в іноземній валюті foreign exchange assets (holdings) • ~ законного походження legitimate assets • грошові ~ cash assets (holdings) • заморожені ~ frozen (blocked) assets • ліквідні ~ liquid (quick) assets • поточні ~ current assets
найдено в "Економічному словнику"
(англ. аssets)   1. різноманітні активи (грошові кошти, чеки, векселі, перекази, акредитиви), за якими можуть здійснюватися платежі та погашення зобов’язань їхнім власником. 2. кошти банків іноземної валюти, що перебувають на його рахунку в зарубіжних банках-кореспондентах.
найдено в "Літературному слововживанні"

Ів, мн. Вклади осіб і установ у закордонних банках, а також чеки, векселі, перекази та акредитиви, виписані в іноземній валюті.


найдено в "Літературному слововживанні"
-ів, мн. Вклади осіб і установ у закордонних банках, а також чеки, векселі, перекази та акредитиви, виписані в іноземній валюті.
найдено в "Глосарії термінів Фондового ринку"
різні активи, гроші, чеки, векселі, акредитиви, за рахунок яких можуть бути проведені платежі, погашені зобов’язання.
найдено в "Украинско-английском юридическом словаре"
assets, financial assets, holdings
найдено в "Орфографічному словнику української мови"
авуа́ри множинний іменник фін.
T: 38